Fotó: fradi.hu

EKL: Gálázott a Fradi és már idegenben eldöntötte a párharcot - Varga mesterhármast lőtt

A Ferencváros a második félidőben 15 perc alatt négy gólt lőtt, kiütve ezzel máltai ellenfelét az odavágón.
Nyikes Zoltán 2023. augusztus 10., csütörtök 21:25
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. augusztus 10., csütörtök 21:25

A máltai Hamrun otthonában folytatta nemzetközi kupaszereplését a Ferencváros az Európa Konferencia Liga-selejtező harmadik fordulójának odavágóján. A Vidi elleni hétvégi NB I-es bajnokihoz képest három helyen változtatott Máté Csaba vezetőedző, Baráth Péter, Owusu Kwabena és Lisztes Krisztián helyett Ben Romdhane, Abu Fani és Varga Barnabás kapott bizalmat ezúttal.

1. félidő

Nagyszerűen indult a találkozó: a 3. percben egy felívelt labdát Varga Barnabás tartott meg, majd Zachariassenhez passzolt, aki Abu Fanihoz továbbított, az izraeli középpályás pedig közel 30 méterről kegyetlen nagy gólt lőtt a bal felsőbe, 0-1. A 8. percben Dibusznak is akadt feladata, Seth Paintsil éles szögből leadott lövését kellett védenie lábbal, majd egy balról érkező beadás Mmaeéban akadt el, akinek aztán esés közben a kezéhez ért a labda, ám a játékvezető úgy ítélte meg, hogy ezért nem jár tizenegyes.

A 27. percben Traoré remek helyzetből lőhetett 7 méterről, de Marchetti kapus védett, csakúgy, mint három perccel később Ben Romdhane kísérleténél.

A Ferencváros összességében uralta az első játékrészt és akár több góllal is vezethetett volna a szünetig.

2. félidő

De a második etapban végül nem maradt el a gólgyártás a magyar csapat részéről. Az 51. percben Varga Barnabás háttal állva a kapunak tette le lövésre a labdát Abu Faninak, egy blokkról Traoré elé került a játékszer, akinek az ismétlésébe szintén beleléptek a védők, harmadjára viszont már a 3 méterre a kaputól álló Zachariassen könnyedén a hálóba fejelt, 0-2.

Két percre rá Traoré és Ben Romdhane kényszerítője után előbbi légiós elől mentettek nagyot az ötösön, majd a lesen álló Zachariassen kísérletébe is beleléptek, ám érkezett Varga és öt méterről a bal alsóba helyezte a lecsorgót, 0-3. És még itt sem volt vége, öt perc alatt egy harmadikat is bevágott a Fradi: Abu Fani hosszú indítása után Varga engedte maga elé a labdát, majd 8 méterről pontosan lőtte ki a jobb alsót, 0-4.

A 65. percben aztán Varga Barnabás megszerezte az első mesterhármasát a Fradiban: Abu Fani ismét tanári labdát adott az előző NB I-es idény gólkirályának, aki most 13 méterről lőtte ki a jobb alsót, 0-5. A 72. percben majdnem a mesternégyes is megvolt Vargának, de Traoré csúsztatása után közelről a bal kapufát találta el. Öt minutummal később Traoré lövését a lécre tenyerelte a kapus. A 89. percben aztán a semmiből gólt szereztek a hazaiak, Montebello 20 méterről a jobb alsóba tekert, 1-5.

A végeredményt viszont Owusu állította be, miután Tokmac adott szép labdát Traorénak, aki az alapvonalhoz közel laposan adott középre, onnan pedig néhány lépésről a léc alá lőtt a ghánai szélső, 1-6.

A Fradi tehát ötgólos előnyt szerzett az első meccsen, így pedig valószínűleg nem vállalunk nagy kockázatot azzal, ha azt írjuk, hogy egyben eldöntötte a párharcot is.

Európa Konferencia Liga-selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés

Hamrun (máltai)-Ferencváros 1-6 (Montebello 89., ill. Abu Fani 3., Zachariassen 51., Varga B. 53., 56., 65., Owusu 90.)

Hamrun: Marchetti - Mbong (Corbolan, 72.), Borg, Emerson, Bjelicic - Elionay (Krstic, 72.), Prsa, Nenov (Eder, 59.), Camenzuli - Jonny (Montebello, 59.), Paintsil.

Ferencváros: Dibusz - Makreckis (Wingo, 57.), Mmaee, Cissé (Knoester, 66.), Ramírez (Pászka, 77.) - Sigér, Ben Romdhane (Owusu, 57.), Abu Fani (Tokmac, 66.) - Zachariassen, Varga B., Traoré.

Fradi: “Ilyenkor azt mondják, elvagy ebben a langyos vízben, nem is akarsz igazán már focizni” - interjú Sigér Dáviddal a mellőzöttségről és a lelki megpróbáltatásokról
Sigér Dávid egy eddig nem ismert súlyos sérüléséről, a legnehezebb időszakokból való kijutásról, egy mellőzött játékos beszorított helyzetéről és a csapat játékába Máté Csaba segítségével visszaépülő rebrovi elemekről is beszélt a csakfoci.hu-nak adott interjújában.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)