Fotó: MTI/Derencsényi István

Dráma Debrecenben: A gólkirály-jelölt góljával egészen a 92. percig vezetett a Paks, aztán jött Dzsudzsákék feltámadása

A Paks Varga Barnabás góljával a 92. percig vezetett, majd a Loki óriásit fordított és megnyerte a mérkőzést.
Póczik Dávid 2023. február 11., szombat 21:25
Szerző: Póczik Dávid 2023. február 11., szombat 21:25

A 8. percben Sós beadása után Babunski tette kapura a labdát, próbálkozása azonban mellé ment. Tíz perccel később Hahn lépett ki Dreskovic mellett, majd 13 méterről, kissé jobbról a jobb sarkot célozta meg. A paksi támadó megpróbálta elbökni Megyeri mellett a labdát, ám a kapus egy picit hozzáért, így a labda a lécről jött vissza a mezőnybe.

A 33. percben Haraszti távoli lövése ment kapu fölé. Röviddel ezután Sajbán adott középre, Hahn 12-13 méterről, kapásból jócskán a kapu fölé bombázott. A 43. percben még Szécsi iramodott meg a szélen, majd keresztbe lőtte a labdát a kapu előtt, ám középen nem érkezett senki, így 0-0-s döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.

Az 54. percben Bőle a bal alsót vette célba, Megyeri szépen védte a lövést. Az 57. percben aztán Kinyik baloldali beadása után Varga B. hassal maga elé vette a labdát, majd az ötösről a felsőbe lőtt, 0-1.

Skribek tekerése centikkel kerülte el a kaput a 64. percben. A 73. percben Dzsudzsák próbálkozását nagyszerűen tolta szögletre Nagy.

A 92. percben aztán jött az egyenlítés. Egy bal oldali szöglet után Dreskovic a bal sarokba bólintott, majd 3 perccel később Dzsudzsák szabadrúgása után Babunski vetődött a kapu elé, és a bal alsóba pöckölte a labdát, 2-1.

A Loki így óriási fordítás után tudott győzni, és a 4. helyre ugrott előre.