Haaland és Guardiola is kiakadt a rangadó bíróján, az Atléticót a saját játékosa intézte el Barcelonában -külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Csakfoci.hu 2023. december 3., vasárnap 23:04
Szerző: Csakfoci.hu 2023. december 3., vasárnap 23:04
Eb: Egy nappal korábban elindult a jegyértékesítés
Hétfő helyet már vasárnap megnyitotta az online jegyigénylést az UEFA a 2024-es Európa-bajnokságra.

ANGLIA

Premier League: Szoboszlai benne volt egy gólban, de lecserélték a Liverpool őrült meccsén; Kerkez első gólpassza a PL-ben - videók

A Manchester City otthon 3-3-as döntetlent játszott a Tottenham Hotspurrel az angol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának vasárnapi rangadóján. Az első tíz percben Szon Hung Min kétszer is kapuba talált, de másodjára saját csapatáéba, majd a címvédő City Phil Foden révén is gólt szerzett, így az első félidőt előnyben zárta. A második játékrész közepén Giovani Lo Celso egy távoli bombával egyenlített. A 81. percben Erling Haaland jobbról adott középre, Jack Grealish pedig jól érkezett középen és pontosan passzolt a kapuba, majd Dejan Kulusevski a 90. percben határozott, egyben pontos fejessel egyenlített.

A Citynek még így is volt esélye a győzelem kiharcolására, de a ráadásban előnyszabály helyett visszafújt egy nagy helyzetet a játékvezető. Amit Erling Haaland meglehetősen hevesen fogadott, de talán nem is csoda, hiszen Grealish egy az egyben mehetett volna a vendégek kapujára...(MTI / csakfoci.hu)

A visszafújt ziccer később, Pep Guardiola sajtótájékoztatóján is téma lett. "Következő kérdést! Nem fogok Mikel Arteta módjára kommentárt tenni (Guardiola itt az Arsenal edzőjének azon megjegyzéseire utalt, amit azután tett, hogy a Newcastle United játékosa, Anthony Gordon győztes gólját három VAR-ellenőrzés után hagyták jóvá - Arteta "abszolút szégyenletesnek" nevezte a döntést - a szerk.). Nehéz, ha visszanézzük a jelenetet: a játékvezető úgy dönt, hogy megfújja a sípot, miután már azt mutatta, hogy játsszunk tovább. A passz után jött a sípszó, szóval nem értem ezt a húzását...

A City menedzsere aztán már közlékenyebb volt, amikor Haaland reakciójáról kérdezték. "Ez teljesen normális" - mondta. "A reakció 10-ből 10 játékos esetében ugyanez lett volna. A szabályok szerint nem beszélhetsz a játékvezetőkkel vagy a negyedik bíróval, de így ma 10 játékost ki kellett volna kiállítani. Egy kicsit csalódott volt nyilván. Még a játékvezető is csalódott lett volna, ha ma a Man Cityben játszik..." - mondta Guardiola, aki azonban nem volt hajlandó a döntést okolni az eredményért.

"Én is követek el hibákat, a játékosok is követnek el hibákat. Nem akarom kritizálni a bírót. Az oldalvonalon néha elveszítem az eszemet, és a gesztusaim nem megfelelőek. De azt mondanám, hogy nem emiatt játszottunk ma döntetlent."

Manchester City: A City kiemelt figyelemmel kíséri az argentin tinédzser, Claudio Echeverri fejlődését. A River Plate 17 éves támadó középpályását egyesek már a következő Lionel Messinek titulálták. (Mirror)

Tottenham: A Tottenham a Manchester City 28 éves angol válogatott középpályását, Kalvin Phillipset figyeli a januári átigazolási időszak előtt. (Football Insider)

Newcastle United: Ruben Neves cáfolta a híreket az esetleges Newcastle-ba történő költözéséről, mondván maradni akar a szaúdi Al Hilal csapatánál.  A 26 éves portugál válogatott középpályást a nyáron 47 millió fontért szerződtették a Wolverhamptontól az arabok. "Nem megyek. Szerintem ez csak pletyka, természetesen az itteni klubok tulajdonosai miatt, és mert játszottam már Angliában is" - tette hozzá. -"Volt érdeklődés a Newcastle részéről, mielőtt idejöttem volna, de nagyon boldog vagyok itt, a családom is nagyon boldog, szóval remekül érzem magam."

