Fotó: paksifc.hu

NB I: A Paks a kieső ellen törte meg bajnoki rémálomsorozatát - videó

Bognár György csapata sikerével újra a második, hárompontos előnnyel a vasárnap pályára lépő Fehérvár előtt.
Budai László 2024. április 27., szombat 16:22
Szerző: Budai László 2024. április 27., szombat 16:22

A bajnokságban elmúlt öt meccsét mind elbukó - igaz, a hétközben a Magyar Kupában döntőbe jutó - Paks a már kiesett Mezőkövesdet fogadta az NB I 30. fordulójában.

Nagyon aktív első negyedórával indított a Paks: előbb Szabó B. találta el 17 méterről a jobb oldali kapufát, majd Könyves lőtt fölé egy jó csel után 11 méterről, aztán pedig Osváth bal alsó felé tartó lövését védte Kovácsik.

A sok helyzet végül gólt eredményezett: bár Böde szöglet utáni fejesét még kivágták a vendégek a gólvonalról a 14. percben, a labda gyorsan visszakerült a 16-oson belülre, Böde ezúttal fejjel lekészített, Szabó J. pedig közelről a léc alá bombázott (1-0).

A paksi gól után kissé lassabb lett az iram, majd a Kövesd is próbálkozott: Vajda balról középre tett labdáját Szalai hat méterről lőtte mellé kapásból, nagy helyzetben. Majd egy egészen hasonló szituáció végén Molnár lőtt kapásból fölé, az előzőnél kicsit messzebbről, úgy 15-ről.

A kettő között a Paks is megmutatta magát: Böde tálalt szépen Könyves elé, ő 9 méterről lőtt fölé.

A második félidőben sokáig csak egy oldalhálóban kikötött Vajda-fejest láthattunk, aztán szinte a semmiből újabb gólt szerzett a Paks: a pár perce pályára lépő Vécsei harcolt meg egy labdáért az alapvonalnál, majd Papp tálalt középre, Könyves pedig 11-ről a kapuba helyezett (2-0).

A Kövesd azonnal válaszolni tudott erre: Nagy Gergő lövését még védte Szappanos, de éppen Molnár elé ütötte a labdát, amelyet a vendégek támadója "tört lövésével darabokra", de éppen így lett jó Szalainak, aki a kapu torkából a hálóba továbbított (2-1).

Ezután még Szappanosnak kellett védenie egy lapos Molnár-kísérletet, a másik oldalon Vécsei bombázott nagy erővel fölé. Az utolsó percekben pedig egy remek Hahn-beadás és Tóth B.-fejes után a kapufa mentett.

A Paks így is nyert, azaz a Kövesd ellen sikerült megtörnie rémálomsorozatát, ezzel újra a második, hárompontos előnnyel, igaz, a vasárnap Kisvárdára utazó Fehérvár egy sikerrel - és jobb gólkülönbségének köszönhetően - visszaelőzhet.

NB I, 30. forduló

Paksi FC-Mezőkövesd 2-1 (Szabó J. 14., Könyves 60., ill. Szalai 62.)

Paksi FC: Szappanos - Lenzsér (Vas, 81.), Kinyik, Szabó J. - Osváth, Papp, Haraszti (Silye, 70.), Windecker, Szabó B. (Vécsei, 57.) - Könyves (Tóth B., 81.), Böde (Hahn, 57.)

Mezőkövesd: Kovácsik - Kojnok (Pillár, 46.), Szivacski, Beriashvili, Vajda - Cseke (Bőle, 71.), Szolgai, Nagy G. (Drazic, 66.) - Molnár (Szilágyi, 79.), Szalai, Cseri (Karnitski, 72.).

Honvéd
A másodosztályú Budapest Honvéd meghosszabbította a saját nevelésű középpályás, Nyitrai Bence szerződését. (honvedfc.hu)
ZTE/Puskás Akadémia
Újabb kölcsönjátékos
Honlapunk úgy értesült, hogy a zalai együttes ezúttal Ominger Gergőt veheti kölcsön a Puskás Akadémiától.
Marcellin Koukpo
Külföldi lapinformációk szerint a DVTK kiszemelte a szaúdi harmadosztályban szereplő Al Sahel támadóját, Marcellin Koukpót.