Fotó: pfla.hu

NB I: A Fradi a legrosszabbkor szaladt bele egy soha nem látott pofonba - tíz emberrel nyert a Puskás

Története során először győzött (2-1-re) a Puskás Akadémia a Ferencváros otthonában, méghozzá úgy, hogy több mint félórát játszott emberhátrányban.
Dudás Gábor 2023. március 12., vasárnap 20:10
Szerző: Dudás Gábor 2023. március 12., vasárnap 20:10

A meglehetősen magasan védekező vendégek alakították ki az első komolyabb lehetőséget a kapunál, de Plsek fejesét simán védte a 9. percben Dibusz. A helyzetek helyett inkább a kemény belépők domináltak a meccs első szakaszában, ami a hazaiak közelgő Leverkusen elleni EL-visszavágója előtt különösen veszélyesnek tűnt. A játékvezető három gyors sárgával igyekezett megfogni a csontzenét.

A 23. percben Frederiksen akár vezetést is szerezhetett volna az FTC-nek, de nem tudott igazán jól beleérni a labdába egy élesen érkező centerezés után. A másik oldalon már nem maradt ki a lehetőség: a 27. percben, egy jobb oldali beadást Dibusz épp Komáromihoz ütötte, a fiatal szélső pedig 6 méterről a hálóba passzolt (0-1).

A Fradi próbált azonnal kapcsolni, de a kezdőcsapatban először helyet kapó algériai Budjemaa 16 méteres lövése nem talált kaput. Jött viszont a Puskás és megint betalált: a 37. percben egy jobbról elvégzett szabadrúgás és egy fejpárbaj után középre került a labda, Puljic pedig egy lépésről a kapuba lőtt (0-2).

A Leverkusen elleni második meccs miatt felforgatott összeállításban játszó listavezető meglepetésre kétgólos hátrányba került a szünetre, és közel sem volt érdemtelen a vendégvezetés.

A szünet után Traoré sem jött már ki a pályára, érkezett viszont a hazaiaknál az NB I-ben most bemutatkozó téli igazolás, Baráth Péter, aki egy Sigér-beadás után kis híján góllal is debütált. De Csercseszov becserélte az ittas vezetése miatt a keretből nagyjából egy hónapra kikerült argentin Auzquit is.

Az 56. percben Puljic kapott teljesen feleslegesen második sárga lapot, így a vendégek második góljának szerzője a kiállítás sorsára jutott.

Csercseszov cserékkel igyekezett felpörgetni emberelőnybe került csapatát, beállt Ryan Mmaee, Marquinhos, majd a nemrég igazolt Sagal is, de az FTC csak rövid szakaszokra tudta beszorítani a vendégeket, akik nagyon fegyelmezett védekezéssel verték vissza a ritkán fantáziadús zöld-fehér akciókat.

A végére kissé indulatossá is vált a meccs, sok volt a fault, az ápolás és a szájkarate is, miközben a vendégek akár újra betalálhattak volna, ám Dibusz nagyot védett Komáromi kellemetlen lövésénél.

A lefújás előtt még Botka ugyan szépített egy védhető lövéssel (Wingo adta a gólpasszt), de a Puskás Akadémia így is nyert - NB I-es története során először - az FTC otthonában, a listavezető pedig 10 hónap után először kapott ki hazai pályán (és október óta először a bajnokságban), épp pár nappal a tavasz meccsének titulált EL-visszavágó előtt.

OTP BANK LIGA, 23. FORDULÓ:

Ferencváros – Puskás Akadémia 1-2 (Botka 96., ill. Komáromi 28., Puljic 37.)

Piros lap: Puljic (PAFC, 56.)

FTC: Dibusz - Wingo, Kovacevic, Knoester, Botka - Sigér (Marquinhos, 59.), Boudjemaa, Vécsei (Auzqui, 46.) - Gojak (Sagal, 67.), Frederiksen (R. Mmaee, 59.), Traoré (Baráth, 46.)

PAFC: Markek - Bartolec, Golla, Spandler, Brandon - Favorov, Plsek, Levi, Komáromi (Mezghrani, 87.) - Puljic, Gruber (Colley, 81.)

Kecskemét – Vasas 2-0

Újpest – Mezőkövesd 1-0

Bundesliga: Ötgólos meccsel hangolt a Fradira a Bayer Leverkusen - videó
Az Európa Ligában a Ferencváros elleni nyolcaddöntős visszavágóra készülő Bayer Leverkusen 3-2-re nyert Brémában a német labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának vasárnapi játéknapján.