BL: Brutális halálcsoportok is jöhetnek, négy magyar izgulhat a sorsoláson - itt a főtábla teljes mezőnye a kalapokkal

A Bajnokok Ligája 2022/23-as szezonjában csoportkörbe jutott 32 csapat közül idén is csupán az RB Leipzig foglalkoztat magyar labdarúgót.
Dudás Gábor 2022. augusztus 25., csütörtök 9:11
A Bajnokok Ligája 2022/23-as szezonjában csoportkörbe jutott 32 csapat közül idén is csupán az RB Leipzig foglalkoztat magyar labdarúgót.
Szerző: Dudás Gábor 2022. augusztus 25., csütörtök 9:11
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Ahogy arról beszámoltunk, a horvát Dinamo Zagreb szerezte meg az utolsó helyet a csoportkörben a labdarúgó Bajnokok Ligájában, miután a selejtezők negyedik, utolsó fordulójának szerda esti visszavágóján a horvátok hosszabbítás után 4-1-re legyőzték a norvég Bodö/Glimt együttesét, és az idegenbeli vereség után megfordították a párharcot. Szerda este a skót Rangers is nyert, méghozzá 1-0-ra a holland PSV Eindhoven otthonában, így a hazai döntetlent követően jobbnak bizonyult vetélytársánál és 2011 után térhet vissza a BL főtáblájára. A Köbenhavn szerdán a török Trabzonspor vendégeként játszott gól nélküli döntetlent, esetében a hazai győzelem ért továbbjutást.

A párharcok győztesei a Bajnokok Ligája főtáblájára jutottak, ahol így teljessé vált a 32-es mezőny. A csoportkör sorsolását csütörtökön, 18 órától tartják majd a jövő évi döntőnek is otthont adó Isztambulban.

Gulácsi Péter, Szoboszlai Dominik és Willi Orbán német együttese a második kalapból várja a csoportkör sorsolását - egy évvel ezelőtt a harmadik kalapba került. Lőw Zsolt személyében a Chelsea-nek magyar másodedzője van.

A kalapoknak és kiemeléseknek köszönhetően nem akármilyen négyesek alakulhatnak ki a főtáblán. Fontos szabály azonban idén is, hogy azonos országbeli csapatok nem kerülhetnek majd ugyanabba a csoportba. (MTI / csakfoci.hu)

Bajnokok Ligája-sorsolás, a kalapok:

1. kalap:

Real Madrid (spanyol), Eintracht Frankfurt (német), Manchester City (angol), AC Milan (olasz), Bayern München (német), Paris Saint-Germain (francia), FC Porto (portugál), AFC Ajax (holland)

2. kalap:

Liverpool FC (angol), Chelsea (angol), FC Barcelona (spanyol), Juventus (olasz), Atlético Madrid (spanyol), Sevilla (spanyol), RB Leipzig (német), Tottenham Hotspur (angol)

3. kalap:

Borussia Dortmund (német), Red Bull Salzburg (osztrák), Sahtar Donyeck (ukrán), Internazionale (olasz), SSC Napoli (olasz), Benfica (portugál), Sporting CP (portugál), Bayer Leverkusen (német)

4. kalap:

Olympique Marseille (francia), Club Brugge (belga), Celtic FC (skót), Viktoria Plzen (cseh), Maccabi Haifa (izraeli), FC Köbenhavn (dán), Rangers FC (skót), Dinamo Zagreb (horvát)

Átigazolások
Légiósok
Gulácsi Péter
Megvan Gulácsi Péter új csapata - a La Ligában folytatja a magyar kapus.
Légiósok
Németh kérője
A Köbenhavn visszautasította a Németh Hunorért érkezett ajánlatokat.
Vasas
Mezei befuthat
A Csakfoci úgy tudja, a Vasas szerződtetheti a Topolya 25 éves magyar középpályását, Mezei Szabolcsot.
Tovább az összes átigazoláshoz