NB I: 15 méteres fejessel sokkolta a Fradit az idegenben 379 nap után nyerő Fehérvár

A Fehérvár nagy meglepetésre 1-0-ra legyőzte idegenben a gyengébb napot kifogó Ferencvárost az OTP Bank Liga 13. fordulójának rangadóján.
Dudás Gábor 2023. november 12., vasárnap 17:55
Szerző: Dudás Gábor 2023. november 12., vasárnap 17:55

Mintegy 11 ezer szurkoló előtt rendezték meg a forduló rangadóját, ahol az utóbbi kilenc NB I-es bajnoki címből nyolcat begyűjtő Ferencváros és Fehérvár csapott össze.

A találkozót a hét játékosát is nélkülöző FTC kezdte aktívabban, Makreckis és Traoré veszélyes lövése is jelezte az első percekben, hogy a címvédő nem akar újabb botlást a kecskeméti vereséget követően. A 7. percben aztán helyzet alakult ki a hazai kapu előtt is, de Abena menteni tudott Kastrati (és Dibusz) elől.

A hazaiak játszottak egyértelmű mezőnyfölényben, de a Vidi sem csak bekkelt, szorványos ellentámadásaiban benne volt a lehetőség a veszélyes helyzetek kialakítására, például a 34. percben, amikor Katona 19 méteres löketét tolta ki a léc alól Dibusz.

Több dolga azért Tóth Balázsnak volt, a fehérvári kapus Pesic, majd Marquinhos kísérleténél is fontos védést mutatott be a félidő hajrájában.

Dejan Stankovic aligha volt elégedett a döntetlen állással a szünetben, érkezett is Lisztes, illetve Sigér felfrissíteni a csapatot - a Vidi nem cserélt féltávnál.

Pesic néhány percen belül a kapuba is talált, de kevéssel a leshatáron túlról indult, így érvénytelen lett a gólja. A másik oldalon Schön durrantott 18-ról jócskán a jobb kapufa mellé.

A 67. percben jött a sokk a házigazdának, vezetést szereztek a vendégek. A csereként beállt Kalmár felívelt szabadrúgása után Szabó Levente lepte meg Dibuszt, és 15 méterről küldött ívelt fejest a kapu jobb oldalába (0-1).

Stankovic eléggé nyilvánvalóan elégedetlen volt játékosaival, például Lisztessel, és rövid ideig úgy tűnt, a padról beszállt fiatal támadót le is cseréli a szerb, de végül Traoré hagyta el a pályát.

Az egyre feszültebb hangulatú találkozón a Vidi rendre sikeresen verte vissza a Fradi támadásait, az előretolt Szabón kívül szinte mindenki részt vett közvetlenül a védekezésben. Ha mégis átjutott egy-egy labda a védővonalon, akkor pedig a magabiztosan védő Tóth állta az útját.

A 0-1 egyben több hosszú sorozat végét is jelentette: a Fehérvár története során először győzött bajnokin a Groupama Arénában, ezzel megszakította több mint egy éves idegenbeli nyeretlenségét az NB I-ben, és több mint két évet követően verte tétmeccsen a zöld-fehéreket.

Akik az első helyüket is elveszíthetik akár vasárnap este, amennyiben a Paks legalább egy pontot szerez a DVSC otthonában.

OTP Bank Liga, 13. forduló:

Ferencváros – Fehérvár FC 0-1 (Szabó L. 67.)

FTC: Dibusz - Wingo, Cisse, Abena (Owusu, 70.), Ramírez (Gojak, 86.) - Makreckis, Esiti (Sigér, 46.) - Traoré (Civic, 77.), Ben Romdhane (Lisztes, 46.), Marquinhos - Pesic

Fehérvár: Tóth - Bese, Csongvai, Serafimov, Gergényi B., Schön - Christensen (Rúben Pinto, 79.), Flores, Katona (Kalmár, 55.) - Kastrati (Szabó L., 64.), Kodro (Karamoko, 80.)

Kisvárda Kecskemét 1-2

18:30: DVSC Paksi FC

Stankovic: "Lisztes lenyűgöző játékos, de nem azt kaptam tőle, amit elvártam" - így látták az edzők
Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es meccseket Kisvárdán, a Groupama Arénában, illetve Debrecenben. Edzői értékelések.
A szombati bajnoki előtt a helyi műsorközlő és a hazai drukkerek elbúcsúztatták Szalai Attilát, biztosra vehető tehát, hogy a magyar védő az idény végén, kölcsönszerződése lejárta után távozik a Freiburgtól. (sportal.hu)