Fotó: dvtk.eu

Bombameglepetés az NB II-ben: Az éllovas Diósgyőr elbukta a megyei rangadót, közelít az MTK - videók, eredmények

A listavezető Diósgyőr 1-0-ra kikapott a középmezőnyhöz tartozó Kazincbarcika otthonában a labdarúgó Merkantil Bank Liga 25. fordulójában. A miskolciaknak ezzel ötmeccses győzelmi szériája szakadt meg.
Csakfoci.hu 2023. február 26., vasárnap 16:53
Szerző: Csakfoci.hu 2023. február 26., vasárnap 16:53

Ezt kihasználva az MTK Budapest - a Mosonmagyaróvár 1-0-s legyőzésével - mindössze két pontra csökkentette lemaradását a DVTK mögött.

Eközben nagy pofonba szaladt bele a büntetőt rontó Haladás Soroksáron, illetve a Nyíregyháza Ajkán, a PMFC pedig nem bírt hazai pályán a Csákvárral, így jelentős lemaradásba került az éllovas duóhoz képest. A pécsieknek annak ellenére nem sikerült begyűjteniük mindhárom pontot, hogy az utolsó negyedórában emberelőnyben játszottak.

MERKANTIL BANK NB II, 25. FORDULÓ:

Kazincbarcika – Diósgyőr 1-0 (Kurdics 43.)

MTK Budapest – Mosonmagyaróvár 1-0 (Németh K. 28.)

PMFC – Csákvár 1-1 (Tóth-Gábor 43., ill. Ominger 6.) – piros lap: Torvund (Csákvár, 75.)

Ajka – Nyíregyháza 4-1 (Gaál B. 17., 56., Szarka Á. 48., 85., ill. Kovácsréti 83.)

Soroksár – Haladás 4-0 (Lovrencsics B. 20., 73., 87. – az elsőt 11-esből, Redzic 37.)

Tiszakécske – ETO FC Győr 0-2 (Szendrei 20., Csontos 60. – 11-esből)

Gyirmót – Kozármisleny 2-0 (Szegi 17., Berki 92.)

Szentlőrinc – Budafok 1-2 (Rétyi 11., ill. Beke P. 52., 85.)

Dorog – Békéscsaba 1-1 (Szalai J. 17., ill. Czékus 87.)

Hétfőn:

19:00: Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Siófok

Az NB II állása:

NB I: A Kecskemét a 95. percben őrizte meg a hazai veretlenségét az Újpest ellen
Az OTP Bank Liga 21. fordulójában a Kecskemét ugyan több helyzetet alakított ki hazai pályán az Újpest ellen, mégis úgy tűnt, hogy vereséget szenved, de aztán a hosszabbításban a KTE kiegyenlített.