Fotó: fradi.hu

Csercseszov: "Két dolognak nem örültem Debrecenben"; Újpest: "A túlélésért küzdünk" - így látták az edzők

Így látta a négy szakvezető a vasárnapi NB I-es meccseket Kecskeméten, illetve Debrecenben. Edzői értékelések.
Dudás Gábor 2023. február 26., vasárnap 19:49
Szerző: Dudás Gábor 2023. február 26., vasárnap 19:49

KECSKEMÉT - ÚJPEST 2-2

Bővebben itt!

Szabó István (KTE): - Elég korán hátrányba kerültünk, az Újpest rendkívül jól felkészült belőlünk. Nyilván számítottak rá, hogy ha magasan védekezünk, akkor mélységi indítással tudnak operálni, és ahhoz a széleken nagyon gyorsak is. Ez meghatározta az első félidőt, hátrányba kerültünk, és hiába nyomtunk. Mindenféleképpen kellett a széleket erősíteni, mert ott azért meg tudtuk nyújtani őket, és kellett, hogy a középpályánk jól védekezzen és labdákat szerezzen. Az Újpest nagyon jól kihasználta a lehetőségeit és nagyon jó csapata van, tisztelem a munkásságukat, de a mi csapatunknak végig volt hite, és már a szünetben is beszélgettünk arról, hogy egy dolgot nem veszíthetünk el: a hitünket. Nagyon örültem a végén az egyenlítő gólnak, mert nagyon sokat tettünk érte, főleg a második félidőben.

Újpesten most biztosan bosszúsak, kis híján meg tudták nyerni a mérkőzést, de azt gondolom, hogy összességében nem érdemtelen a pontszerzésünk. Nagyon sokat tettünk érte, pont most néztem az adatokat. Lázba hoztuk a közönséget és magunkat is.

Ez mindenféleképpen nagy pozitívum, úgyhogy gratulálok mind a két csapatnak, mert kívülről talán úgy tűnik, hogy itt könnyű focizni, de most megint mély volt a pálya. Tóth Barna nagyon-nagyon fontos láncszeme a csapatunknak, akár a támadások befejezése, akár a lekészítések tekintetében. Arra számítottunk, hogy Diaby játszik majd ellene, aki a fejpárbajokban legalább olyan erős, ezért kértük, hogy sokszor kis játékkal játsszuk meg a Barnát, és amikor lábára ment a passz, akkor nagyszerűen teljesített, visszahozta a csapatnak a hitét. Nagyon örülünk, hogy ilyen jó teljesítményt nyújtott. Az öt tavaszi mérkőzésen tizenöt pontból hetet szereztünk, ennek szerintem nagyon sok csapat örülne. Természetesen a mérkőzések előtt nem írnám alá a döntetlent, talán csak a Fradi ellen mondtam volna azt, de a többi csapatnál nem, mert mindenki más ellen 50-50 százaléknyi eséllyel indulunk.

(Fotó: kecskemetite.hu)

Milos Kruscic (Újpest): - Nagyon nehéz mérkőzés volt és fontos, hogy a körülmények is megnehezítették a dolgunkat. Egyrészt az eső, másrészt a pálya, ugyanakkor a hazai csapat mindent megtett, hogy a játékteret a lehető legjobban előkészítse a mai találkozóra. Jól kezdtük a mérkőzést, és elég gyorsan, egy akciógólból be is találtunk. Ezt a fajta támadójátékot egész héten gyakoroltuk az edzésen. Az első gólt követően a hazai csapat egy kicsit védekezőbb felállást vett fel, de ugyanakkor próbáltak bennünket egyre jobban beszorítani a saját kapunk elé, és a második félidőben a cserék után sikerült még egy gólt szereznünk. Nekünk sikerült elég sokáig a mérkőzést az ellenőrzésünk alatt tartani, de eljött az a pillanat a meccs során, amikor tulajdonképpen a mérleg nyelve ide is és oda is eldőlhetett volna, tehát bármelyikünk rúghatott volna még gólt. Nagyon nehéz nekem most ebben a pillanatban elemeznem ezt a mérkőzést. Az utolsó tíz percre emlékszem igazán, amikor a hazai gárda mindent bevetett, amit csak lehetett.

