Fotó: MTI/Illyés Tibor

BL-selejtező: Megalázó Fradi-vereség a feröeriek ellen, az EKL-ben folytatja a magyar bajnok

Kínos 90 percet élt át a Fradi a Groupama Arénában, a magyar bajnok végig hitehagyottan játszott a lelkes vendégek ellen, akik teljesen megérdemelten jutottak a BL-selejtező második körében. Az FTC az Európa Konferencia Ligában folytatja.
Nyikes Zoltán 2023. július 19., szerda 19:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. július 19., szerda 19:53

A Ferencváros az idegenbeli 0-0-s döntetlen után fogadta hazai pályán, a Groupama Arénában a feröeri bajnok KÍ Klaksvík együttesét. Sztanyiszlav Csercseszov három helyen nyúlt bele a Feröeren kezdő csapatba: Knoester, Abu Fani és Gojak került be Cissé, Esiti, valamint Marquinhos helyére.

1. félidő

Ami az első félidőben következett - majd mint később kiderült, az egész találkozón -, arra nagyon nehéz magyarázatot és jelzőket találni. A KÍ Klaksvik már a 8. percben vezetést szerzett, ekkor még arra gondoltunk, hogy ez csak egy hidegzuhany és remélhetőleg gyorsan helyreáll a világ rendje, de aztán az egész első 45 perc rémálomszerűen alakult.

A 8. percben Eldar Civic elkésett belépőjét követően Frederiksberg váltotta gólra a tizenegyest - előtte még Dibusznak volt egy bravúrja is -, majd a 32. percben Traoré labdavesztését követően Pavlovic rosszul eltalált kísérletét a kapu torkában a gólvonalon túlra juttatta Frederiksberg. A szünetre aztán háromgólos hátrányban vonult a Fradi, miután Kassi jobbról, 22 méterről lőtt, Dibusz pedig mellényúlt és becsorgott a labda a kapuba. Mindezek mellett a Ferencvárosnak még csak egy kaput eltaláló lövése sem volt, hiába a mezőnyfölény, támadásban nem volt kreativitás a magyar csapatban.

2. félidő

Sztanyiszlav Csercseszov a második félidőre beküldött a pályára két nyári igazolást, Cebrail Makreckist és Mohamed Ali Ben Romdhane-t.

Az 53. percben aztán ismét a feröeriek álltak közel a gólhoz, amikor Kassi szerelte az egész meccsen bizonytalanul játszó Mats Knoestert, majd egy csel után hat méterről a léc alá lőtt, Dibusz azonban bravúrral kiütötte. Az 58. percben újabb kettőscsere következett az NB I-es csapatnál, érkezett a közönségkedvenc Lisztes Krisztián, valamint Owusu Kwabena.

A Fradi továbbra is nagy mezőnyfölényben játszott, de egyetlen óriási ziccerre sem futotta, csak kisebb lehetőségeket jegyezhettünk fel. A 61. percben például Civic szögletét követően Varga fejese találta meg Owusut, aki három méterről a jobb felső mellé fejelte a labdát. Hét minutummal később ismét Civic kornere után jött egy fejes, ezúttal Samy Mmaee kísérletét azonban blokkolták.

Két perccel később Ben Romdhane fejelte a kapus kezébe a labdát kilenc méterről. Mindezek azonban eléggé erőtlen próbálkozások voltak, nem volt benne a tűz a Ferencváros játékosaiban, ezt pedig a hazai szurkolók is észlelték és többször is a "k..va gyenge" rigmus hallatszott a lelátóról, de Sztanyiszlav Csercseszovnak is egyértelmű üzenetet küldtek az "auf wiedersehen (azaz viszlát), és a ruszkik haza" skandálásával.

A találkozó hajrája szinte eseménytelenül csordogált - Varga közeli ziccerét még ugyan védte térddel Johansson a 88. percben -, de a Fradi játékosai már rég nem hittek a továbbjutásban, így kínszenvedés lehetett végignézni a hazai szurkolóknak a hátralévő időt. A hazaiaknak szépítőgólra sem futotta, így a zöld-fehérek 0-3-as összesítéssel estek ki a BL-selejtező első köréből, így pedig az Európa Konferencia Liga második körében folytatja a nemzetközi szereplését.

A találkozó góljait ide kattintva tekintheted meg.

Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, visszavágó

Ferencvárosi TC–KÍ Klaksvik (feröeri) 0-3 (Frederiksberg 8. - 11-esből, 32., Kassi 45+1.)

FTC: Dibusz – Botka, S. Mmaee, Knoester, Civic (Marquinhos, 74.) – Baráth (Ben Romdhane, 46.), Gojak (Makreckis, 46.) – Abu Fani, Zachariassen (Lisztes, 57.), A. Traoré (Owusu, 57.) – Varga B.

KÍ: Johansson – Petersen, Faerö, Forren – Joensen (Da Silva, 73.), Andreasen, Pavlovic (Hansson, 46.), Danielsen – Frederiksberg (Mikkelsen, 56.), Kassi (Gussias, 73.), Kronberg (Latif, 93.).

Továbbjutott: KÍ - összesítésben 3-0-val

Fradi: Szinte tutira írják külföldön, hogy másfél év után távozik és hazatér a légiós - így áll az ügye
Külföldi sajtóhírek szerint hamarosan áteshet az orvosi vizsgálatokon és a San Lorenzóhoz igazolhat a Fradi argentin játékosa, Carlos Auzqui.