Fotó: mtkbudapest.hu

NB I: Fordulatos végjátékot és hat gólt hozott a két újonc meccse - videó

Az MTK kétszer, a Diósgyőr egyszer vezetett a mérkőzés során, végül nem bírtak egymással a csapatok.
Nyikes Zoltán 2023. december 16., szombat 19:25
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. december 16., szombat 19:25

Az utolsó öt fordulót tekintve a formatabella harmadik helyén álló MTK Budapest a Diósgyőri VTK otthonába látogatott a szombati játéknap utolsó mérkőzésén.

1. félidő

Az MTK kezdte támadóbban a találkozót, Antonov és Stieber is próbálkozott lövéssel az első tizenöt percben, majd a 19. percben meg is szerezte a vezetést a vendégcsapat: egy kis szöglet után Bognár passzolt a 16-os előterében várakozó Stieberhez, aki 17 méterről a bal alsóba helyezett, 0-1.

Az első veszélyesebb lehetőség a 32. percben alakult ki a vendégek kapuja előtt, ekkor Holdampf lövését blokkolta Kocsis, majd az MTK-védő Gera bombájába tette bele a fejét. Egy perccel később aztán összejött az egyenlítés a DVTK-nak: Gera szögletét Szatmári fejelte négy méterről a jobb alsóba, 1-1.

A szünet előtt öt perccel Antonov a balszélről tört be a 16-oson belülre, majd nem sokkal lőtt a bal felső sarok fölé.

2. félidő

Acolatse veszélyes kísérletével indult a második játékrész, Demjén azonban kiütötte a labdát a léc alól. Az 58. percben Pernambuco egy baloldali szabadrúgást lőtt be élesen a 16-oson belülre, ami Holdampfot érintve ment el a jobb alsó mellett.

A 64. percben megint az MTK-nál volt az előny: Kovács Mátyás száguldott el a jobbszélen, majd középre adását nem érte el Stieber, de még jó lett a hosszún érkező Antonovnak, aki 10 méterről kilőtte a bal sarkot, 1-2. Négy minutummal később egy szögletet követően kétszer is lőtt a DVTK, de Kádár nagyokat mentett.

A hajrá elképesztő izgalmakat és fordulatokat hozott. A 77. percben egy jobbról beívelt labdát fejelt tovább a hosszúra Hej, ahol érkezett Stephen és kapásból lőtt, nem találta el jól a labdát, de szerencséjére Hej lábáról a saját kapujába pattant a játékszer, 3-2 - öngól. A 79. percben pedig a fordítás is meglett a DVTK-nak: Lukács jobbról laposan középre lőtt labdáját vágta be a léc alá öt méterről Franchu, 3-2 - két csereember hozta össze a gólt.

Az MTK azonban nem esett össze a gyorsan kapott két gól ellenére, a 82. percben Antonov szögeletét Végh fejelte öt méterről a bal alsóba. Pár perccel később Bognár végezhetett el veszélyes helyről szabadrúgást, de a sorfalban elakadt a kísérlet.

A 90. percben Franchu szöglete átszállt Demjén felett a hosszúra, ahol Holdampf nagy ziccerben lőhetett pár méterre a kaputól, de nem találta el a labdát. A 94. percben aztán az MTK alakított ki tűzijátékot a DVTK tizenhatosán belül, előbb Kovács, majd Varju lövésébe léptek bele a hazaiak.

NB I, 17. forduló

Diósgyőri VTK-MTK Budapest 3-3 (Szatmári 33., Hej 77. - öngól, Franchu 79., ill., Stieber 19., Antonov 64., Végh 82.)

DVTK: Odyntsov - Gera, Szatmári, Chorbadzhiyski, Stephen - Holdampf, Klimovich (Franchu, 69.), Bényei - Acolatse, Edomwonyi (Kampetsis, 69.), Pernambuco (Lukács, 69.).

MTK: Demjén - Hej, Kádár, Kocsis - Varju, Kata (Thiam, 75.), Horváth A. (Végh, 59.), Bognár (Kovács P., 92.), Antonov - Stieber (Molnár, 75.), Spalek (Kovács M., 59.).

Romokban az Újpest: A forduló előtti sereghajtó is kiütötte a lila-fehéreket - videók
Már hét bajnoki óta nyeretlen az Újpest, amely ezúttal Kisvárdán maradt alul.
Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.