Kleinheisler bombagóllal, Sallai szezonbeli hatodik találatával hangolt - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Dél-Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. március 22., hétfő 13:00
Szerző: Csakfoci Admin 2021. március 22., hétfő 13:00

NÉMETORSZÁG

1 győzelem, 1 döntetlen és 5 vereség után sikerrel folytatta a Hertha kispadján az idényt Dárdai Pál. A berliniek hazai pályán fogadták az esélyesebb Bayern Leverkusent, az egész Bundesliga egyik legértékesebb csapatát, amely picit rapszodikus teljesítménye ellenére is a 6. helyről várhatta a vasárnapi összecsapást.

A berlini együttes - amelyben ezúttal is ott volt a korábbi magyar szövetségi kapitány fia, Márton - már az első félidőben három gólt szerezve eldöntötte a mérkőzést. A fővárosi alakulat a folytatásban is több nagy helyzetet dolgozott ki, a második félidő elején újabb találatot is szerzett, de azt videobírós elemzést követően a támadás elején észlelt kezezés miatt nem adták meg.

Dárdai Pál első berlini edzői időszaka éppen a Bayer Leverkusen ellen ért véget, a 2018/19-es idény zárómérkőzésén a gyógyszergyáriak 5-1-re diadalmaskodtak az Olimpiai Stadionban. A második Dárdai-korszakban ez volt a nyolcadik mérkőzése a berlini csapatnak, amely öt vereség és egy döntetlen mellett a második győzelmét aratta.

Sallai Roland kezdőként, a 81. percig játszott a válogatott szünet előtti utolsó bajnokiján, a Freiburg pedig a magyar válogatott támadó góljával szerzett vezetést az 51. percben, egy remek Günter-szóló és előkészítés után lőtt a jobb sarokba 10 méterről. Csapata pedig végül 2-0-ra győzött, így fellépett a 8. pozícióba. Sallai pedig 21 meccsén 6 gólnál és 4 asszisztnál jár a szezonban.

Szalai Ádám a kispadról nézte végig, hogy a Mainz 2-1-re nyert a Hoffenheim otthonában. A kiesés elől egyre eredményesebben menekülő mainzi csapat legutóbbi öt mérkőzéséből egy-egy döntetlen és vereség mellett hármat megnyert, ráadásul idegenben már négy találkozó óta veretlen.

A Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és - a továbbra is sérült - Szoboszlai Dominikot foglalkoztató RB Leipzig 1–0-ra nyert a kiesés ellen küzdő, újonc Bielefeld vendégeként a német bajnokság 26. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén. Orbán új rekordot is felállított, hiszen a Bielefeld ellen 163-szor passzolt, és ezzel alaposan lehagyta a mostani szezon eddigi csúcstartóját, a Bayer Leverkusent erősítő Edmond Tapsobát (136).

ANGLIA

Nagy Ádám, a Bristol City magyar válogatott középpályása a fejsérüléséből felépülve, csereként állt be a 84. percben a Blackburn ellen gól nélküli döntetlenre végződő bajnokin az angol másodosztály 37. fordulójában.

BELGIUM

Az OH Leuven magyar válogatott jobbhátvédje, Bese Barnabás nem volt nevezve a Mechelen (2-2) elleni bajnokira.

HOLLANDIA

Szőke Adrián (Heracles) nem lépett pályára a Sparta Rotterdam ellen 1-1-re végződő bajnokin a holland élvonal 27. fordulójában.

TÖRÖKORSZÁG

A Fenerbahce magyar válogatott védője, Szalai Attila végigjátszotta a listavezető Besiktas ellen 1-1-re végződő isztambuli rangadót. A Fener légiósa a rangos meccsen is felvette a ritmust és érett produkcióval járult hozzá csapata pontszerzéséhez. Meg is szólaltatták a lefújást követően.

A Kasimpasa hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Konyaspor ellen. A magyar válogatott szélső, Varga Kevin csereként a 87. percben állt be, majd a 96. percben gólpasszt adott.

Megyeri Balázs (Göztepe) a kispadról figyelte az eseményeket a Sivasspor ellen (3-5) végződő bajnokin a török élvonal 31. fordulójában.

AUSZTRIA

Bukta Csaba, az Altach magyar utánpótlás-válogatott támadója csereként a 79. percben lépett pályára a Ried elleni bajnokin, csapata hazai pályán 2-1-re nyert.

Majnovics Martin (St. Pölten) szintén csereként a félidőben szállt be a Hartbrerg ellen 3-3-ra végződő bajnokin.

Az osztrák másodosztályban szereplő játékosok közül Mester Csaba (Austria Wien) csapatának Horn elleni mérkőzését elhalasztották, ahogy Major Sámuel szintén hasonló okok miatt nem léphetett pályára a LASK Juniors ellen.

SZERBIA

A Bacska elleni idegenbeli bajnokin is a Partizan kezdőcsapatában kapott helyet a magyar válogatott támadó, Holender Filip, aki azonban sajnálatos módon nem tudta végigjátszani a találkozót. A 26 éves játékos az első félidő hosszabbításában egy fejpárbajt követően rogyott a földre, majd a derekához kapott és fájdalmában a földet verte, végül pedig le is kellett cserélni. A belgrádiak vezetőedzője, Aleksandar Stanojevic a lefújást követően elmondta, hogy még szombaton röntgenre viszik a magyar játékost, és ezt követően derül ki, mennyire súlyos a sérülése.

