Bosszút állna a Fradin a Puskás Akadémia: "Legyen már egy kis intelligencia a kispadok között" - Hornyák és Stankovic a kupa-thrillerről

Hornyák Zsolt szerint az érzelmek beleférnek egy ilyen előrehozott döntőn, de nem kellene "hülyeségeket" mutogatni egymásnak a kispadoknál. A felcsúti tréner revánsot ígért a Ferencvárosnak a szerdai kupameccset (4-3) követően.
Csakfoci.hu 2023. november 2., csütörtök 8:50
Szerző: Csakfoci.hu 2023. november 2., csütörtök 8:50

Az elmúlt évek legemlékezetesebb kupameccsét játszotta egymással szerdán az FTC és a Puskás Akadémia, a maratoni hosszabbításba és kis híján büntetőkbe is torkolló találkozót (4-3) végül Abu Fani, a 132. percben esett 11-ese döntötte el.

A mérkőzést követően a két szakvezető így értékelt.

Dejan Stankovic (FTC): - Csak azért néztem az órámat a végén, mert gondoltam lehet, hogy már jó reggelt kell mindenkinek kívánnom most... Úgy gondolom, hogy gratulációt érdemek mind a két csapat. Mindkét gárda nagyon-nagyon sok energiát elégetett a mai mérkőzésen, de úgy gondolom, hogy mi játszottunk jobban.

Voltak hibáink és két kontratámadásból is gólt szerzett volt az ellenfél, ami pedig utána, ami a hosszabbításban történt, az már kicsit őrületes volt, és kicsit talán furcsa is.

De hogy ha megnézzük a kezdő 11-et, akkor kilenc változás volt benne, olyan játékosokkal, mint az először játszó Aaneba vagy Gojak és Civic, akik hosszú ideje nem kaptak olyan sok játéklehetőséget, de Pászka is 130 percet játszott.

Nagyon-nagyon boldog vagyok amiatt a csapatszellem miatt, amit mutattak a pályán, kellenek az ilyen mérkőzések, hogy jobban összekovácsolja és erősebbé tegye a csapatot. Nagyon élveztem ezt a mérkőzést, nem is csak a foci miatt, hanem mert élvezetes volt látni, ahogy a játékosaink harcolnak, futnak és áldozatot hoznak, és azt is, hogy a társak egymásért csúsznak-másznak a pályán, úgyhogy igazi csapat voltunk ma a pályán, és ezért is értékes ez a mai győzelem.

Ezután a Magyar Kupában igazán nagy mérkőzésekre számíthatunk, innen már igazán dicsőséges lehet a további út. Most várunk a sorsolásra, és számomra különösen fontos a kupa, hiszen európai kvalifikációt ér a megnyerése.

Hornyák Zsolt (PAFC): - Mi is énekeltünk az öltözőben egy vesztes meccs után, szerényebben, mint a hazaiak. Egy példás meccset játszottunk, és a hangsúlyt most erre kell tenni, a játékra, és nem arra, ami a kispadok között történt - mondta a tréner, majd amikor az M4 Sport riportere felvetette, hogy egy ilyen hangulatú meccsen talán belefér és érthető az indulatok elszabadulása.

Igen? Akkor ezt fogjuk védeni? A hülyeségeket, hogy egymásnak mutogatunk? Azért legyen már egy kis intelligencia a kispadok között. Persze vannak emóciók, de arra oda kell figyelni mind a két oldalon, hogy fölöslegesen ne csináljunk ilyen cirkuszt a pályán kívül

- fogalmazott Hornyák, aki szerint egy előrehozott döntőt játszottak a csapatok.

- Sajnálom, hogy ilyen eredmény után nem tudtunk továbbjutni. Én úgy érzem, hogy megérdemelten jutottunk volna tovább, de mind a két oldalon voltak kulcsfontosságú VAR-döntések, egy ilyen döntötte el a végét is egy nagyon jó mérkőzésnek. Kár, hogy most találkoztunk, mert én azt mondom, hogy a finálé se lesz ilyen jó mérkőzés, mint a mai volt. Ez a mérkőzés felért egy kupadöntővel.

Sajnos kiestünk, de én példásan láttam küzdeni a csapatomat, és hangosan kimondtuk, hogy három hét múlva várjuk a Ferencváros otthon, a "visszavágón". Ugyanilyen beleállással és még jobban fogunk játszani, azt megígérem mindenkinek, hogy megnyerjük a hazai mérkőzést. Revánsként!

Légiósok: Ez volt Gulácsi utolsó meccse a Leipzigben? - a magyar kapus esetleges távozása a téma a németeknél
A Leipzig kiesett abból a sorozatból, ahol a felépülését követően eddig megkapta a lehetőséget Gulácsi Péter, a németek szerint azonban a vezetőedző a bajnokikon és a BL-ben sem tervezi leváltani Blaswichot a kapuban. Ha a magyar játékos nem fogadja el a második számú kapus szerepét, könnyen lehet, hogy nyáron távozhat Lipcséből.
Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.