Fotó: facebook.com/kecskemetite

NB I: A Fradi simán visszavágott a Kecskemétnek a sáros vereségért - videó

2-0-ra győzött a címvédő Ferencváros az OTP Bank Liga 23. fordulójának második vasárnapi meccsén a tavalyi ezüstérmes Kecskemét ellen.
Dudás Gábor 2024. március 3., vasárnap 18:28
Szerző: Dudás Gábor 2024. március 3., vasárnap 18:28

Az éllovas Paks újabb sikerével győzelmi kényszerben kellett, hogy pályára lépjen a Ferencváros a KTE ellen, amellyel szemben volt is törlesztenivalója a zöld-fehér gárdának a novemberi, paprikás hangulatú és utóéletű 2-1-s kecskeméti vereség miatt.

A pályán az előre várható módon zajlottak az események, azaz a Fradi irányított, többnyire nyomasztó labdabirtoklási fölényben, de sokáig nem talált fogást a szervezetten és fegyelmezetten védekező vendégeken.

Miközben a hazai drukkerek főként Civic pontatlan és ügyetlen megoldásain bosszankodhattak, a vendégek már a 18. percben kényszerű cserét hajtottak végre, ugyanis Helmich gyorsan begyűjtött egy sárgát, és érett neki a piros is, úgyhogy Szabó István, a KTE szakvezetője inkább lehozta a pályáról kissé túlpörgött játékosát. Érdekes, hogy még szintén az első félidőben Dejan Stankovic is hasonló lépésre kényszerült, neki Ben Romdhane-t kellett lecserélnie.

Az első bő félóra nem hozott komolyabb helyzetet, a 41. percben viszont már eltalálta a kaput a Fradi, Loncar 20 méteres lövésénél védett szépen Varga Bence. Akit a játékrész ráadásában már mattoltak: egy bal oldali szöglet után Abena középre fejelte a labdát, a kapu elé berobbanó Maiga pedig estében a hálóba kotorta azt (1-0). Nagy nehezen, de csak összejött a hazai vezetés a szünetre.

A fordulás után Abu Fanié volt az első helyzet, az izraeli középpályás 12 méteres lövését védte szép vetődéssel Varga. A játékrész közepén aztán úgy tűnt, jön a hidegzuhany a hazaiaknak, de Horváth Krisztofer hiába talált közelről Dibusz kapujába, hosszas VAR-vizsgálat után kiderült, hogy lesről tette mindezt.

Az 1-1 helyett pedig jött a 2-0: a 69. percben Abu Fani indította a bal szélen a csereként beállt Pesicet, aki beadott, és a hosszún, zavartalanul érkező Zacharisassen 6 méterről a kapu bal oldalába lőtt (2-0).

A 75. percben megint Abu Fani villant, de 17 méterről célt tévesztett. Közben a KTE elsősorban pontrúgásokból igyekezett veszélyezetni, de nem sok sikerrel. A 89. percben Zachariassen duplázhatta volna meg a góljai számát, ekkor Abu Fani szolgálta ki remekül Pesicet, aki önzetlenül tálalt a norvég középpályás elé, utóbbi azonban kihagyta a ziccert.

A végén még Szendrei szabadrúgásában lehetett volna benne a szépítés, de a fiatal középpályás a kapu fölé trafált, így maradt a 2-0. Az FTC összességében teljesen megérdemelt sikerével ismét egy ponttal követi a tabellán az éllovas Paksot, de egy meccsel kevesebbet játszott tolnai riválisánál.

OTP Bank Liga, 23. forduló:

Ferencváros – Kecskemét 2-0 (Maiga 49., Zachariassen 69.)

FTC: Dibusz - Botka (Makreckis, 71.), Abena, Cissé, Civic (Ramírez, 71.) - Ben Romdhane (Abu Fani, 39.), Maiga, Loncar - Zachariassen, Varga Ba. (Pesic, 62.), Marquinhos (Kodro, 71.)

KTE: Varga Be. - Szabó A. (Nagy O., 71.), Belényesi, Katona L. - Szűcs, Vágó (Meszhi, 87.), Helmich (Banó-Szabó, 19.), Zeke - Zsótér (Májer, 87.), Horváth K., Lukács (Szendrei, 87.)

MTK Budapest – Paksi FC 0-2

19:00: Újpest – Fehérvár FC

Stankovic árulta el: Hetekig nem játszhat a Fradi egyik alapembere
Samy Mmaee Debrecenben összeszedett sérülése elég súlyos ahhoz, hogy akár két hónapig is hiányozzon a Ferencváros védelméből.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.