Fotó: fradi.hu

Csercseszov: "Megérdemelten kaptunk ki", Hornyák: "Megérdemelten győztünk" - így látták az edzők

Így látták a szakvezetők (illetve Újpesten az eltiltott Milos Kruscic egyik segítője) a vasárnapi NB I-es mérkőzéseket Keskeméten, illetve Budapesten. Edzői értékelések.
Dudás Gábor 2023. március 12., vasárnap 22:00
Szerző: Dudás Gábor 2023. március 12., vasárnap 22:00

KECSKEMÉT – VASAS 2-0

Bővebben a mérkőzésről itt!

Szabó István (KTE): - Szervezett Vasas ellen játszottunk, nem volt könnyű mérkőzés. Két év alatt már ötödik alkalommal találkoztunk velük, nem egyszerű ilyenkor újat mutatni a másiknak. Az első félidőben is jól játszottunk, a széleken már akkor is jól bontottuk meg a Vasas védelmét, de a befejezéseknél hiányzott valami plusz. A szünetben átbeszéltük a lehetséges forgatókönyveket és tudtuk, ha megszerezzük a vezetést, kinyílnak a vendégek és akkor lesz területünk lezárni a meccset. A cserejátékosaink ebben a szellemben léptek pályára. Bár a vezető gólunk után feléledt a Vasas, a lecsorgó labdákat jól összeszedték, de összességében végig uraltuk a meccset és megérdemelt sikert arattunk. Külön öröm számomra, hogy egymás után két meccsen nem kaptunk gólt.

A céljainkat egyelőre csak az öltözőben beszéljük meg. Én továbbra is pontokban gondolkozom, és bizakodó vagyok a jövőre nézve.

(kecskemetite.hu)

Kondás Elemér (Vasas): - Nem úgy alakult ez a meccs, ahogy elterveztük. Az utolsó helyen állunk, ilyen helyzetben még többet kellene hozzátennünk a mérkőzéseken, hogy pontokat szerezzünk. A hazai csapat jobb volt nálunk, viszont nagyon sajnálom az első bekapott gólt. Nagyon könnyű találat volt, nem szabad ilyen esélyt adnunk az ellenfelünknek. A második gól már azért született meg, mert kitámadtunk. Nekünk is voltak biztató lehetőségeink, az első félidőben Sztojka, a második játékrészben Silye találhatott volna be. Ami nálunk kimaradt, az a Kecskemét oldalán bement. Nagyon kevés gólt tudunk lőni, ezt koncentrációs problémára tudom visszavezetni.

A hátralévő tíz meccsből hat győzelemre van szükségünk ahhoz, hogy ki tudjuk harcolni a bennmaradást.

ÚJPEST – MEZŐKÖVESD 1-0

Vígh Péter (az Újpest másodedzője): - Ugyanúgy zajlott a felkészülés, mint eddig, egész héten gyakoroltuk, amit kellett, felkészültünk a Mezőkövesdből. A mérkőzésig ugyanaz volt a munkamegosztás, mint ami szokott lenni. Milos Kruscic a mérkőzésen most nem tudott részt venni, így nekünk kellett helytállni a kispadnál, ennyi változás volt. A mérkőzés nagy részében a mi akaratunk érvényesült, kontrolláltuk a találkozót, de az 1-0 egy olyan eredmény, amiből bármikor kaphatsz egy gólt.

Ezt volt a legnehezebb megtartani, amúgy is a nyomás alatt van a csapat, kellett volna még egy gól. Én azt gondolom, a nyomás nem nagyon fog már csökkenni, fordulóról fordulóra változik a tabella is.

A játékunk hasonló szokott lenni általában, de talán nincs egyenes arányban a játék képe a megszerzett pontokkal. Azon kell javítanunk, hogy egyéni hibákat jobban elkerüljük, akkor szerintem megfelelő mennyiségű pontot fogunk szerezni. Nikolic még barátkozik a csapatkapitányi szereppel. Vezéregyéniség típusú, egy jó karakter, de nem olyan régóta van a klubunknál. A kinevezése a vezetőedző döntése volt, ő választotta ki. Én azt gondolom, hogy meg fogja állni a helyét, és jól fog teljesíteni ebben a szerepben is. (M4 Sport)

Kuttor Attila (Mezőkövesd): - Sajnos a mai nap több problémával küzdöttünk, amiket próbáltunk megoldani, de ez nem sikerült 100%-osan. Mentálisan próbáltuk hozni azt, amit eddig, de ez most sajnos nem párosult minőséggel. Nem sikerültek a labdaszerzések, és az előrejáték sem működött. (mezokovesdzsory.hu)

FERENCVÁROS – PUSKÁS AKADÉMIA 1-2

Sztanyiszlav Csercseszov (FTC): - Az első félidő teljesítménye a legnagyobb csalódás. Ha az ellenfél lassítja a játékot, az azt jelenti, hogy nekünk fel kell gyorsítanunk. Nyilván ebben a taktika is szerepet játszik, tehát ha egy játékos megsérül, őt le kell venni a pályáról. Sajnos megérdemelten kaptunk ki, nem nyújtottunk jó játékot. Tiszteljük az ellenfelet, elemeznünk kell a történteket, és felkészülnünk a Leverkusen ellen. (fradi.hu)

Hornyák Zsolt (PAFC): - Komoly kihívást jelentett számunkra a Ferencváros, egy nemzetközi szintű és jó csapat ellen léphettünk pályára. Az utolsó mérkőzéseken nem sikerült behúzni az eredményt, ez is motiválta a csapatot. Kicsit nehezebb lett a mérkőzés, amikor Puljicot kiállították, de még akkor is össze tudott állni a csapatunk. Taktikailag nagyon jól játszottuk le az első félidőt, próbáltam összerakni azt a felállást, ami Debrecenben, a kupameccsen sikeres volt. Meg kell dicsérni a játékosok képességeit és muinkáját, főleg a Gruber Zsomborét, aki Puljiccsal együtt egy óriási fantommelót végzett el. Megérdemelten kerültünk előnybe, magasabban támadtuk le az ellenfelet. Tisztában voltunk azzal, hogy a Ferencváros két nehéz európai kupamérkőzés közben tart épp.

A Leverkusen elleni első meccset nem sikerült behúzniuk, de jól játszottak, azonban tudtam, hogy a Ferencváros nem lesz olyan 100 százalékos állapotban, mint szokott lenni minden hétvégén, mert két nehéz mérkőzés között kaptuk meg őket. A fiúk nagyon jól álltak hozzá a mai melóhoz, és megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Én csak azt bánom, hogy Grubernek nem sikerült a harmadik gólt megszerezni, voltak pedig helyzetei, de nekem a 2-1-es győzelem is nagyon értékes.

A fiúk nagyon nagyot küzdöttek, és csapatként nagyon erősek és masszívak voltunk ma, ennek is köszönhető a végeredmény. A piros lap időszakában óriási káosz volt, olyan fújások voltak, hogy a kollégámmal együtt fogtuk a fejünket. Puljic tette a dolgát, nem veszem fegyelmezetlenségnek, ami történt.

Kőkemény kritika a vergődő Vidinek: "Ez szégyen, a tulajdonosnak el kell beszélgetnie a csapatával"
Székesfehérvár polgármestere, Cser-Palkovics András a Facebookon, mint szurkoló üzent a kiesőhelyre zuhant MOL Fehérvár FC csapatának és tulajdonosának.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.