BL: 0-2 után legázolta a Real a Liverpoolt, az új csodacsapat is a továbbjutás küszöbén - videók

Hiába vezetett már a 14. percben a Liverpool 2-0-ra, a címvédő Real Madrid ötöt vágott az Anfielden, így nagy eséllyel ott lesz majd a legjobb nyolc között a Bajnokok Ligájában. Akárcsak a Serie A-t remek játékkal és toronymagasan vezető Napoli, amely Frankfurtban lépett a továbbjutás küszöbére - még úgyis, hogy 11-est rontott az első félidőben.
Csakfoci.hu 2023. február 21., kedd 22:55
Szerző: Csakfoci.hu 2023. február 21., kedd 22:55

A tavalyi döntő "ismétlésén" a két sztárcsapat az első perctől élvezetes meccset vívott, melynek elején a Vörösök futballoztak veszélyesebben. Az uruguayi Darwin Nunez szépségdíjas, sarkazós góllal juttatta vezetéshez az angol együttest, amely aztán Thibaut Courtois hatalmas hibáját kihasználva - Mohamed Salah csapott le a kapus csúnyán eladott labdájára - megduplázta előnyét. Az egyiptomi csatár a BL-ben 44. gólját szerezte, ezzel immár a sorozat legeredményesebb afrikai futballistája holtversenyben Didier Drogbával, míg a Liverpool színeiben 42. találata volt nemzetközi színtéren, amivel Steven Gerrardot maga mögött hagyva egyedüli éllovas lett a klubjában.

Negyedóra elteltével viszont fordult a kocka, s immár a királyi gárda dolgozta ki a helyzeteket, előbb a tavalyi finálét eldöntőt Vinicius Junior pontos lövéssel szépített, majd a Liverpool brazil kapusa rugatott vele gólt, ugyanis Alisson eltalálta az őt megtámadó honfitársát, a labda így vágódott a hálóba.

A szünet után is lüktető maradt a játék, de gólokat ekkor már csak a Real szerzett: rögtön az elején egy szöglet után Eder Militao fejelt gólt, majd az aranylabdás Karim Benzema előbb egy szerencsés, megpattanó lövéssel növelte az előnyt, a francia csatár aztán egy gyönyörű kontra végén, egy higgadt csel után is betalált a kapuba. A Liverpool először kapott négy gólt otthonában, az Anfielden európai kupameccsen, de ezúttal rögtön ötöt.

A másik keddi találkozón az olasz bajnokságban toronymagasan éllovas Napoli a várakozásoknak megfelelően végig fölényben futballozott, így annak ellenére is kétgólos előnyt szerzett a hazai visszavágóra, hogy a 36. percben a georgiai Hvicsa Kvarachelia büntetőt hibázott még 0-0-s állásnál. A németek az 58. percben, 0-1-es állásnál emberhátrányba is kerültek.

A visszavágókat március 15-én rendezik. (MTI)

BAJNOKOK LIGÁJA-NYOLCADDÖNTŐK, KEDD:

Liverpool - Real Madrid 2-5 (D. Núnez 4., Salah 14., ill. Vinícius Júnior 21., 36., Militao 47., Benzema 55., 67.)

Eintracht Frankfurt - Napoli 0-2 (Osimhen 40., Di Lorenzo 65.) - piros lap: Kolo Muani (Frankfurt, 58.)

Megint lehet magyar edzője a PSG-nek, elhunyt a Real Madrid egyik legnagyobb legendája - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb keddi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.