A Csakfoci már mintegy egy hónappal ezelőtt beszámolt arról, hogy a Puskás Akadémia 35 éves magyar válogatott kapusa, Szappanos Péter klubváltás előtt állhat a nyári átigazolási időszakban, és az Újpest komolyan érdeklődik iránta. Az akkori információink szerint a felek között már zajlottak az egyeztetések, és jó esély mutatkozott a megállapodásra.
Ez mostanra hivatalossá vált: az Újpest hétfőn bejelentette a játékos szerződtetését, így eldőlt, hogy Szappanos a következő szezontól a fővárosi klubban folytatja pályafutását.
- Szappanos érkezésével egy magyar válogatott játékossal erősödött a keret, ennél többet szerintem nem is kell mondanom. Mentalitásával, alázatos munkájával nem csak a pályán, de az öltözőben is sokat várok tőle. Kicsivel több mint egy hónap maradt a kezdésig, rengeteg munka vár még ránk – mondta el Dárdai Pál, az Újpest FC sportigazgatója.
- Nagyon örülök, hogy egy ilyen nagy múltú klubhoz csatlakozhattam, mint az Újpest. A klub fantasztikus szurkolótábora komoly szerepet játszott a döntésemben, hiszen minden játékos olyan közegben szeretne futballozni, ahol ekkora támogatást kap. Tudom, hogy ezek a szurkolók egy sikeres, a magyar élmezőnyhöz tartozó csapatot érdemelnek, és azon leszek, hogy a pályán én is hozzátegyem a magam részét ehhez. Nagyon várom már a szezon kezdetét - tette hozzá Szappanos.
A rutinos hálóőr az elmúlt idényben a Puskás Akadémia színeiben összesen 32 tétmérkőzésen lépett pályára az NB I-ben és a Magyar Kupában. Ezeken a találkozókon 39 gólt kapott, és 7 alkalommal őrizte meg a kapuját kapott gól nélkül, stabil első számú opcióként számítottak rá a szezon nagy részében.
A kapus korábban a Paksi FC-ben is meghatározó szerepet töltött be, ahol kupagyőzelemig jutott, majd légiósként Szaúd-Arábiában is szerepelt az Al-Fateh csapatában. A magyar válogatottban 3 alkalommal kapott lehetőséget, legutóbb múlt pénteken, Finnország ellen. Ami talán az utolsó meccse volt címeres mezben, de ez még nem biztos...