Fotók: sport24.pluska.sk

Súlyos BL-botrány a Slovan stadionjában: Az ukrán bíróra támadt a szlovák szurkoló - fotók, videó

Súlyos büntetés várhat a pozsonyi csapatra, miután egyik drukkere a pályára rohandva támadt rá az ukrán játékvezetőre a luxemburgi Swift Hesperange elleni BL-selejtező lefújását követően.
Csakfoci.hu 2023. július 14., péntek 12:00
Fotók: sport24.pluska.sk
Súlyos büntetés várhat a pozsonyi csapatra, miután egyik drukkere a pályára rohandva támadt rá az ukrán játékvezetőre a luxemburgi Swift Hesperange elleni BL-selejtező lefújását követően.
Szerző: Csakfoci.hu 2023. július 14., péntek 12:00
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A Slovan egy végig nagyon feszült találkozón játszott - szlovák szempontból nyilván nagy csalódást okozó - 1-1-s döntetlent luxemburgi riválisával, a két csapat első, pozsonyi Bajnokok Ligája-selejtezőjén. A beszámolók szerint a találkozón szinte végig az ukrán játékvezetővel, Viktor Kopijevszkijjel foglalkoztak a hazaiak, mind a játékosok, mind az edzői stáb, mind pedig a szurkolók, nehezményezve a bíró több döntését is.

A sípmester a VAR segítségét is igénybe véve ítélt 11-est a vendégeknek, majd szintén videóbírózás után állította ki a hazaiak 99-szeres szlovák válogatott játékosát, Juraj Kuckát, aki nemes egyszerűséggel megharapta a francia Nego Ekofót (Bővebben az esetről itt!).

A lefújást követően a szlovákok szinte egyöntetűen lerohanták a bírót, számon kérve rajta a döntéseit, de a hazaiak egyik jól megtermett szurkolókja ennél is tovább ment, ugyanis a pályára szaladva megpróbálta megütni a játékvezetőt, Kopijevszkijnek menekülnie is kellett, a biztonsági emberek ugyanis nem álltak a helyzet magaslatán. Miután a bírót nem tudta megütni, a drukker visszarohant a lelátóra, majd ki is jutott a stadionból, csak később fogta el Pozsonyban a rendbontót a rendőrség - írja többek között a sport24.pluska.sk is, amely fotókat és egy videót is közzétett a történtekről.

Az eset miatt a Slovanra minden bizonnyal súlyos büntetés vár az UEFA-nál.

Átigazolások
Közel a spanyol folytatás
Gulácsi Péter
A magyar kapus több mint egy évtized után válthat klubot, és hamarosan Villarreal játékosa lehet.
DVSC
Dénes a Lokiban
A DVSC szerződtette a belga élvonalbeli Kortrijk szélsőjét, Dénes Vilmost.
Ex-ZTE
Mance távozott Katarból
A Puskás Akadémia, a DVSC és a ZTE korábbi támadója, Antonio Mance Katarból Szingapúrba tette át székhelyét, miután a címvédő Lion City Sailors bejelentette érkezését.
Tovább az összes átigazoláshoz