BL: Vinícius gólja döntött, 14-szeres győztes a Real Madrid - videó

Több helyzetet dolgozott ki a Liverpool, de Vinícius gólja döntött, így a Real Madrid már 14-szer ült fel Európa trónjára.
Póczik Dávid 2022. május 28., szombat 23:32
Szerző: Póczik Dávid 2022. május 28., szombat 23:32

A mérkőzés bő fél órás csúszással kezdődött, amit azzal indokoltak, hogy szurkolók ezreinek nem sikerült bejutni időben a stadionba. Nem sokkal később azonban olyan felvételek láttak napvilágot, amelyen jegy nélküli szurkolók rontanak be a stadionba. 2018 után rendeztek ismét Real Madrid-Liverpool döntőt, akkor Gareth Bale szenzációs gólja és Loris Karius bakijai után a madridiak diadalmaskodtak.

Az első negyed órában a Liverpool volt kezdeményezőbb, a 15. percben aztán Alexander-Arnold adott jobbról középre egy labdát, amit Salah jobbal piszkált kapura, Courtois nagy bravúrral szedte ki a labdát a bal alsóból.

Pár perccel később Mané 15 méterről jobbal a jobb alsót vette célba, Courtois ezúttal is óriásit vetődött és a kapufára tolta a szenegáli támadó próbálkozását.

A félidő lefújása előtt Benzema talált a liverpooli kapuba, ám a játékvezető pár perc videózás után érvénytelenítette a találatot, hiszen a francia sztár lesről szerezte meg a madridiak vezetését. Így gól nélküli döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.

A második félidő eleje is Liverpool-helyzeteket hozott, ám a Real Madrid jutott előnyhöz. Az 59. percben Valverde jobbal rúgott keresztbe egy labdát, amit Vinícius Junior pár méterről az üres kapuba pofozott.

Pár perccel később Salah a jobb szélről cselezett befelé, majd ballal a tizenhatoson kívülről próbálkozott, Courtois oldalra ütötte a lövést.

A 70. percben Salah sokadik kísérletét hárította Courtois, ezúttal lábbal védett a belga hálóőr. Tíz perccel később megismétlődött ez a jelenet, Salah jobbal célozta meg a hosszú sarkot 7-8 méterről, Courtois a sokadik bravúrját mutatta be.

A végső sípszó előtt még próbálkozott mindkét együttes, de több gól már nem született, így a Real Madrid 1-0-ra megnyerte a mérkőzést, vagyis 2018 után ismét a spanyol fővárosiak hódították el a BL-serleget.

A mérkőzés összefoglalója:

Bajnokok Ligája-döntő

Liverpool-Real Madrid 0-1 (Vinícius 59.)

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson – Fabinho, Henderson (Keita 77.), Thiago (Firmino 77.) – Salah, Mané, Luis Díaz (Jota 65.)

(cserék: Kelleher, Milner, N. Keita, Firmino, J. Gomez, Oxlade-Chamberlain, C. Jones, Minamino, Diogo Jota, Cimikasz, Matip, Elliott)

Real Madrid: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modric (Ceballos 90.) – Valverde (Camavinga 85.) , Benzema, Vinícius Junior

(cserék: Lunyin, Nacho, E. Hazard, Asensio, Marcelo, Lucas Vázquez, Bale, Ceballos, Rodrygo, Isco, Mariano Díaz, Camavinga)

BL-döntő: Káosz és tömegverekedés a stadionon kívül, jegy nélkül rontottak be a szurkolók - videók
A Twitteren olyan felvételek is napvilágot láttak, amelyen tucatnyi szurkoló esett egymásnak Párizs utcáin, a stadion környékén.
A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.