Fotó: fradi.hu

Magyar Kupa: A Fradi a 132. percben döntötte el a Puskás elleni őrült meccset

A Magyar Kupa 4. fordulójában a Ferencváros hosszabbítás után 4-3-ra legyőzte a Puskás Akadémiát és bejutott a legjobb 16 közé.
Csakfoci.hu 2023. november 1., szerda 22:51
Szerző: Csakfoci.hu 2023. november 1., szerda 22:51

A Puskás bekezdett, a 9. percben Gruber egy remek kiugratás után 13 méterről gurított a jobb alsó sarokba. Nem sokkal később újra próbálkozott, Varga azonban kiütötte a labdát.

A 35. percben Civic kiegyenlített: 16 méterről szépen emelt a hosszúba. A 44. percben Aaneba közeli lövését Markek bravúrral védte. Az 50. percben, de még az első félidőben fordított a Fradi: egy szöglet után Aaneba 8 méterről a jobb sarokba fejelt.

A második félidő elején azonban Gruber második találatával egyenlített a Puskás. Ezt követően mezőnyjáték folyt a pályán. A hajrában a csereként beállt Slagveer lapos lövését fogta Varga.

A rendes játékidő nem hozott döntést, majd a hosszú sérüléséből visszatérő Traoré a 114. percben vezetéshez juttatta a Fradit. Úgy tűnt eldőlt, de a 117. percben Favorov egy szöglet után egyenlített. Az asszisztens először lest jelzett, de VAR-ozás után megadták a gólt.

Ezt követően Favorov csúnyán rácsúszott Owusura, amiért pirosat kapott.

Mivel sokat állt a játék, Berke nem fújta le 120 perc után a meccset. Maradt még dráma a végére: Colley kézzel ért a labdába a saját tizenhatosán belül, amit a VAR megvizsgált, aztán kihívták Berkét, aki miután megnézte az esetet, megadta a 11-est. A büntetőt Abu Fani a bal sarokba rúgta és ezzel továbbjuttatta a Ferencvárost.

MOL Magyar Kupa, 4. forduló (a legjobb 32 között)

Ferencváros - Puskás Akadémia 4-3 (Civic 35., Aaneba 45., Traore 114., Abu Fani 132. - 11-esből, ill. Gruber 9., 57., Favorov 117.), hosszabbítás után

Ferencváros: Varga - Pászka, Aaneba (Abena 91.), Wingo, Civic (Ramirez 72.) - Ben Romdhane, Esiti (Abu Fani 72.) - Gojak (Makreckis 72.), Tokmac (Owusu 61.), Marquinhos - Lisztes (Traoré 79.)

Puskás Akadémia: Markek - Maceiras (Szolnoki 79.), Golla, Stronati, Brandon - Corbu, Favorov, Levi (Soisalo 71.) - Puljic, Gruber (Coley 71.), Komáromi (Slagveer 71.)

csütörtök 19.30 Honvéd (NB II)-Paks (NB I)

Magyar Kupa: Az Újpest és a Diósgyőr sem hibázott, búcsúzott a Gyirmót - eredmények
Így alakultak az öt órakor kezdődő párharcok a Magyar Kupa legjobb 32 csapata között.
Hertha
Dárdai Pál
Dárdai Pál bejelentette, hogy nem marad a következő szezontól a berliniek vezetőedzője.
A szombati bajnoki előtt a helyi műsorközlő és a hazai drukkerek elbúcsúztatták Szalai Attilát, biztosra vehető tehát, hogy a magyar védő az idény végén, kölcsönszerződése lejárta után távozik a Freiburgtól. (sportal.hu)