Fotó: ujpestfc.hu

Mészöly: "Most mindenki szomorú és lehajtott fejjel ül az öltözőben", Bognár: "Bőven alulmúlta a várakozásaimat a játék" - edzői értékelések

Az NB I 30. fordulójának szombati játéknapján három mérkőzést rendeztek, így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Budai László 2024. április 27., szombat 22:42
Szerző: Budai László 2024. április 27., szombat 22:42

Paksi FC–Mezőkövesd 2-1

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Bognár György: – Meglepő volt, hogy a szünetben csak egy góllal vezettünk, hiszen az összeállításba beleraktunk mindet, hogy kreatívabbak legyünk, több helyzetünk legyen. Passzív nyomás volt az első félidőben is a részünkről, rúghattuk volna gólokat, de ez nem történt meg, így aztán nagyon nyögvenyelős lett a vége. A két rutinos támadó, Böde Dániel és Könyves Norbert eredményt befolyásoló módon játszott, ugyanakkor a csapat nagyon közepesen teljesített, különösen a második félidőben nem volt ritmusunk, passzívak voltunk végig, de nyertünk, ennek örülhetünk. Eredmény szempontjából túl vagyunk a mélyponton, játékban szerintem nem, mert ez a várakozásaimat bőven alulmúlta, többet vártam. Kreativitásban kell még előre lépnünk, a labdaszerzésből való támadáskezdeményezés nem volt meg igazából. Sok volt a passzív oldal és hátra passz, így nem lehet ritmust diktálni, ez szerintem egy hiba volt – mondta Bognár, majd így válaszolt arra a kérdésre, hogy meglesz-e már így a dobogó. – Gondolom igen. A szezon nagyrészében jól teljesítettek a srácok, ez végigkísér minket. Még nem gondolunk a kupadöntőre, ezzel még nem kell foglalkoznunk. (M4 Sport)

Milan Milanovic: – Az első 20 percben talán az utazás miatt nem úgy indult a mérkőzés, kaptunk is egy gólt, de aztán egyre jobban játszott a csapat. A második félidőben mindent megtettünk, gólt is szereztünk, de ez sajnos mára ennyi volt elég. A játékosok motiváltak, profi labdarúgókkal dolgozok, ma is mindent megtettek, de azért ne felejtsük el, hogy olyan csapat ellen játszottunk, amely a nemzetközi szereplésért küzd. Ennek ellenére voltak periódusok, amikor labdát birtokoltunk, jól járattuk a labdát, úgyhogy elégedett vagyok a csapattal. (M4 Sport)

DVTK-KTE 0-0

Vladimir Radenković (DVTK):  Kemény meccs várt ma ránk, mert egy kiválóan szervezett védelemmel rendelkező csapat érkezett hozzánk. Azt kell mondjam, közel tökéletesen zárták le ma is a területeket, így nem volt helyünk helyzetek kialakítására. Ilyenkor nincs mit tenni, mint várni az egy-két gólszerzési lehetőségre, vagy pontrúgásból veszélyeztetni. Megvolt a tervünk, hogyan bontsuk meg a zárt védelmüket, többször szerettük volna váltogatni az oldalakat, és végül a bal szélen mögéjük kerülni, ahol Bitok Stephen, Rudi Požeg Vancaš és Francisco Feuillassier képességeire akartunk építeni. Azonban az első negyedórában idegesen játszottunk, előre ívelgettük a labdát, ami mint egy falról jött vissza, így hiába birtokoltuk többet a labdát, mégis az történt, amit az ellenfél akart. Ezt követően viszont egyre jobban tartottuk magunkat az eredeti elképzeléshez, és jöttek is a támadások, azonban talán ötször lőttünk kapura, próbálkoztunk, mertünk előre, de nem született gól. Az utolsó 15 percben nyíltabbá vált a játék, amikor már több helyzetet alakítottunk ki, bár a vendégeink előtt is adódott lehetőség kontrából, de ma egy helyzetet sem sikerült értékesíteni, így igazságos 0-0 született. Az edzők és a játékosok sokat tudnak tanulni egy 0-0-s mérkőzésből, de az biztos, hogy a szurkolók számára legkevésbé sem élvezetes egy gólnélküli döntetlen, ahol még a helyzetek száma sem volt sok. Ferencsik Bálint megmutatta a tudását, a magabiztosságát, mert cselezni is. Továbbra is rajta tartjuk a szemünket az akadémia növendékein, mert akiben látjuk a minőséget, annál nem nézzük, hogy 17 vagy 27 éves. Az akadémisták pedig legyenek türelemmel, mert amikor készen állnak rá, akkor nem azt nézzük, hogy mennyi az állás, és meg fogják kapni a lehetőséget. (dvtk.eu)

