Fotó: ujpestfc.hu

Brutális, de igaz: Kiesőhelyen van a Vidi az NB I-ben - az Újpest győzelme is kellett hozzá

Az Újpest a szerb Mudrinski korai góljával verte megérdemelten a Mezőkövesdet az OTP Bank Liga 23. fordulójában, így megint ellépett a kiesőzónából.
Dudás Gábor 2023. március 12., vasárnap 17:51
Szerző: Dudás Gábor 2023. március 12., vasárnap 17:51

A kiesés szele által megint megcsapott Újpest kezdett aktívabban és a 10. percben már vezetést is szerzett. Méghozzá a kövesdi védelem hathatós segítségével: egy hatalmas hiba és rosszul visszatett labda után Mudrinski bevetődve, a kapust is megelőzve lőtt a hálóba 15 méterről (1-0).

Szűk tíz perccel később Csoboth húzott befelé szépen balról, majd 16-ról lőtt is, de a megpattanó labda könnyű zsákmány lett Piscitellinek. A lila-fehérek uralták a találkozót, de majdnem összehozták az egyenlítő gólt is Nikolic kapus két hajmeresztő hibája után, a 25., illetve a 31. percben .

Így is vezethettek volna 2-3 góllal a hazaiak a szünetben, de Pauljevic, Mudrinski és Mörschel lehetőségéből sem született újabb találat.

Kuttor Attila hármat is cserélt a szünetben, de a kezdőcsatára, Drazic egyenlíthetett volna gyorsan a fordulás után, de nem találta el jól a labdát Molnár passza után.

Az 50. percben Csoboth lökete pattant meg Kállain, Piscitellinek pedig nagyot kellett védenie. Továbbra is többet birtokolta a labdát és összességében jobb teljesítményt is nyújtott az Újpest, amely ráadásul emberelőnybe is került a 74. percben, a szünetben beállt Lehoczky állt ki második sárgával - szűk félóra jutott így csak a 20 éves kövesdi játékosnak.

A 85. percben megint Csoboth villant, de 16 méteres lövése elkerülte a jobb alsó sarkot. Nem sokkal ezután a csereként beállt Croizet sérült meg és nem is tudta befejezni a találkozót az újpesti közönségkedvenc.

Több gól már nem esett, a Mezőkövesd hat meccs és 2022 novembere óta tartó NB I-es veretlenségi sorozata így Újpesten ért véget. A lilák három nyeretlen találkozó után győztek újra és ezzel kiesőhelyre lökték a MOL Fehérvárt.