BL-visszhangok: Allegri szerint a 0 pont ellenére sincs veszélyben az állása, a Real 54 éve kezdett ilyen pazarul, Messi rekordot döntött

A Bajnokok Ligája-csoportkör szerdai játéknapjának legérdekesebb pillanatai, szereplői és nyilatkozatai. Visszhangok.
Privacsek András 2022. szeptember 15., csütörtök 9:23
Szerző: Privacsek András 2022. szeptember 15., csütörtök 9:23

Ancelotti nagy sorozata

A Marca arról ír a Real Leipzig elleni győzelme (2-0) kapcsán, hogy a madridiak legutóbb 1968-ban kezdtek ilyan parádésan szezont. Most eddig már 8 zsinórban megnyert meccsnél tartanak, 54 évvel ezelőtt 11 hibátlan mérkőzésig jutottak.

Carlo Ancelotti, a BL-címvédője a győzelem ellenére nem volt mindennel elégedett:

- Az első félidőben nem játszottunk jól. Szünet után viszont minden energiánkat mozgósítottuk. Kemény mérkőzésen vagyunk tól, amelyen az ellenfélnek is volt pár helyzete. A cserék jól szálltak be. Nagyon örülök Marco Asensio góljának. Az ó maradása nem volt biztos a nyáron, de örülök, hogy így döntött.

Marco Rose, a Leipzig vezetőedzője szerint számukra több volt ebben a találkozóban:

Jó mérkőzést játszottunk, ennél többet érdemeltünk volna. Sajnos azonban a jó teljesítményt nem tudtuk 90 percre elnyújtani és ez a Real Madrid ellen kevés.

Allegri nem fél a bukástól

Massimiliano Allegri, a Juventus újabb kudarca után megint magyarázkodásra szorult. A mester szerint azonban nincs veszélyben az állása:

- Veszélyeztetett helyzetben lennék? Nem hiszem, a nehéz pillanatok a játék részei. 20 percig jól játszottunk, utána viszont már nehezen mentünk előre. 2-1-nél tulajdonképpen eldőlt a mérkőzés, ráadásul több gólt is kaphattunk volna. Igaz a végén nekünk is volt helyzetünk, de ez nem változtat a teljesítményünkön. Most csendben kell maradnunk és dolgozni tovább.

A Juventus két forduló után 0 ponttal áll a csoportjában. A zebrák soha nem kezdték még ilyen rosszul a csoportkört.

Messi újabb csúcsa

A PSG nem kezdett jól a Maccabi otthonában, de aztán a párizsiak 0-1-ről fordítottak. Lionel Messi ráadásul rekordot döntött, hiszen az izraeli csapat volt a 39. amely ellen gólt szerzett a BL-ben, a korábbi rekordot Cristiano Ronaldo tartotta 38 csapattal.

3x3

Még csak két forduló telt el a Bajnokok Ligája csoportköréből, de már három olyan játékost is találunk, akik három gólnál járnak.

Erling Haaland (Manchester City)
Robert Lewandowski (Barcelona)
Kylian Mbappé (PSG)

Ha ilyen ütemben termelik a gólokat, veszélybe kerülhet Cristiano Ronaldo rekordja, aki a 2013/14-es szezonban 17 gólig jutott.

A nap gólja

Erling Haaland a hajrában akrobatikus mozdulattal talált volt csapata, a Dortmund kapujába, megnyerve ezzel a meccset a Citynek. Hasonló találatra egy bizonyos Johan Cruyff volt képes.

BL: A Real 80 percig semmit nem csinált, mégis legyőzte Szoboszlaiékat, Haaland elintézte volt csapatát – videó
A Real Madrid 2-0-ra legyőzte hazai pályán a három magyarjával felálló Leipziget. A Manchestewr City 0-1-ről felállva verte a Dortmundot, a győztes gólt Erling Haaland szerezte, aki a német riválistól érkezett az angol bajnokhoz. A Juventus Torinóban kapott ki a Benficától, a Chelsea nem tudott nyerni új edzőjével.