NB I: Kispesten nyert a Mezőkövesd és bennmaradt, nagy bajban a Honvéd - videó

Az OTP Bank Liga 32. fordulójának kiesési rangadóján a Mezőkövesd 3-2-re legyőzte a Honvédot és megmenekült.
Csakfoci.hu 2023. május 21., vasárnap 16:05
Fotó: MTI
Szerző: Csakfoci.hu 2023. május 21., vasárnap 16:05

A Honvéd ugyan mezőnyfölényben játszott, de a jól védekező Mezőkövesden sokáig nem talált fogást. Félóra játék után pörögtek fel az események. A 34. percben Gomis buktatta a tizenhatoson belül Drazicot, amiért a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Drazic a jobbra mozduló Szappanos helyére rúgta. A szerb csatárt az sem zavarta meg, hogy a 11-es előtt Zsótér Donát kikötötte a cipőfűzőjét.

A bekapott gól után a hazaiak rákapcsoltak. A 46. percben Tamás ívelt középre egy szabadrúgást, Lukic jól tette bele a fejét, a labda a kapufáról kifelé pattant, de pont Kerezsi elé, aki közelről nem hibázott.

A második félidőt jól kezdték a vendégek. Az 54. percben a Honvéd nem tudott felszabadítani, Drazic letette a labdás Besirovicnak, aki 16 méterről kilőtte a jobb sarkot.

A 71. percben egyenlített a Honvéd: Jónsson adott jobbról középre, Kocsis pedig öt méterről a léc alá bombázott.

Nem sokkal később Drazic lépett ki, de Prenga az utolsó pillanatban szerelte. A 81. percben Besirovic lemásolta az első gólját: 16 méterről megint kilőtte a jobb alsót és eldöntötte a meccset.

Győzelmével a Mezőkövesd biztos bennmaradó. A Honvéd a 11. helyen áll és a Fehérvárral szemben  egypontos hátrányból várja az utolsó fordulót, ahol a Puskás Akadémia vendége lesz, míg a Vidi a Vasashoz látogat.

NB I, 32. forduló

Honvéd - Mezőkövesd 2-3 (Kerezsi 46., Kocsis 71., ill. Drazic 34. – 11-esből, Besirovic 54., 81.)

Honvéd: Szappanos – Eördögh (Jónsson 61.), Prenga, Klemenz, Lovric (Bocskay 61.), Tamás (Krajcsovics 87.) -  Gomis, Zsótér, Domingues (Kocsis 61.) – Kerezsi (Átrok 74.), Lukic

Mezőkövesd: Piscitelli - Kállai, Lukic, Pillár, Filip - Brtan, Babunski (Berisahvili 82.), Besirovic (Karnitski 90.) – Molnár (Lehoczky 82.), Drazic, Vajda

Újpest - Kecskemét 3-0

Az NB I egyik legjobb csatára: "A Fradi is megkeresett, Diósgyőrben fenyegettek" - interjú
Stefan Drazic egy kellemetlen sérülés után volt képes nagy formába lendülni, megszerezte profi karrierje első mesterhármasát, ráadásul az ellen a Paks ellen, amelynek sorra lövi a gólokat, és amelynek a játékát ő különösen kedveli. A Mezőkövesd szerb csatára pár éve Kínát választotta a Ferencváros helyett, de még nem mondott le arról, hogy akár egy nagyobb csapatban is megmutassa magát, most viszont azért harcol társaival, hogy az NB I-ben maradjanak. Interjú a magyar élvonal egyik leggólerősebb légiósával, aki szerint a Paks elleni volt klubja történetének legjobb meccse, és aki Diósgyőrben élte át karrierje egyik legnehezebb időszakát.