Fotó: MTI/Kovács Tamás

NB I: A Fradi megint kapott egy pofont a Puskás Akadémiától - véget ért Máté Csaba nagy sorozata

Az elmúlt meccseken javuló formát mutató Ferencváros kellemetlen hazai vereségbe szaladt bele - a tavaszhoz hasonlóan - a Puskás Akadémia ellen. A felcsútiak két, az első félidőben szerzett góllal győztek 2-1-re a Groupama Arénában, az NB I 3. fordulójában.
Dudás Gábor 2023. augusztus 13., vasárnap 20:38
Szerző: Dudás Gábor 2023. augusztus 13., vasárnap 20:38

Jó iramban, de sok hibával kezdődött a találkozó, amelynek 13. percében, némiképp váratlanul a Puskás Akadémia került előnybe. A felcsútiak egy, a hazaiak által vitatott szabadrúgást követően, Golla rélvén találtak be közelről (0-1).

A kissé tartalékosan kezdő és ezúttal három belső védővel, illetve magyar fiatallal felálló FTC próbálta fokozni az iramot, de nem igazán akadtak komoly helyzetei, a legaktívabb játékosa pedig Owusu volt, aki közelről és távolról is próbálkozott, de sikertelenül.

Az első félóra végén aztán egy újabb hazai védelmi hibát kihasználva megszerezte a második gólját is Hornyák Zsolt csapata: Corbu passzolt Plsekhez, aki a tétovázó védők között, 14 méterről kilőtte a jobb alsót (0-2).

A jobbára pontatlan hazai akciók a félidő végéig sem jártak eredménnyel, eközben Plsek lövésénél és Dibusz védésénél még a harmadik vendégtalálatra is volt esély.

Máté Csabának sem tetszettek a látottak, beküldte a pályára a második félidőre Varga Barnabást, Traorét, Abu Fanit és Zachariassent is az addig pihentetett alapemberek közül.

Aktívabb és veszélyesebb is lett a Fradi, de ritkán tudta csak igazán megdolgoztatni például Markek kapust, aki az addigi legnagyobbat a 67. percben, Varga fejesénél védte. Nem sokkal később a nyáron igazolt gólkirály elesett Golla mellett a 16-oson belül, de a VAR sem látott 11-est.

A legközelebb a 84. percben járt a gólhoz a Ferencváros, de Markek előbb kiütötte a léc alól Zachariassen 10 méteres perdítését, majd a szöglet után Varga került ziccerbe, de jobbal a kapu fölé vágta a labdát.

A hajrában  ugyan végül csak szépített a bajnokcsapat (akárcsak a tavaszi meccsükön) - Traoré beadását Varga készítette le Lisztesnek, aki a jobb alsóba lőtt -, de pontot nem tudott szerezni, így a Puskás Akadémia állt az NB I tabellájának élére, a Fradi pedig már a második meccsén elszenvedte első vereségét. Egyszersmind Máté Csaba eddigi veretlensége is véget ért a kispadon.

OTP Bank Liga, 3. forduló:

Ferencváros - Puskás Akadémia 1-2 (Lisztes 95., ill. Golla 13., Plsek 29.)

FTC: Dibusz - Wingo (Makreckis, 66.), Cissé, Mmaee, Knoester (Zachariassen, 46.), Ramírez - Baráth (Abu Fani, 46.), Romdhane - Owusu (Traoré, 46.), Katona B. (Varga B., 46.), Lisztes

PAFC: Markek - Szolnoki, Golla, Stronati, Ormonde-Ottewill - Corbu, Batik, Plsek (Gruber, 93.) - Slagveer (Komáromi, 63.), Levi (Maceiras, 63.), Colley (Favorov, 79.)

DVSC - ZTE 1-0

21:00: Kecskemét - Fehérvár FC

Belépett az álomkapun: Szoboszlai kezdőként játszotta végig élete első PL-meccsét - videó
1-1-re végződött a Chelsea és a Liverpool rangadója a Premier League nyitófordulójában. A vendégeknél a világ legerősebb bajnokságában kezdőként debütáló Szoboszlai Dominik végig a pályán volt.
Honvéd
Visszavonulás
Bejelentette visszavonulását a Honvéd 38 esztendős védője, Ivan Lovric.
Gera Dániel szerződését meghosszabbította az NB I-es Diósgyőr.
Novothny Soma
A Ruch Chorzow kiesése azt jelenti, hogy nem érvényesítik a Novothny Soma szerződésében szereplő plusz egyéves hosszabbítási opciót, így a támadó nyáron csapatot válthat.