Fotó: dvtk.hu

Csabai csoda az NB II-ben: A 95. percben menekült meg a kieséstől a nagy múltú csapat - videó

A Békéscsaba egy 96. percben fejelt góllal 2-1-re verte a Tiszakécskét, ennek köszönhetően még van esélye, hogy az utolsó fordulóban kiharcolja az osztályozót jelentő helyek egyikét.
Budai László 2023. május 15., hétfő 21:58
Szerző: Budai László 2023. május 15., hétfő 21:58

Nagy lendülettel kezdte a Békéscsaba a hazai, Tiszakécske elleni hétfői, NB II-es bajnoki mérkőzést, amely sorsdöntő volt a lila-fehérek szempontjából. Mindenképp nyerniük kellett ugyanis ahhoz, hogy az utolsó fordulóra még maradjon esélyük az osztályozó kivívására.

Ennek megfelelően a Csaba már az 5. percben vezetést szerzett: Mikló jobb oldali szögletet Bora csúsztatott a rövidről, az ötös sarkáról a hosszúba (1-0). Sokáig nem alakult ki komolyabb lehetőség, majd a 38. percben egyenlíthettek volna a vendégek: egy sokadik, rosszul középre ívelt szabadrúgást Póser nem tudott lehúzni, kiejtette a kezéből a labdát, amelyet Csáki bombázott "estében", az üresen maradt kapu fölé.

A második játékrészt a Kécske kezdte úgy, ahogy a Békéscsaba az elsőt: Zamostny jobb oldalról, laposan a hosszú felé lőtt labdát Horváth Z. és Kiprich kotort közös erővel, másfél méterről a kapuba (1-1) - végül előbbinek adták a gólt.

Nem sokkal később közel voltak a vendégek a vezető találat megszerzéséhez is, előbb Póser öklözött csúnyán a labda mellé, de végül sikerült a vendégeknek menteni a kapu torkában, majd Bora mentett nagyot Zamostny elől.

Az utolsó percekben Márisnak volt még egy balról leadott lövése, amely elment a kapu előtt, pár percre rá pedig Zádori lövését blokkolták. Amikor úgy tűnt, nem lesz már több gól, akkor - azok után, hogy fél perccel azelőtt a vendégek Póser előre jövetele miatt üres kapura támadhattak - Bora felperdülő labdáját Albert fejelte a 95. percben 8 méterről a bal alsóba. Ezzel a Békéscsaba bár centikre volt a harmadosztálytól, egyelőre(?) mégis megmenekült a kieséstől, a Tiszakécske pedig kis híján bennmaradást ünnepelhetett, de még nem biztos a jövő évi, második ligás tagsága.

A Békéscsaba az utolsó fordulóban Ajkára látogat, és ott is muszáj lesz nyernie, emellett a bennmaradásához az is kell, hogy a Nyíregyháza (amely a Szegedet fogadja) vagy a Szentlőrinc (amely Kazincbarcikára látogat) ne győzzön.

Videón a győztes gól (a bejegyzés második oldalán)

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

M4 Sport (@m4sportofficial) által megosztott bejegyzés

NB II, 37. forduló

Békéscsaba-Tiszakécske 2-1 (Bora 4., Albert 95., ill. Horváth Z. 48.)

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.