Időközben az MLSZ tájékoztatása szerint a magyar válogatott támadó a hátában érzett erős fájdalmat, így vasárnap több orvosi vizsgálaton is átesett. Ezek eredményétől függ, hogy csatlakozni tud-e a válogatott keretéhez.

SVÁJC

A svájci élvonal 26. fordulójában Kecskés Ákos (Lugano) egy félidőt játszott a Basel ellen 2-1-re megnyert bajnokin rangadón. Svájci beszámolók szerint nem taktikai cseréről volt szó, hanem egy szerelést követően védő húzta a lábát, és fájdalmakkal küszködött. A klub egyelőre nem adott ki közleményt Kecskés állapotával kapcsolatban.

CIPRUS

A ciprusi élvonal Lang Ádám, az Omonia Nicosia magyar válogatott hátvédje csereként a 82. percben lépett pályára az AEK Larnaca ellen 1-0-ra megnyert találkozón a felsőházi rájátszás 4. fordulójában.

Paulo Vinícius, az APOEL magyar-brazil bekkje az alsóházi rájátszásban kezdőként végigjátszotta a Doxa elleni (1-0) találkozót.

GÖRÖGORSZÁG

A görög élvonal 27. fordulójában Nagy Gergely, az AEL Larissza magyar kapusa végigvédte a Smymis elleni (2-0) bajnokit.

SZLOVÁKIA

Az első félidőben még vezetett, végül kikapott Nagyszombatban a DAC, a Fortuna liga rájátszásának 2. fordulójában. A sárga-kékek ezzel 11 pont hátrányba kerültek az éllovas Slovannal szemben. Kalmár Zsolt és Schäfer András végigjátszotta a mérkőzést, Vida Máté sérüléséből lábadozik.

A Slovan Bratislava 2-2-es döntetlent játszott a Zilina ellen, a pozsonyiak magyar válogatott középpályása, Holman Dávid sérüléséből lábadozik.

LENGYELORSZÁG

A lengyel első osztály 22. fordulójában a Podbeskidzie magyar hátvédje, Kocsis Gergő a 65. percben állt be a Warta ellen 2-0-ra elveszített bajnokin.

A Slask Wroclaw magyar védője, Tamás Márk kezdőként végigjátszotta a Wisla Plock elleni (0-0) mérkőzést.

Vida Kristopher (Piast Gliwice) csereként szállt be a 86. percben a Cracovia ellen 2-0-ra megnyert találkozón.

HORVÁTORSZÁG

A válogatott Kleinheisler László góllal járult hozzá az Eszék 2-0-s hazai győzelméhez az NK Lokomotiva Zagreb ellen a horvát bajnokság 26. fordulójának pénteki játéknapján.

Az eszékiek sorozatban második bajnokijukat nyerték meg a horvát élvonalban, ezúttal a Lokomotiva Zagreb ellen diadalmaskodtak 2-0-ra. A 26. forduló mérkőzésén a magyar válogatottba hosszú idő után visszatérő Kleinheisler László kezdőként kapott lehetőséget.

A vezetőedző, Nenad Bjelica bizalmát meghálálva, góllal vette ki a részét az idegenbeli sikerből: a 14. percben kapásból ballal hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba, a vendégek kapusa, Krsevan Santini hárítani sem tudott. Klubtársa, Gyurcsó Ádám nem volt nevezve a mérkőzésre.

OLASZORSZÁG

Balogh Botond és Kosznovszky Márk (mindketten Parma) nem voltak nevezve a Genoa elleni (1-2) mérkőzésre.

A Torino magyarja, Horváth Krisztofer sem volt nevezve a Sampdoria elleni bajnokira az olasz élvonal 28. fordulójában.

PORTUGÁLIA

Bobál Gergely (CD Nacional) az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt a keretben a Gil Vicente ellei bajnokin. Csapata idegenben 2-0-ra kapott ki a portugál első osztály 24. fordulójában.

Portugál sajtóhírek szerint Csoboth Kevin megújította a szerződését a Benficával, miután Luís Filipe Viera klubelnök nagy erőfeszítéseket mozgósított a magyar támadó helyzetének megoldásának érdekében.

URUGUAY

Vadócz Krisztián, a Penarol magyar válogatott középpályása csereként a 62. percben állt be a Plaza Colonia elleni bajnokin. Csapata hazai pályán szenvedett 3-1-es vereséget az uruguayi élvonal 13. fordulójában.

EGYESÜLT ARAB EMÍRSÉGEK

Koman Vladimir (al-Hatta) az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt nevezve a Kor Fakkan ellen 1-0-ra elveszített bajnokira az emírségekbeli bajnokság 21. fordulójában.

Kiborult Dárdai, amikor újra a fiáról kérdezték: "Provokálni akarsz? Itt és most fejezzük be!"
Alaposan kihozták a béketűrésből Dárdai Pált, a Hertha vezetőedzőjét, miután a középső fiáról, Mártonról kérdezte az egyik német televíziós csatorna riportere.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)