Fotó: ujpestfc.hu

NB I: Rég játszott ilyen jól az Újpest - senki nem verte így a bajnokság meglepetéscsapatát

Az Újpest 3-0-ra győzött a Kecskemét ellen vasárnap, az NB I 32. fordulójának második vasárnapi meccsén.
Dudás Gábor 2023. május 21., vasárnap 19:29
Szerző: Dudás Gábor 2023. május 21., vasárnap 19:29

A hazai lila-fehérek kezdték jobban a meccset, jól jellemző, hogy a már biztosan EKL-induló kecskemétieknek az első játékrész közepéig nem igazán akadt lehetőségük a gólszerzésre.

Az Újpest viszont már akár a 2. percben vezethetett volna: Szabó Alex rántotta le a kapu előtt Csobothot - sárga lap a kecskeméti védőnek és 11-es az Újpestnek! De még vizsgálódott a VAR, és hosszú percek után kiderült, hogy Csoboth a VAR szerint lesen volt, amikor felé indult a labda, így a büntetőt és a sárga lapot is visszavonta Farkas Ádám játékvezető.

A vendégek a 25. percben veszélyeztettek először, előbb Belényesi, majd Hadaró is kevéssel fejelt a kapu mellé.

Nem sokkal ezután ijesztő jelenet játszódott le a pályán, Hadaró és Kastrati ütközése után utóbbi elveszített eszméletét, majd lecserélését követően a kispadnál is elájult, végül a mentők vitték el a koszovói futballistát. A részletek itt!

A 38. percben aztán vezetést szereztek a hazaiak: Csoboth jobbról adott be szépen, Mörschel pedig az ötösről, a védőjét megelőzve a kapuba fejelt (1-0).

És még a szünet előtt jött a második hazai gól is: a 45. percben ezúttal Jevtovski adott be jobbról, Goure pedig Nagy Krisztiánt is lefejelve bólintott a kapuba (2-0). Simon Krisztián távoli, védett lövése zárta az 54 percesre nyúlt játékrészt.

A második játékrész már kevesebb helyzetet hozott, de született még egy újpesti gól. Az 55. percben Boumal remek indításával Goure lépett ki, majd 15 méterről szépen kilőtte a jobb alsó sarkot (3-0).

A 71. percben Boumal cselezgetett a 16-os előtt, majd lőtt is, de Varga Ádám a helyén volt. A hajrára lelassuló és egy kecskeméti piros lapot is hozó találkozót végül magabiztosan, 3-0-ra nyerte az Újpest, így megint a 7. a tabellán, az utolsó fordulóban pedig még akár egy újabb pozíciót is előrébb léphet.

A Kecskemét a legsúlyosabb vereségét szenvedte el az idényben, de még mindig a legesélyesebb a második hely megszerzésére, ehhez mindössze egy pont kell majd Szabó István csapatának a Kisvárda ellen.

OTP Bank Liga, 32. forduló:

Újpest FC - Kecskeméti TE 3-0 (Mörschel 38., Goure 45., 55.)

Piros lap: Ryasko (KTE, 83.)

Újpest: Banai – Kastrati (Simon K., 33.), Fehér Cs., Onovo, Antonov – Boumal (Varga B., 75.), Jevtoski (Szabó B., 65.) – Pauljevic, Mörschel (Mack, 75.), Csoboth – Goure

KTE: Varga B. - Szabó A. (Ryasko, 46.), Szalai G, Belényesi (Polyák, 57.) - Nagy K. (Grünwald, 72.), Hadaró, Vágó, Szuhodovszki (Katona M., 46.), Banó-Szabó - Katona B. (Májer, 46.), Tóth B.

Bp. Honvéd - Mezőkövesd 2-3

Újpesten játszik egy légiós, aki szerint nem jó a túl sok légiós az NB I-ben: "Magyarországon picit elpuhultam, sokkal agresszívabb voltam azelőtt" - interjú
A kameruni Petrus Boumal bő egy éve futballozik Újpesten, de már sok mindent látott és sok mindenről van is véleménye a magyar futball kapcsán. Szívügye a fiatal csapattársak fejlődése, volt, akinek különedzéseket is tartott, miközben elmondása szerint nem szívesen lenne edzője, Nebojsa Vignjevic helyében. A Magyarországon "megszelidült" középpályás beszélt az egy perc alatt kihagyott két 11-eséről, arról, ki volt a legkellemetlenebb ellenfele az eleinte kicsit lebecsült NB I-ben, és arról is, miért nem jó a túl sok légiós a hazai élvonalban. Interjú.