Fotó: kecskemetite.hu

NB I: A Kecskemét győzelmével tovább lökte az NB II felé a Kisvárdát - videó

Horváth Krisztofer rúgott két gólt és adott egy gólpasszt, csapata a vezérletével verte 3-1-re a Kisvárdát.
Nyikes Zoltán 2024. március 9., szombat 17:10
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. március 9., szombat 17:10

A hazai pályán három mérkőzés óta veretlen Kecskemét a kiesőhelyen álló Kisvárdát fogadta az NB I 24. fordulójának második szombati mérkőzésén. A Bács-Kiskun vármegyei együttes előző napjait szomorú esemény árnyékolta be, miután életének 55. évében, rövid lefolyású, súlyos betegség után elhunyt a klub korábbi kitűnő kapusa, Nagy Zsolt, aki meghatározó tagja volt a 2008-as bajnokcsapatnak. Az ikonikus 22-es tiszteletére, amikor a mérkőzést jelző óra 22:00-hoz ért, a szurkolók felálltak és vastaps kíséretében éltették egy percen keresztül a korábbi kapust.

Nem kellett sokat várni az első gólra, a 7. percben egy szögletet követően Iyinbor fejese után Ötvös kezére pattant a labda, amiért büntetőt ítélt a játékvezető. Horváth a kapufa segítségével a jobb alsóba lőtte a 11-est, 1-0. A válasz azonban hat perccel később máris érkezett: Ötvös próbálkozott 20 méterről, Varga védett, de éppen Spasic elé ütötte a labdát, aki néhány lépésről nem hibázott, 1-1.

Szinte minden lehetőséget gólra váltottak a felek, a következő pedig a KTE előtt adódott, jött is az újabb találat: Horváth csapott le egy elpasszolt labdára a kisvárdai térfél közepén, amivel egészen a 16-oson belülre nyargalt, majd éles szögből nagy gólt ragasztott a hosszú, jobb felső sarokba, 2-1.

A 30. percben Cipetic jobbról érkező beadása Mesanovic felé szállt, Iyinbor azonban tisztázott előle, de így is veszélyes volt kapura, Vargának kellett kiszednie a bal alsóból. Négy minutummal később Ötvös esett el Katona mellett a 16-oson belül, amiért a játékvezető ezen az oldalon is 11-est ítélt, ám a VAR-szobából kihívták videózni a bírót és végül visszavonta az ítéletét.

A félidő elején ismét Horváth volt aktív, és ívelt a hosszú sarok felé, de nem volt elég pontos a labda a berobbanó - és a szünetben csereként beállt - Szűcsnek.

A 63. percben Banó-Szabó indult meg egy szép csel után, majd Horváthnak passzolt középre, aki szépen készített vissza a társának, Banó-Szabó pedig 10 méterről, kiszorított szögből pazarul lőtt a kapufa mellé, a bal sarokba, 3-1.

Néhány perccel később egészen hasonló pozícióból tüzelt Lukács is, ő a rövidet vette célba, ám Petkovic szögletre mentett.

Több gól már nem esett, így a Kecskemét magabiztos, 3-1-es győzelmet aratott az egyre nagyobb bajba kerülő Kisvárda felett.

NB I, 24. forduló

Kecskeméti TE-Kisvárda 3-1 (Horváth 7. - 11-esből, 24., Banó-Szabó 63., ill.. Spasic 13.)

KTE: Varga – Iyinbor, Belényesi, Katona – Májer (Szűcs, 46.), Vágó (Meszhi, 81.), Zsótér, Zeke (Leoni, 89.) – Banó-Szabó (Helmich, 72.), Lukács (Pálinkás, 81.), Horváth.

Kisvárda: Petkovic – Cipetic, Jovicic (Raúl, 65.), Széles, Melnyik (Navrátil, 65.) – Ötvös, Lucas, Nikolov (Makowski, 70.) – Camaj (Filipovic, 83.), Mesanovic, Spasic (Ilievski, 65.).

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.