Fotó: twitter.com/EURO2020

Foci Eb: Százszázalékosak maradtak a hollandok, megvan az olaszok nyolcaddöntős ellenfele - videók

A C-csoport is lezárult: Hollandia magabiztos győzelemmel zárt a már tét nélküli találkozón, míg az osztrákok a második helyen jutottak tovább az enervált ukránok elleni sikernek köszönhetően.
Nyikes Zoltán 2021. június 21., hétfő 20:00
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. június 21., hétfő 20:00

Mindkét csapat számára tét nélküli volt a találkozó, hiszen már két forduló után eldőlt, hogy Hollandia az élen, míg Észak-Macedónia az utolsó helyen végez a C-csoportban, ennek ellenére egyik oldalon sem volt felfedezhető nagy rotáció. Az északmacedónoknál az utolsó meccsét játszotta a legismertebb játékos, Goran Pandev, aki 37 évesen a válogatottbeli visszavonulása mellett döntött.

Már a 9. percben zördült a háló, de Trickovski lesen lépett ki, így érvénytelenítette a találatot a játékvezető. A 22. percben is közel jártak a vezetéshez az északmacedónok, miután Pandev remek sarkazása után Trajkovski találta el a kapufát 20 méterről. Két minutummal később a túloldalon azonban már érvényes gól következett, a Barcelona friss igazolása, Memphis Depay lőtt ziccerben, 10 méterről a kapu jobb oldalába, 0-1.

A szünet után kis híján megduplázta előnyét Hollandia, de De Ligt fejesénél a gólvonalról mentett Trickovski, egy perccel később viszont már senki nem tudta megakadályozni, hogy Depay beadásából Wijnaldum kihasználja a ziccert, így 0-2-re változott az állás. Hét perccel később is a Liverpooltól a PSG-be igazoló középpályás volt eredményes, itt sem volt nehéz dolga, ezúttal egy kipattanót bombázott a léc alá, 0-3.

A 68. percben megható pillanatok következtek, Goran Pandevet lecserélték, a társak pedig sorfalat álltak társuk tisztelete jeléül.

A találkozón Weghorst nem sokkal a beállását követően eltalálta a kapufát, míg Churlinov lesről szerzett gólt - amit így joggal érvénytelenítettek -, a hajrá pedig szépen csendesen lepörgött, így a hollandok magabiztos győzelemmel és kilenc ponttal zárták a csoportot.

Európa-bajnokság, C-csoport, 3. forduló

Észak-Macedónia–Hollandia 0-3 (Depay 24., Wijnaldum 51., 58.)

Észak-Macedónia: Dimitrievski – S. Ristovski, D. Velkovski, Musliu, Alioski – Bardhi (Stojanovski, 78.), Ademi (Nikolov, 78.) – Trickovski (Churlinov, 56.), Elmas, Trajkovski (F. Hasani, 68.) – Pandev (Kostadinov, 68.)

Hollandia: Sketelenburg – Dumfries (Berghuis, 46.), De Vrij (Timber, 46.), De Ligt, Blind, Van Aanholt – F. De Jong (Gakpo, 79.), Wijnaldum, Gravenberch – Depay (Weghorst, 66.), Malen (Promes, 66.)

A meccs összefoglalója

UkrajnaAusztria

Itt már valamivel érdekesebb volt a helyzet, hiszen mindkét együttes 3-3 ponttal várta a találkozót, az ukránoknak azonban egy döntetlen is elég lett volna a második helyhez.

Az iramra nem lehetett panasz, de eleinte még nem alakult ki nagyobb helyzet, erre a 21. percig kellett várna, ami egyben az első gólt is jelentette: Alaba bal oldali szöglete után Baumgartner hét méterről lőtt a kapu közepébe, 0-1. Az ukránok láthatóan nem tudtak ritmust váltani a bekapott gólt követően, csupán gyengécske lövésekre futotta az erejükből, az osztrákok sokkal közelebb jártak a második gólhoz, például a 42. percben Arnautovic ziccerénél.

Sevcsenko cserélt is a szünetben, de nem változott a játék képe, erőlködés jellemezte az ukránok támadójátékát, az osztrákok pedig nem túlzás kijelenteni, hogy végig kézben tartották a három pontot. Az ukránoknál nem hogy nagy helyzetet, de még csak kaput eltaláló lövést sem lehetett feljegyezni a szünet után.

Az első veszélyesebb lehetőséget a 88. percben alakították ki a sárgamezesek, de Jaremcsuk éles szögből a jobb alsó mellé lőtt.

Ukrajna most játszott a leggyengébben ezen az Eb-n, így nem meglepő, hogy vereség lett a vége, így tehát Ausztria szerezte meg a csoport második helyét, a nyolcaddöntőben pedig az olaszokkal találkoznak - először sikerült az osztrákoknak, hogy továbbjutottak a csoportkörből az Eb-k történetében. Az ukránok még abban bízhatnak, hogy a három pont elég lesz arra, hogy harmadik helyezettként továbbjussanak, ám ez csak a következő napokban dől majd el a többi csoport végeredményétől függően.

Ukrajna–Ausztria 0-1 (Baumgartner 21.)

Ukrajna: Buscsan – O. Karavajev, Zabarnij, Matvijenko, Mikolenko (Beszedin, 85.) – Saparenko (Marlos, 68.), Szidorcsuk, Zincsenko – Jarmolenko, Jaremcsuk, Malinovszkij (Cihankov, 46.).

Ausztria: Bachmann – Lainer, Dragovic, Hinteregger, Alaba – X. Schlager, Laimer (Ilsanker, 72.), Grillitsch – Baumgartner (Schöpf, 32.), Arnautovic (Kalajdzic, 90.), Sabitzer.