Fotó: paksifc.hu

Magyar Kupa: Banai a 96. percben védett 11-essel még megmentette az Újpestet, de a Paks a hosszabbításban kiharcolta a továbbjutást - videók

A Paks akár már a rendes játékidőben megnyerhette volna a találkozót, de Mezei kihagyta a tizenegyest, a kétszer tizenöt perces hosszabbításban viszont Könyves eldöntötte a továbbjutás sorsát.
Nyikes Zoltán 2024. február 29., csütörtök 21:39
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. február 29., csütörtök 21:39

A MOL Magyar Kupa-nyolcaddöntők utolsó párharcát rendezték csütörtök este, amikor is az Újpest FC fogadta az NB I-es listavezető Paksi FC-t.

Már a találkozó előtti órákban a lila-fehérekről szóltak a hírek, miután az MLSZ Fegyelmi Bizottsága 1+2 hónapra szóló eltiltással sújtotta a negyedik kerületiek vezetőedzőjét, Mészöly Gézát a DVTK elleni bajnokit követően tett "rasszista tartalmú nyilatkozata" miatt. Az 57 éves szakember éppen ezért már a Paksi FC elleni MK-meccsen sem ülhetett le a kispadra, erről pedig kritikusan nyilatkozott kollégája, a Paksi FC-t irányító Bognár György.

Két perc sem telt el, amikor máris vizsgálódott a VAR, de a Kovács Krisztián kezére pattant labda végül a játékvezetők szerint nem ért büntetőt. A 10. percben Haraszti szögletét csúsztatta a röviden Kinyik kevéssel a jobb felső sarok fölé, majd a túloldalon nem sokkal később Ambrose éles szögből leadott 16-oson belüli lövését védte Simon.

A 21. percben megszerezte a vezetést a Paks: Skribek ívelte középre a labdát Hahnnak, aki mellre vette azt a 16-oson belül, majd visszapasszolta a feladónak, aki 12 méterről a bal alsóba passzolt az újpesti védők között, 0-1.

A 25. percben Banainak kellett védenie Haraszti kísérleténél, csakúgy, mint a játékrész hajrájában, amikor egy félpályán megszerett labdával indított létszámfölényes ellentámadást a Paks, aminek a végén Skribek passzolt a jobbján érkező Harasztihoz, akinek a lapos lövését védte Banai.

Két perc sem telt el a szünetet követően, amikor a második félidőre beállt Mörschel a jobboldalról lőtte laposan középre a labdát, ahol érkezett Radosevic és 13 méterről a léc alá bombázott, Simon "szemei közé", 1-1. Az 55. percben akár a fordítás is összejöhetett volna, ekkor Geiger szöglete után Keita megelőzte az ötösön belül a kimozduló Simont és a védőket is, de egy kevéssel fölé fejelt.

Nem sokkal később azonban már Banai percei következtek: előbb Haraszti került nagy helyzetbe az ötös sarkánál, kísérletét az újpesti kapus a jobb kapufára tolta, majd Lenzsér középre ívelése találta meg szabadon Mezeit, aki egy igazítás után célba vette a bal alsót 12 méterről, Banai azonban bravúrral szögletre mentett. A 66. percben egy kombinatív akció után került nagy helyzetbe Balogh, Pauljevic viszont becsúszva az utolsó pillanatban odaért a lövésre.

A 80. percben Mörschel végezhetett el szabadrúgást 20 méterről, majdnem szemben a kapuval, ám végül a kapus helyére lőtte a labdát, így Simon ki tudta ütni. Három minutummal később, a túloldalon szinte hasonló helyzetből végezhetett el szabadrúgást Mezei, ám az ő kísérlete a jobb felső sarok fölött hagyta el a játékteret.

Nem maradt el a dráma a hosszabbításban: a 92. percben Szabó János rúgta el a labdát Radosevic elől, az újpesti játékos pedig az ellenfele lábát találta el. Bognár játékvezető előbb nem látott szabálytalanságot, majd a VAR-szobából szóltak neki és visszanézve a jelenetet büntetőt ítélt, amit Mezei végzett el, a bal sarokba tartó kísérletét azonban Banai kivédte a 96. percben.

Hosszabbítás

A 94. percben Mörschel végezhetett el szabadrúgást ígéretes helyről, ám 20 méterről fölé lőtt, majd a hosszabbítás első tizenöt percében további veszély már nem alakult ki egyik kapu előtt sem. A második félidő ötödik percében viszont góllá érett a paksi mezőnyfölény: Böde ívelt Könyves elé, aki két újpesti védő mellett, 16 méterről a bal alsóba lőtt, 1-2.

De három percre rá akár egyenlíthetett is volna a hazai együttes, ekkor Kiss Tamás jobbról érkező beadását követően Mörschel egy pattanás után hat méterről lőhetett, ám kevéssel elment a labda a bal alsó mellett - utólag azonban az asszisztens les miatt emelte a zászlaját. A 114. percben Könyves lépett rá hátulról Jevtoski lábára, amiért Bognár játékvezető egyből piros lapot mutatott fel a paksi támadónak.

Az emberhátrányt viszont már nem sikerült kihasználnia a hátralévő rövid időben a lila-fehéreknek - Csobothnak ugyan volt egy kihagyott ziccere, de az asszisztens lest jelzett -, így a Paks jutott a legjobb nyolc közé a Magyar Kupában.

MOL Magyar Kupa, nyolcaddöntő

Újpest FC–Paksi FC 1-2 (Radosevic 47., ill. Skribek 21., Könyves 110.) - hosszabbítás után
Kiállítva: Könyves 114.

Újpest: Banai – Doka (Kiss T., 63.), Pauljevic, Keita, Jevtoski, Geiger (Kovács D., 73.) – Mack (Tajti, 63.), Radosevic, Ljujic (Mörschel, 46.) – Sasere (Kobouri, 46.), Ambrose (Csoboth, 95.).

Paks: Simon – Kinyik, Vas (Szabó J., 53.), Lenzsér – Kovács, Papp (Windecker, 53.), Haraszti (Böde, 78.), Kocsis (Osváth, 109.), Balogh – Skribek (Mezei, 53.), Hahn (Könyves, 96.).

Mészöly: "Nyilatkozatomban a »feka« szónak semmilyen plusz, pejoratív tartalma nem volt" - azt mondja, csak utalt arra, hogy az ilyen típusú centerek általában feketék
A Mészöly Géza által benyújtott dokumentumból az is kiderül, hogy az esetet Franklin Saserével is megbeszélte már, aki maga sem érti, hogy lehetett ezt így félreérteni.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.