Brighton: Roberto de Zerbi, a Brighton menedzsere valószínűleg hűségesküt tesz a klubnak, a Manchester United állítólagos érdeklődéséről szóló hírek közepette új szerződést készülnek neki ajánlani. (Football Insider)

SPANYOLORSZÁG

La Liga: A spanyol bajnokság 15. fordulójának vasárnapi rangadóján a Barcelona 1-0-ra nyert az Atlético Madrid ellen. A győztes gólt az a portugál Joao Félix szerezte, akit az Atlético adott kölcsön a katalánoknak.  A Barca a harmadik helyre lépett fel a tabellán, az Atléti jelenleg pedig a negyedik.

Real Madrid: A Real valóban szeretné visszavinni a korábbi középpályását, Xabi Alonsót vezetőedzőnek a Bundesliga-listavezető Bayer Leverkusentől. (Mirror)

Barcelona: A Barcelona a 2024/2025-ös szezon végén, 35 évesen és szabadügynökként elengedheti a lengyel támadót, Robert Lewandowskit, akinek a szerződésében van egy erre vonatkozó záradék. (Sport) Ronald Araujo a jelek szerint elkötelezte magát a Barcelona mellett, annak ellenére, hogy a közelmúltban átigazolási spekulációk keringtek a 24 éves uruguayi védő kapcsán, akit a Bayern Münchennel hoztak hírbe (90 perc)

OLASZORSZÁG

Serie A: Az Internazionale simán, 3-0-ra győzött a címvédő Napoli otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság vasárnap esti mérkőzésén, és visszavette az első helyet a Juventustól.

A találkozó első félidejének nagyobb részében a Napoli akarata érvényesült, a hazaiak sokkal veszélyesebben játszottak riválisuknál, ám csak kapufáig jutottak, míg a kék-feketék a játékrész hajrájában váratlanul megszerezték a vezetést. A fordulás után az előnyben játszó Inter volt a magabiztosabb és Nicolo Barella és Marcus Thuram góljaival eldöntötte a három pont sorsát.

A bő élcsoporthoz tartozó Fiorentina - a Ferencváros Konferencia-liga csoportellenfele - magabiztosan győzte le otthon a Salernitánát. Az AS Roma pedig hátrányból fordítva verte idegenben a Sassuólót 2-1-re. (MTI / csakfoci.hu)

Napoli: Az Arsenal és a Chelsea esélyei Victor Osimhen szerződtetésére alaposan visszaestek, mivel a Napoli elnöke, Aurelio De Laurentiis azt sugallta, hogy a csatár hamarosan aláírhatja új szerződését az olasz bajnokkal.  A kérők reményei a 24 éves játékos szerződtetésére - akinek a jelenlegi Napoli-kontraktusa 2025-ben jár le - hamarosan szertefoszolhatnak. Egy nápolyi rendezvényen De Laurentiis ugyanis így nyilatkozott: "Osimhennel azon vagyunk, hogy aláírjuk a nyáron a függőben lévő szerződését". (Sky Sports)

NÉMETORSZÁG

Bundesliga: Sallai négy percet és egy sárga lapot kapott a Freiburg győztes meccsén - videó

A nap rangadóján a még mindig veretlen listavezető Leverkusen ugyan nem bírt a Borussia Dortmunddal hazai pályán (1-1), de 13. meccsén sem talált legyőzőre.

Bayern München: A Bayern az AC Milan 28 éves francia válogatott hálóőrét, Mike Maignant szerződtetné a 37 éves német kapusikon, Manuel Neuer helyére (Sky).

Bundesliga 2: Egy Dárdaival is gázolt a pályán a Hertha - videó

Fehérvár FC / Kisvárda
Kisvárdai alapember tart a Vidihez
A csakfoci.hu információi szerint a Fehérvár FC-nél folytathatja pályafutását Bohdan Melnik, az NB I-től búcsúzó Kisvárda 27 éves középályása.