Fotó: fradi.hu

Csercseszov 15 perc után cserélte le a támadóját: "Nem volt kész arra, hogy felvegye a tempót"; a Honvéd edzője szerint csapata nem kapott védelmet a bíróktól - értékelések

Az NB I 19. fordulójának szombati játéknapján három mérkőzést rendeztek - így értékelték a vezetőedzők a látottakat.
Csakfoci.hu 2023. február 11., szombat 22:22
Szerző: Csakfoci.hu 2023. február 11., szombat 22:22

Kecskeméti TE-Budapest Honvéd 2-2

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Szabó István (KTE): - Úgy gondolom, hogy reális eredmény született, talán azt kell mondjam, hogy most a Honvéd bizonyos időszakokban jobban játszott. Ugye változatos volt az első félidő, meg tudtuk szerezni a vezetést, de már akkor is lehetett érezni, hogy a Honvéd támadószekciója nagyon mozgékony, a magas védőink nehezen alkalmazkodtak a csúszos, jeges talajhoz. A második félidőben mélyen védekeztünk - nem szándékosan -, de a Honvéd ránk tudta erőltetni az akaratát, a rutinos játékosok jobban alkalmazkodtak a talajhoz. Így is voltak lehetőségeink, de igazságtalan lennék, ha azt mondanám, hogy győzelmet érdemeltünk volna, ez nem lenne igaz. Több átlövésük is volt, ahol szerencsénk volt, de összességében igazságos a döntetlen. Nyilván benne van a játékunkban, hogy nyomást helyezünk az ellenfélre, volt is ilyen időszakunk. Nem szeretnék kifogásokat keresni, de nem volt könnyű ilyen talajon játszani. A 12 csapatos NB I-ben nincs kötelező győzelem, talán a Ferencváros kilóg felfelé a sorból, de a többi csapatnak nagyon nehéz dolga van egymással, akár idegenben, akár hazai pályán. Mi ezt az egy pontot is nagyon megbecsüljük, átléptük azt a bizonyos 30 pontos határt, természetesen szerettünk volna hazai pályán nyerni, de most meg kellett elégednünk az egy ponttal. (m4sport.hu)

Dean Klafuric (Honvéd): - A játékosok teljesítményével és a mutatott játékkal elégedett vagyok, büszke vagyok a srácokra és épp ezért az egész csapatnak jár a gratuláció. Az eredménnyel nem igazán vagyok elégedett, győzelmet érdemeltünk volna, illetve azt nem értem, miért nem védték a játékvezetők azt a csapatot, amelyik focizni szeretett volna.

Természetesen voltak nehezítő körülmények, a pálya sem volt ideális, próbáltunk ehhez alkalmazkodni, de úgy érzem, hogy az a csapat, amelyik a focit játszani szerette volna, nem kapta meg a védelmet ma. Nem is kérdés, hogy tiszteljük a Kecskemétet, nem a véletlen folytán állnak a dobogó második fokán, de el kell mondanom, hogy számomra ez nem futball volt. Nem rögbit, karatét vagy bármilyen hasonló sportágat szeretnénk játszani, hanem kizárólag azt a futballt, ami ránk jellemző, amiben erősek vagyunk és amivel sikeresek lehetünk.

- Úgy gondolom, hogy a srácok nagyot küzdöttek ma, sokat harcoltunk a második labdák megszerzéséért. Ez rendkívül fontos aspektusa volt a mai mérkőzésnek, a párharcok tekintetében is jól teljesítettünk, illetve sikerült alkalmazkodnunk a Kecskemét stílusához. Emellett sikerült a mi stílusunkat is ráerőltetni a Kecskemétre, úgyhogy ma mindenképpen jobban játszottunk az ellenfélnél. A mutatott játékban látható az előrelépés és ha így folytatjuk, akkor jönnek majd a pontok is, sőt, már az előző meccseken is több pontot érdemeltünk volna, de fontos az, hogy így menjünk tovább és akkor majd az eredmények is jönni fognak. (m4sport.hu) (honvedfc.hu)

Kisvárda-Ferencváros 0-0

Török László (Kisvárda): - Mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, de igazából a mi kapunk nem forgott nagy veszélyben. Az első félidőben nagy taktikai csata volt, próbáltunk fegyelmezettek és stabilak maradni. A Ferencváros próbálta ránk erőltetni az akaratát, kereste a támadásban a réseket, de ezeket nem tudta megbontani, mert nagyon zártan, fegyelmezetten védekeztünk. Ebből nem tudtunk úgy kijönni az első félidőben, ahogy szerettünk volna, aztán a második félidőben a srácok mindent úgy csináltak, ahogy megbeszéltük. Nyilván hiányzott a gól a játékunkból, de nagyon nagy munkát végeztünk ma este. Értékes az egy pont, főleg a bajnokság ezen szakaszában. (m4sport.hu)

Sztanyiszlav Csercseszov (FTC): - Abszolút jogos eredmény született, a Kisvárda az első pillanatoktól kezdve nagyon jó játékot mutatott. Úgy gondolom, hogy nekünk is megvolt az akarás és felvettük a kesztyűt, viszont a játékunkból hiányzott a gól. Van ilyen mérkőzés, amikor ez nem jön össze, a nézők egy érdekes mérkőzést láthattak, 0-0 lett a végeredmény. Besic kapott egy ütést, de először meg kell vizsgálnunk - akár MRI-vel - a sérülést és utána tudjuk azt megmondani, hogy milyen állapotban van. Sajnos ez benne van a futballban.

Carlos Auzqui a 61. percben lépett pályára az FTC színeiben, azonban Csercseszov negyed óra után lecserélte a támadót.

Nem taktikai csere volt, úgy gondolom, nem állt készen a játékos megfelelően a mérkőzésre. Amikor a pályára lépett nem volt kész arra, hogy felvegye a többi játékossal a tempót.

(m4sport.hu)

Debreceni VSC-Paksi FC 2-1

Srdjan Blagojevic (DVSC): - Ilyenkor túltengenek az érzelmek mindenkiben, hiszen 1-0-nál úgy állt, hogy veszítünk, aztán az utolsó 5 percben kétgólt is rúgtunk. Csak a futballban tud ilyet átélni az ember. Természetesen fáradtak vagyunk, hiszen nagyon szoros az időbeosztásunk és a pálya is fagyos volt, ami megnehezítette a mai játékot, ahogy mindenki látta. Ez kihatással volt a játék színvonalára, de megszereztük a három pontot. (m4sport.hu)

Waltner Róbert (Paks): - Nehéz ilyenkor mit mondani. Úgy kaptunk ki a legvégén, hogy sok helyzetünk volt, a vezetést is megszereztük. Egyetlen percig kellett volna még koncentrálnunk, demoralizáló ez a vereség, de fel kell emelni a fejünket. (dvsc.hu)