Fotó: twitter.com/juventusfcen

EL/EKL: A 97. percben úszta meg a vereséget a Juventus, Mourinhóék egy lépéssel közelebb a Puskás Arénához - eredmények, videók

Már-már úgy tűnt, hogy a Sevilla előnyt szerez a Juventus otthonában, de aztán jött a 97. perc. Az EKL-ben Kerkez Milos eltiltás miatt nem játszott az AZ Alkmaarban, míg a West Hamnél ezúttal nem nevezték a keretbe Hegyi Krisztiánt.
Nyikes Zoltán 2023. május 11., csütörtök 23:04
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. május 11., csütörtök 23:04

A Juventus az utolsó pillanatokban szerzett góllal 1-1-es döntetlent ért el a vendég Sevilla ellen a labdarúgó Európa Liga elődöntős párharcának csütörtöki első mérkőzésén. A torinói mérkőzésen a második számú kontinentális kupasorozat specialistájának számító, eddig hatszor győztes andalúziai együttes a kiegyenlített első 25 perc végén egy szép kontrából szerzett vezetést, majd a hajráig uralta a meccset, a 97. percben azonban egy szöglet után a hazaiak védője, Federico Gatti egyenlített.

A másik párharcban az AS Roma hazai pályán a nyolcaddöntőben a Ferencvárost búcsúztató Bayer Leverkusennel kevés izgalmat hozó első félidőt játszott, majd a második játékrész közepén Edoardo Bove találatával megszerezte a vezetést, amit a lefújásig megőrzött. A visszavágókra egy hét múlva kerül sor.

A sorozat döntőjét május 31-én a budapesti Puskás Arénában rendezik. (MTI)

Európa Liga, elődöntő, első mérkőzés:

Juventus (olasz)-Sevilla (spanyol) 1-1 (Gatti 97., ill. En Nesyri 26.)

En Nesyri 0-1

Gatti 1-1

AS Roma (olasz)-Bayer Leverkusen (német) 1-0 (Bove 63.)

A magyar válogatott Kerkez Milost sárga lapos eltiltás miatt nélkülöző AZ Alkmaar 2-1-es vereséget szenvedett a West Ham United vendégeként a labdarúgó Konferencia Liga elődöntős párharcának csütörtök esti első mérkőzésén. A holland együttes jól kezdte a találkozót, melynek első félidejében méltó partnere volt az előzetesen esélyesebbnek tartott londoniaknak. A vezetést is az Alkmaar szerezte meg néhány perccel a szünet előtt, a második játékrész viszont egyértelműen a házigazdáké volt, akik előbb büntetőből egyenlítettek, majd a hajrához közeledve a maguk javára is fordították az állást. A lefújásig több gól már nem esett, így Kerkezéknek egygólos hátrányból kell majd felállniuk, hogy kiharcolják a döntőbe jutást.

A másik párharcban a végső győzelemre is esélyesnek tartott Fiorentina meglepetésre kikapott hazai pályán a Baseltől annak ellenére, hogy a mérkőzés egészében fölényben volt a labdabirtoklást és a kapura lövéseket tekintve is. A 2-1-es idegenbeli győzelemmel a svájci együttes kedvező helyzetből várja a visszavágót, amelyre a West Ham-Alkmaar párharcához hasonlóan jövő csütörtökön kerül sor.

A sorozat döntőjét június 7-én, Prágában rendezik. (MTI)

Konferencia Liga, elődöntő, első mérkőzés:

Fiorentina (olasz)-Basel (svájci) 1-2 (Cabral 25., ill. A Diouf 61., Zeqiri 93.)
West Ham United (angol)-AZ Alkmaar (holland) 2-1 (Benrahma 67. - 11-esből, M. Antonio 76., ill. Reijnders 42.)

Klubrekordért igazolhat támadót a Manchester United, a Real Madrid válogatott játékosa a PL-be tart - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb csütörtöki hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.