Fotó: dvsc.hu

NB I: Az utolsó percekben érett góllá a hatalmas Loki-fölény, az Újpest még mindig izgulhat a bennmaradás miatt - videó

Tamás Krisztián kiállítása után hatalmas fölényben játszott a Debrecen, amely végül a végén be is gyötört egy gólt.
Budai László 2024. április 27., szombat 21:26
Szerző: Budai László 2024. április 27., szombat 21:26

A Debrecennek a negyedik hely megszerzése (amely jó eséllyel nemzetközi kupaindulást érhet), az Újpestnek pedig a biztos bennmaradás kiharcolása miatt volt fontos a szombat esti bajnoki.

Az egész első játékrészben a DVSC akarata érvényesült. Az első helyzet Ferenczi beadása után alakult ki, Romanchuk fejelt a bal alsó felé, de Banai védett. Majd Dzsudzsák pillanatai következtek: előbb egy 30 méteres szabadrúgást lőtt centikkel fölé, majd 25-ről próbálkozott, ezt Banai tolta ki oldalra, majd egy megpattanós lökete ment kevéssel mellé.

Aztán Szuhodovszki lőtt 23-ról, ballal a bal alsó felé, Banai kitolta a labdát. Végül a kapuba is sikerült betalálniuk a debrecenieknek, Domingues egy pazar csel után az alapvonal közeléből lőtte be középre a labdát, amely Kobouriról a saját kapujába pattant, de az újpestieknek szerencséjük volt, ugyanis Domingues korábban már lesen volt.

Három perc telt el a második játékrészből, amikor máris emberhátrányba került az Újpest: Tamás Krisztián csúnyán rácsúszott hátulról Vajda bokájára, a játékvezető először csak sárgát adott az újpesti védőnek, majd VAR-ozást követően a piros lapot mutatta fel.

Ezt követően azonnal megkezdte a rohamokat a Loki, szinten folyamatosan az újpesti térfélen és kapu előtt zajlott a játék. A 60. percben Dzsudzsák ívelte át a labdát a 16-os jobb sarkától a hosszúról berobbanó Domingueshez, aki nagy helyzetben, estében centikkel a bal alsó mellé lőtt. Hat percre rá ismét Dzsudzsák ívelte be a 16-oson belülre érkező Ferenczihez a labdát, akinek a fejesét kitolta Banai a léc alól.

Két perccel később megint munkában volt az Újpest kapusa, Dzsudzsák volt megint az előkészítő, ezúttal Vajdát ugratta ki, aki jobbról beindulva a 16-oson belülre érve került nagy helyzetbe, de a jobb alsóba tartó lövését bravúrral védte Banai. A 83. percben Vajda a 16-oson belül, az alapvonalon csinált meg egy remek cselt, majd passzolt középre, ahol Baranyai közeli lövésébe lépett bele kétszer is Keita.

A 88. percben aztán csak megtört a gólcsend: Bódi balról érkező beadása után Batai fejesét nagy bravúrral védte Banai, de a kipattanóra érkezett Ojediran és pár lépésről már nem volt nehéz dolga, 1-0.

A 94. percben még jó helyről végezhetett el szabadrúgást Mörschel, sőt egy szögletre még Banai is feljött, de egyikből sem alakult ki helyzet.

A Loki hatalmas fölénye tehát góllá érett, ez a találat pedig három pontot eredményezett, így Srdjan Blagojevic csapatának hátránya már csak egy pont a negyedik helyen álló Puskás Akadémia mögött, míg az Újpest továbbra sem dőlhet hátra, hiszen vasárnap akár még jobban feljöhet rá a kiesőhelyen álló Kisvárda, amelytől jelenleg kilenc pont választja el.

NB I, 30. forduló

DVSC-Újpest 1-0 (Ojediran 89.)
Kiállítva: Tamás (48.)

DVSC: Megyeri - Baranyai, Lagator, Romanchuk, Ferenczi - Ojediran, Szuhodovszki (Loncar, 83.) - Vajda, Dzsudzsák, Domingues (Bódi, 83.) - Szécsi (Batai, 74.).

Újpest: Banai - Antzoulas, Keita, Kobouri - Pauljevic, Tajti (Mucsányi, 92.), Geiger, Tamás - Kiss T. (Radosevic, 46.), Ambrose (Mörschel, 46.), Csoboth (Sasere, 85.).

ZTE/Puskás Akadémia
Újabb kölcsönjátékos
Honlapunk úgy értesült, hogy a zalai együttes ezúttal Ominger Gergőt veheti kölcsön a Puskás Akadémiától.
Marcellin Koukpo
Külföldi lapinformációk szerint a DVTK kiszemelte a szaúdi harmadosztályban szereplő Al Sahel támadóját, Marcellin Koukpót.
Két távozó
A hátralévő két fordulóban nem tudtak volna pályára lépni, így a Kisvárda lemondott Wellington Nem és Andrija Filipovic további szolgálatairól.