Szabó István (Kecskemét): – Az eredmény véleményem szerint igazságos, az utolsó tíz percben akadtak még olyan lehetőségek, amikor mindkét csapat eldönthette volna a maga javára a meccset. Arra készültünk, hogy lezárjuk a területeket, nem engedjük kibontakozni a Diósgyőr veszélyes játékosait, eközben a gyors átmenetekre és a kontrákra helyeztük a hangsúlyt. Ezeket meg is valósítottuk, csak gratulálni tudok a fiúknak. Nem könnyű, ebben az egyébként csodálatos hangulatú közegben nullára hozni egy meccset, így elégedetten mehetünk haza. Megvan a bennmaradás, ez volt az elsődleges cél, hogy ezt ma bebiztosítsuk. Örülök annak is, hogy tavasszal jóval stabilabb a védekezésünk, ami nekünk nagyon fontos. Sportemberek vagyunk, ugyan megnyugodhatunk ezzel, de szeretnénk pontokat gyűjteni, hiszen azzal a tabellán is előrébb léphetünk. Vannak egyéb céljaink is, építeni szeretnénk a csapatot, illetve a játékosokat is, például Helmichet, Nikitschert, Banó-Szabót, aki fiatalok vagy hosszú sérülés után jöttek vissza, hiszen így úgy mehetünk bele a nyári felkészülésbe, hogy értékes perceket szereznek még idén az NB I-ben. A motivációnk tehát megvan a folytatásra is. (kecskemetite.hu)

Debreceni VSC-Újpest FC 1-0

A mérkőzésről bővebben itt olvashatsz!

Srdjan Blagojevic (DVSC): – Arra volt szükség, hogy valaki bevigye a labdát a hálóba... Megnéztem a statisztikát, 29 lövésünk volt, míg az ellenfélnek kettő, nagyon közel álltunk a második félidőben ahhoz, hogy betaláljunk, de újra az a probléma jött elő, hogy nem sikerült egy jó ideig gólt lőnünk. Építettük a támadásokat, közel kerültünk a kapuhoz, nagy volt a várható gólok mutatója, de egyszerűen nem sikerült gólt lőnünk – mondta a szakember, akitől azt is megkérdezték, hogy mi lehetett az oka az alacsony hatékonyságnak. – Nem tudom, mi az oka, nem szeretnék a kvalitásról beszélni, hiszen folyamatosan azon dolgozunk, hogy fejlődjünk, de sokat szenvedtünk a mai meccsen is. Szeretném megdicsérni a játékosokat, hiszen úgy gondolom, hogy ez a jutalom azért a sok erőfeszítésért, amit ők az edzésekbe fektetnek, főleg azok után a vereségek után, amiken túl vagyunk. Mentálisan nem volt könnyű, de nagyon sok erőfeszítést tettek. Most sem szeretnék a dobogóról beszélni, hiszen csak a következő mérkőzésre fókuszálunk. Nagyon örülünk, hogy ma a fiúk bebizonyították, hogy megvan bennük a szenvedély, és hogy harcoltak. Nagyon büszke vagyok rájuk, köszönet jár nekik érte, most két napjuk van pihenni, utána pedig a következő mérkőzésre fogunk készülni, hiszen nagyon nehéz három meccs van előttünk. (M4 Sport)

Mészöly Géza (Újpest): – Természetesen most mindenki szomorú és lehajtott fejjel ül az öltözőben, de azt gondolom, hogy a játékosok nagyon szervezettek voltak és megtettek mindent annak érdekében, hogy legalább ponttal távozzunk. Nagyon sajnálom, hogy ebből a kiállításos párharcból rosszul jöttünk ki. Nem tudom minek kell történnie, ha fejbe rúgják a játékosunkat az nem piros lap, illetve egy véleményes odarúgás volt (Tamás kiállítása - a szerk.), lehet, hogy érte a vádliját, de... Onnantól valóban borult az egész és beszorultunk, egy élőfalat húztunk a kapunk elé, mindig volt ott egy láb, az utolsó percekben egy ilyen góllal veszítettük el a mérkőzést. Nem érdemeltünk vereséget, meggyőződésem, hogy nagyon sokat tett a csapat azért. Együtt volt ez a csapat most, nagyon szomorúak vagyunk, sajnálom, hogy a VAR nem tudott a segítségünkre lenni. Kevesebbet tudtunk a kapu elé érni, ezért is változtattunk a szünetben, hogy egy kicsit stabilizáljuk a középpályát és onnan bátran tudjunk megindulni a DVSC kapuja felé, de aztán nagyon gyorsan meghiúsult ez a tervünk, ettől függetlenül nagyon akartak a játékosok és mindig ott volt egy láb, és valaki elrúgta a labdát. de az utolsó perceket már nem bírtuk ki. Mörschel szabadrúgása nagyon nagy ziccer volt, a sorfalban akadt el a labda, illetve egy-egy kontrára futotta az erőnkből ebből a felállási lehetőségből, de azért a végén akár egyenlíthettünk is volna a szabadrúgásból. (M4 Sport)

Szalah és Klopp is kommentálta a balhéjukat; egyre biztosabb, ki lesz a Milan edzője – külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb szombati hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Két távozó
A hátralévő két fordulóban nem tudtak volna pályára lépni, így a Kisvárda lemondott Wellington Nem és Andrija Filipovic további szolgálatairól.