Fotó: MTI/Kovács Tamás

NB I: Az élre ugrott az MTK a Diósgyőr legyőzésével - góllal ünnepelte Rossi meghívóját a magyar válogatott újonca

Folytatta remek sorozatát az MTK Budapest, amelyben betalált a magyar válogatott újonca, Kata Mihály is.
Nyikes Zoltán 2023. szeptember 2., szombat 17:11
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. szeptember 2., szombat 17:11

1. félidő

A két újonc, az MTK Budapest és a Diósgyőri VTK találkozójával vette kezdetét a 6. forduló szombati játéknapja az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. A hazaiak kezdőcsapatában helyet kapott a magyar válogatottba meghívott Demjén Patrik és Kata Mihály is, utóbbi pedig rögtön az elején megmutatta jó formáját, az 5. percben ugyanis Bognár jobbról érkező szögletét öt méterről, a röviden a rövid, bal felső sarokba fejelte, 1-0.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

M4 Sport (@m4sportofficial) által megosztott bejegyzés

A 15. percben is az MTK veszélyeztetett, Horváth Artúr remekül passzolt a tizenhatoson belül Kovács Mátyásnak, aki átvette és ballal a rövidet kereste, de a megpattanó labdát Sentic védeni tudta. A 28. percben Antonov lapos beadása után Bognár próbálkozott 15 méterről, de a jobb alsóba tartó labdát kiütötte Sentic.

A Diósgyőr a legnagyobb helyzetét a hosszabbításban dolgozta ki az első félidőben, ekkor Pernambuco szerzett labdát az MTK térfelének alapvonalánál, majd középre passzolt Pozeg Vancasnak, aki nagy ziccerben, 13 méterről fölé bombázott.

2. félidő

A szünet után is vendég lehetőséget jegyezhettünk fel először, az 50. percben Edomwonyi verekedte át magát a védőkőn a 16-oson belül, majd hatalmas helyzetben lőtt 7 méterről, Demjén azonban bravúrral védett. Négy percre rá Senticnek is akadt dolga, Thiam bombáját szedte ki a jobb felsőből. Az 57. percben megduplázta előnyét az MTK: Németh Krisztián passzolta ki a jobbján érkező Bognárhoz a labdát, aki betört a 16-oson belülre, kicselezte védőjét és ballal a jobb alsóba helyezett, 2-0.

De még nem dőlt el, három perccel később ugyanis Pernambuco szögletét Vallejo fejelte hét méterről a jobb sarokba, 2-1.

A 65. percben Vancas szerzett labdát az MTK térfelén, majd a 16-oson belülre érve középre passzolt Acolatsénak, aki 14 méterről fölé lőtt. A hajrában Gera és Pernambuco is próbálkozott lövéssel, előbbi kísérlete a jobb alsó mellé ment, utóbbiét pedig hárította Demjén. Az ötperces hosszabbításban nem tudott veszélyt kialakítani a Diósgyőr, az MTK így megnyerte az újoncok csatáját.

A DVTK négy veretlen meccs után kapott ki újra, a fővárosi kék-fehérek pedig az élre ugrottak ezzel a győzelemmel.

NB I, 6. forduló

MTK Budapest-Diósgyőri VTK 2-1 (Kata 5., Bognár 57., ill. Vallejo 60.)

MTK: Demjén - Kovács M. (Varju, 61.), Hej (Kocsis, 81.), Kádár, Bobál, Antonov (Kovács P., 73.) - Kata, Thiam, Horváth A. - Bognár (Zsóri, 81.), Németh (Stieber, 73.).

DVTK: Sentic - Gera, Szatmári, Bárdos, Stephen - Holdampf (Jurek, 61.), Vallejo, Vancas (Obounet, 80.), Lukács (Acolatse, 61.) - Edomwonyi (Jurina, 61.), Pernambuco

Bejelentés a Fradinál: Francia Ligakupa-győztes védő érkezett - hivatalos
A szabadon igazolható Ismail Aaneba a Ferencvárosnál folytatja pályafutását.
Dejan Stankovic
Dejan Stankovic a mai nappal felbontotta szerződését a Ferencvárossal, a vezetőedzővel távozik a vele érkezett külföldi stáb is - jelentette be az FTC hivatalos oldala.
Hivatalossá vált, hogy a Szpartak Moszkvánál folytatja pályafutását a szerb szakember.
Az M4 Sporthoz hasonlóan a Csakfoci is úgy értesült, hogy Dejan Stankovic vezetőedző távozik a Ferencvárostól, miután elfogadta egy másik klub ajánlatát, ezt pedig már közölte is az FTC vezetésével.