Rendkívüli módon nyomtak, hosszú előreívelésekkel, beadásokkal, mindenből próbálkoztak, és végül is megérdemelten szerezték meg a második gólt. Azt kell, hogy mondjam, hogy egy 2-2-es döntetlen itt Kecskeméten nem rossz eredmény, de ugyanakkor mi is nagyon közel voltunk ahhoz, hogy végre bezsebeljük a három pontot - és már úgy is éreztük, hogy megvan. Kellett volna a győzelem ahhoz, hogy egy kicsit levegőhöz jussunk, hiszen a csapat egyelőre elég komoly problémákkal, a túlélésért küzd, és ma sem voltunk Fortuna kegyeltjei.

Reméljük, hogy a következő meccsen már szerencsésebbek leszünk.

DVSC - FERENCVÁROS 0-2

Srdjan Blagojevic (DVSC): - Jó meccs volt, többek között azért is, mert ennyi szurkoló kijött a stadionba, köszönet jár nekik ezért. Sajnálom, hogy nem tudtuk őket boldoggá tenni. Az első félidő taktikailag nagyon érdekes volt, elsősorban az edzők számára. Nem játszottunk rosszul ekkor, és nem szabad elfelejteni, hogy a címvédő, Európa Ligában szereplő FTC volt az ellenfél. Szünet után kissé elveszítettük az irányítást, Szécsi Márk és Sylvain Deslandes is sérüléssel küzdött, ráadásul Antonio Mancét kiállította a játékvezető. Gratulálok a Ferencvárosnak. (dvsc.hu)

Sztanyiszlav Csercseszov (FTC): - Úgy gondolom, hogy ma egy nagyon jó mérkőzést láthattunk. A Debrecen az elmúlt héten is nagyon jól játszott, úgyhogy ma is egy nagyon kemény mérkőzésre készültünk, és abszolút nem volt számomra csoda az, hogy ma egy teltházas mérkőzésen léptünk pályára, és szeretnék még nagyon-nagyon sok ilyen mérkőzésen részt venni. Úgy gondolom, hogy mindazon szurkolók, akik itt voltak ma, és azok, akik a tévé előtt nézték a mérkőzést, meg lehetnek elégedve a látottakkal.

Két dologgal nem vagyok ma elégedett: Samy Mmaee és Pászka sérülésével. Még nem tudjuk, milyen állapotban vannak, holnap és holnapután zajlanak majd a vizsgálatok, nagyon remélem, hogy nem lesznek súlyosak a sérülések. Nem növeli nyilván a morálunkat az Európa Liga-nyolcaddöntők előtt, hogy a nevezett keretből öt sérültünk van.

Ez egy nagyon fontos győzelem volt, nyilván a bajnokság szempontjából is, és amiatt is, hogy az előző két mérkőzésen is szerettünk volna győzni. Ott nem sikerült, két döntetlent játszottunk, úgyhogy szerettük volna ezt ma kicsit kijavítani, és mindenképpen győzelemmel távozni.

Carlos Auzqui is nevezve volt, a történtek csapatszinten is meg lettek vele beszélve, illetve át lett beszélve a büntetése is. A legfontosabb az, hogy jól edz, a történtekhez hasonló dolgok előfordulnak a futballban, nem először történt ilyen. Minden más már a múlté.

Sigér nagyon jól végezte a dolgát, pont azt csinálta, amit szerettem volna látni, és abszolút nem volt csoda számomra, hogy ilyen jó teljesítményt nyújtott, nagyon örülök neki, hogy sérülésmentesen lehozta a találkozót.

Bombameglepetés az NB II-ben: Az éllovas Diósgyőr elbukta a megyei rangadót, közelít az MTK - videók, eredmények
A listavezető Diósgyőr 1-0-ra kikapott a középmezőnyhöz tartozó Kazincbarcika otthonában a labdarúgó Merkantil Bank Liga 25. fordulójában. A miskolciaknak ezzel ötmeccses győzelmi szériája szakadt meg.