Fotó: twitter.com/ManUtd

Máris kizúgott az EL-ből a Barcelona, a Manchester United és Laidouniék is továbbjutottak - eredmények, videók

Az első félidő után még vezetett a Barcelona az Old Traffordon, a szünet után azonban fordított és továbbment a házigazda. Az EKL-ben kettős győzelemmel jutott tovább a Fiorentina.
Nyikes Zoltán 2023. február 23., csütörtök 23:02
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. február 23., csütörtök 23:02

A Manchester United 2-1-re legyőzte odahaza az FC Barcelonát, míg a Schäfer Andrást foglalkoztató Union Berlin 3-1-re nyert az Ajax Amsterdam ellen, így mindkét csapat bejutott a nyolcaddöntőbe a labdarúgó Európa Ligában.

A forduló rangadóján a Barcelona az első félidő közepén Robert Lewandowski büntetőjével szerzett vezetést, miután Bruno Fernandes - aki az első percekben ziccert rontott - a tizenhatos sarkánál a játékvezető szerint lerántotta Franck Kessiét. A folytatásban a manchesteriek nem tudtak nagy helyzetet kialakítani, de a fordulás után Fred révén szinte azonnal egyenlítettek. A Barcelona a gyorsan jött góltól megzavarodott, de a mezőnyfölénybe kerülő MU ekkor még nem tudta a maga javára fordítani a párharcot.

Tízpercnyi rövidzárlat után újra magához ragadta a kezdeményezést a vendég katalán csapat, de Jules Koundé fejesénél David de Gea bravúrral megóvta kapuját az újabb találattól, majd a csereként beállt Antony révén a hazaiak a hajrára fordulva megszerezték a vezetést. A katalánok ezt követően már nem tudtak helyzetbe kerülni, így az angol együttes ünnepelhette a továbbjutást.

A válogatott Schäfert lábsérülés miatt nélkülöző Union Berlin is készülhet a nyolcaddöntőre: a fővárosiak az idegenbeli 0-0 után odahaza 3-1-re legyőzték az Ajaxot úgy, hogy mivel hamar elhúztak 2-0-ra, különösebben izgulniuk se kellett - a Ferencvárostól a németekhez igazolt Aissa Laidouni kezdőként 65 percet játszott.

A tavaly Konferencia-ligában győztes olasz AS Roma az első játékrészben megfordította a Salzburg elleni párharcot, és mivel nem kapott gólt, bejutott a 16 közé. Az Európa-liga döntőjét május 31-én a Puskás Arénában rendezik, a Ferencváros pedig csoportgyőztesként majd a legjobb 16 között folytatja a küzdelmet.

A nyolcaddöntő sorsolása pénteken lesz. (MTI)

Európa Liga, nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók:

Manchester United (angol)-FC Barcelona (spanyol) 2-1 (Fred 47., Antony 73., ill. Lewandowski 18. - 11-esből)
Továbbjutott: Manchester United - összesítésben 4-3-mal

Így jutott tovább az MU

Rennes (francia)-Sahtar Donyeck (ukrán) 2-1 (Toko Ekambi 52., I. Salah 106., ill. Belocian 119. - öngól) - 11-esekkel 4-5
Továbbjutott: Sahtar - összesítésben 3-3, 11-esekkel 4-5

Union Berlin (német)-Ajax Amsterdam (holland) 3-1 (Knoche 20. - 11-esből, Juranovic 44., Doekhi 50., ill. Kudus 47.)
Kiállítva: E. Álvarez 97. - Ajax
Továbbjutott: Union Berlin - összesítésben 3-1-gyel

Így jutott tovább az Union

AS Roma (olasz)-Salzburg (osztrák) 2-0 (Belotti 33., Dybala 40.)
Továbbjutott: AS Roma - összesítésben 2-1-gyel

A Roma győzelme

A Basel kétgólos hazai sikerével csütörtökön elbúcsúztatta a Trabzonsport a labdarúgó Konferencia Liga nyolcaddöntőbe jutásért rendezett párharcában. A török együttes a Ferencváros Európa Ligás csoportjának harmadik helyezettjeként került át a harmadik számú kupasorozatba, ahol hiába verte múlt héten 1-0-ra a svájci ellenfelét, Bázelben 2-0-ra alulmaradt úgy, hogy egyik legjobbja, a görög Anasztasziosz Bakaszetasz büntetőt hibázott.

A következő kör sorsolását pénteken rendezik, a sorozat fináléja június 7-én Prágában lesz. (MTI)

Konferencia Liga, nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók:

Gent (belga)-Qarabag (azeri) 1-0 (Gift 74.) - 11-esekkel 5-3
Továbbjutott: Gent - összesítésben 1-1, 11-esekkel 5-3

Basel (svájci)-Trabzonspor (török) 2-0 (Amdouni 13., Zeqiri 76.)
Továbbjutott: Basel - összesítésben 2-1-gyel

Lech Poznan (lengyel) - Bodö/Glimt (norvég) 1-0 (Ishak 63.)
Továbbjutott: Lech Poznan - összesítésben 1-0-val

Fiorentina (olasz)-Braga (portugál) 3-2 (Mandragora 37., Saponara 58., Cabral 83., ill. Castro 17., Djalo 34.)
Továbbjutott: Fiorentina - összesítésben 7-2-vel

Fantasztikus góllal nyitott, Di María mesterhármasával ment tovább a Juventus az EL-ben, Nikolicsék az EKL legjobb 16 csapata között - eredmények, videók
Élete egyik legjobb meccsét játszotta a Juventus sztárja, aki háromszor is bevette a franciák kapuját. Az EKL-ben Nikolicsot a hajrában cserélték be, csapata tovább jutott a nyolcaddöntőbe.
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.