Fotó: mtkbudapest.hu

NB I-es felkészülés: Az MTK legyőzte a román listavezetőt, nyert a ZTE is

Az MTK és a ZTE egyaránt 2-1-re győzött szombaton felkészülési mérkőzésen.
Póczik Dávid 2025. január 11., szombat 15:47
Fotó: mtkbudapest.hu
Az MTK és a ZTE egyaránt 2-1-re győzött szombaton felkészülési mérkőzésen.
Szerző: Póczik Dávid 2025. január 11., szombat 15:47
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Az MTK a román bajnokságot vezető FC Universitatea Cluj ellen kezdte meg a felkészülési meccsek sorát Törökországban.

Az MTK-nál a következő kezdő tizenegy lépett pályára: Demjén - Varju, Beriashvili, Kádár, Kovács P. - Kata, Horváth A. - Hej, Bognár, Polievka - Jurina - írta a klubhonlap.

Kiegyenlített játék jellemezte a mérkőzés első szakaszát, melynek 17. percében Varju fejese jelentett némi veszélyt. Hat perccel később az MTK megszerezte a vezetést, Polievka jól helyezett lövése a jobb alsó sarokban kötött ki. A 41. percben Demjén védett szépen Codrea lövésénél, majd Moldovan hárította Bognár átlövését, így az első félidőt 1-0-s előnnyel zárta az MTK.

A szünetben Bobál, Végh, Molnár Ádin, Molnár Rajmund és Kenesei állt be Beriashvili, Kádár, Varju, Polievka és Jurina helyére. Pár perc elteltével növelhette volna előnyét az MTK, de Bognár nagy helyzetét az ellenfél kapusa védte. A 60. percben azonban sikerült a magyaroknak megduplázniuk az előnyt: Horváth Artúr kapásból lőtt nagy gólt 16 méterről egy kipattanó után. Egy perccel később Szőke érkezett Kata helyére, majd ismét Bognár került helyzetbe, de az ellenfél kapusa ismét védeni tudott.

Bő tíz perccel a vége előtt büntetőt kapott az Universitatea, amelyet Bota magabiztosan értékesített, végül így is 2-1-es MTK-győzelemmel zárult a mérkőzés. Legközelebb csütörtökön, az IMT Novi Beograd ellen lép pályára a budapesti csapat.

Szombat délután az MTK mellett a Zalaegerszeg csapata is érdekelt volt felkészülési mérkőzésen. A Zete a horvát Sibernik együttesét győzte le, ugyancsak 2-1-re. A találkozó 60. percig kétgólos előnyt épített ki a ZTE, melyre egy góllal tudott válaszolni az ellenfél.

Olvastad már?
Felkészülés: Gera játékosa az NB II-es ellenfélnél próbázott, lőtt is egy gólt; Ádám Martinnal a soraiban sem bírt a Paks a BVSC-vel - eredmények, videó
A Győr, a Kecskemét és a Paks is egyaránt NB II-es csapattal játszott felkészülési mérkőzést.
Elolvasom
Átigazolások
Továbbra is számítanak rá
Willi Orbán
Az RB Leipzig sportigazgatója egyértelművé tette: a klub továbbra is Willi Orbánnal tervezi a következő szezont.
Végleges a keret
Soroksár
Halmai Ádám, Takács Ádám és Fenyvesi Gergely személyében három új játékossal bővült a Soroksár kerete, így kialakult a csapat végleges kerete. (soroksarsc.hu)
Légiósok
Tóth Balázs
Nyíltan beszélt Tóth Balázs helyzetéről a Blackburn Rovers trénere.
Tovább az összes átigazoláshoz