Fotó: twitter.com/KecskemetiTE

NB I: A Kecskemét a Vidi otthonában is könnyedén nyert, megvan Grzelak első veresége - videók

A Fradit üldöző Kecskemét a mérkőzés nagy részében kontroll alatt tartotta a meccset és sokkal nagyobb arányban is legyőzhette volna a végén szépítő Vidit.
Nyikes Zoltán 2023. április 22., szombat 16:52
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. április 22., szombat 16:52

Az NB I 28. fordulójának szombati játéknapján a kiesés ellen harcoló MOL Fehérvár FC fogadta az éllovas Ferencvárost üldöző Kecskemétet. A hazaiak az utóbbi hetek eredményei miatt a korábbiakhoz képest pozitívabban várhatták a meccset, hiszen Bartosz Grzelak vezetőedzővel még veretlenek, továbbá a most futó szezonban már sikerült megverniük egyszer a MOL Aréna Sóstóban az újonc lila-fehéreket.

1. félidő

Már néhány perccel a kezdés után tűzijáték alakult ki a kecskeméti kapunál, de nem előtte, hanem mögötte, a Vidi-szurkolók ugyanis látványos pirotechnikai bemutatót tartottak, ami miatt kis időre meg is kellett állítani a játékot. A 14. percben aztán már a pályán történtek kerültek a középpontba, ekkor Heister balról érkező beadása éppen jó volt a hosszún érkező Negónak, aki a 16-oson belül végül középre passzolt a jó helyzetben lévő Kodrónak, aki azonban nem találta el jól a labdát és Belényesi bevetődve mentett - a földön fekve hozzáért a KTE-védő kezéhez a játékszer, de Bogár játékvezető és a VAR sem gondolta úgy, hogy közbe kell avatkozni.

Ezt követően szépen-lassan a KTE egyre bátrabbá vált és fokozatosan vette át a meccs irányítását, a 24. percben például Szabó Alex állt a szabadrúgás mögé 26 méterre a kaputól, lövése irányt változtatott a sorfalon, de nem ment eléggé szélre, így Kovács még vissza tudott érni. Öt percre rá Zeke balról érkező beadását röviden fejelte ki Stopira, így Horváth Krisztofere 15 méterről lőhetett, a léc alá tartó labdát szögletre paskolta Kovács.

A 33. percben megszerezte a vezetést a KTE: Zeke a baloldalról befelé törve a védők mögé bemozgó Banó-Szabó elé passzolt, aki az alapvonalról erősen középre lőtte a labdát, ahol érkezett Nagy K. és néhány lépésről a léc alá bombázott Heistert megelőzve, 0-1.

Még a szünet előtt megduplázta az előnyét Szabó István csapata: a Vidi térfelének közepén Banó-Szabó passzolt ki balra Horváth Krisztoferhez, aki azonnal kapura tört és a hátráló Csongvai mellett, 15 méterről a bal alsóba helyezett, 0-2.

2. félidő

A folytatásban nem igazán látszódott, hogy milyen módon szeretne kiegyenlíteni a Vidi, alig volt a labda a hazaiaknál, a Kecskemét tizenöt perc alatt három nagy gólszerzési lehetőséget is kidolgozott.

Az 56. percben Horváth kapott labdát a szélen, majd Heistert becsapva betört a 16-oson belülre és lövése alig ment el a jobb alsó mellett, aztán három minutummal később Tóth Barna játszott szépen a jobboldalon a 16-oson belülre mozgó Nagynak, aki szintén pontosan passzolt Szuhodovszkihoz, ő tovább tette a balján érkező Zekének, a szélső lapos lövését pedig Kovács védte lábbal - szép akció volt. A 61. percben sem kellett sok a harmadik KTE-gólhoz, Tóth Barna szép fejese alig kerülte el a bal alsót.

Pedig ekkor már egy hármascserén is túl volt a Vidi, de a kecskeméti kapusnak egyáltalán nem tették próbára. A 69. percben a KTE is hármascserét hajtott végre, pályára lépett Katona Bálint, így tehát pályafutásuk során először létrejött a testvérpárharc, hiszen a fehérváriaknál is a gyepen volt ekkor már Katona Mátyás.

A 78. percig kellett várni a Vidi első kapura lövési kísérletére ebben a játékrészben, ekkor Dárdai kapáslövése szállt el a léc fölött, majd három minutummal később az őszt még a KTE-nél töltő Szabó Levente lőtt jócskán fölé.

A hátralévő időben sem forgott veszélyben a Kecskemét győzelme, habár a 93. percben a semmiből szépített a Vidi: Katona Mátyás a jobboldalról, az alapvonalról lőtte laposan középre a labdát, amit átlépett Dárdai és így Kodro hat méterről a jobb alsóba helyezett, 1-2.

De ez már nagyon későn jött, így meglett Bartosz Grzelak első veresége a Vidinél.