BL: 45 percen át lefocizták, mégis nyert a menetelő Bayern München - videók

A Bayern München sorozatban 16. győzelmét aratta csoportmérkőzésen és immár 37 találkozó óta veretlen csoportkörben a Bajnokok Ligájában, miután kedden, az utolsó húsz percben szerzett gólokkal 3-1-re diadalmaskodott a török Galatasaray otthonában.
Csakfoci.hu 2023. október 24., kedd 21:00
Szerző: Csakfoci.hu 2023. október 24., kedd 21:00

Az A-csoport 3. fordulójának első, balhés felvezetést is kapó összecsapásán az éllovas bajor csapat - amelynek Lőw Zsolt a másodedzője - a nyolcadik percben megszerezte a vezetést, ám fél óra elteltével büntetőből egyenlítettek a hazaiak. Rendkívül hízelgőnek volt mondható a müncheniek szempontjából, hogy a szünetben 1-1 volt az állás, a Galatasaray javára kialakult 16-3-as lövési arány sokatmondó volt. A bajorok pedig csak szórványosan tudtak felszabadulni a törökök nyomása alól, akik több komoly lehetőséget is elpuskáztak.

A fordulást követően viszont mezőnyfölényben került a Bayern, és végül, a 73. percben Harry Kane közelről volt eredményes, majd hat perc múlva ő készítette elő Jamal Musiala találatát. A 3-1-s siker után a münchenieknek a rekordot jelentő 37 csoportmeccses veretlenségi szériában 34 győzelem és 3 döntetlen a mérlege.

A D-jelű kvartettben az Internazionale a vendég Salzburgot verte 2-1-re. Az osztrákok az 57. percben egyenlítettek ugyan, ám hét percre rá újabb gólt kaptak, így pont nélkül távoztak Milánóból. (csakfoci.hu / MTI)

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló (kedd):

A-csoport

Galatasaray – Bayern München 1-3 (Icardi 30. – 11-esől, ill. Coman 8., Kane 73., Musiala 79.)

D-csoport

Internazionale – Salzburg 2-1 (A. Sánchez 19., Calhanoglu 64. – 11-esből, ill. Glukh 57.)

21:00: Benfica – Real Sociedad

1 nap, 2 balhé a BL-ben: Könnygázzal oszlattak a rendőrök Franciaországban - videók
Az isztambuli Galata-Bayern balhét követően a holland PSV Eindhoven szurkolói csaptak össze a francia rendőrökkel a Lens elleni Bajnokok Ligája-mérkőzést megelőzően.