Eb 2024: A mennyből a pokolba, majd vissza - Gjasula az öngólja után lett hős a horvátok ellen

A horvátok a 74. percben hátrányban voltak Albánia ellen, de a csereként beálló Budimir két gólpasszának köszönhetően sikerült fordítaniuk. A csattanó azonban még hátra volt.
Budai László 2024. június 19., szerda 16:57
Szerző: Budai László 2024. június 19., szerda 16:57

A B-csoport második fordulója a Horvátország-Albánia összecsapással indult. Az első körben az albánok 2-1-re kaptak ki az olaszoktól, míg a horvátokat 3-0-ra simázták le a spanyolok.

Az albánok elleni meccs is kellemetlen meglepetéssel indult Horvátország számára: a korábbi kisvárdai légiós, Asani beadása után ugyanis Laci fejelt tisztán, az ötös vonaláról a rövid sarokba.

A következő nagyobb helyzet is Albániáé volt: Asllani került ziccerbe egy remek átadást, egy-két horvát elcsúszását és egy kis szerencsét követően, de 12 méteres lövése nem sikerült túl jól, így Livakovic ezúttal hárított.

A horvátok nem találták a játékukat, és az egyenlítőgól helyett a második albán találatra volt nagyobb esély, a félidő utolsó pillanataiban Manaj fejelhetett bántóan szabadon, de Livakovicnak nem volt nehéz dolga a kevésbé jó kísérlettel.

Az első negyedórában a horvátok igyekeztek nekiesni ellenfelüknek és minél előbb kiegyenlíteni. A legnagyobb lehetőség Sucic előtt adódott, aki 13-ról lőtt a jobb alsó felé, de Strakosha vetődve nagyot védett.

Bár azt azért nem lehet állítani, hogy sorra jöttek volna a horvát ziccerek, Modricék sokkal jobban néztek ki, mint az első negyvenöt percben. És ennek a 74. percben meg is lett az eredménye: szép passzolgatás és Kovacicic-Budimir-Kramaric összjáték végén utóbbi lőtt 11 méterről a rövidbe (1-1).

Majd egy percre rá Pasalic szerezhetett volna újabb gólt, de elügyetlenkedte a helyzetét.

Így sem kellett azonban sokat várni az újabb horvát gólra: megint a csereként beállt Budimirt lehetett dicsérni, aki labdát szerzett a 16-oson belül, majd középre passzolt, ott pedig végül az albán Gjasuláról pattant saját kapujába a labda - öngól (2-1).

Úgy tűnt, Albánia tehát hiába vezetett ismét (mint az olaszok ellen), ezúttal sem sikerül pontot szereznie, de a 95. percben jött a nem sokkal azelőtt öngólt vétő Gjasula és a horvátok kapuját is bevette - így pedig hamar pozitív hőst faragott magából.

Albánia tehát egy pontot megmentett, és harmadik helyével - jobb gólkülönbségének köszönhetően maradt - a tovább gyengélkedő Horvátország előtt a tabellán.

Európa-bajnokság, B-csoport, 2. forduló

Horvátország-Albánia 2-2 (Kramaric 74., Gjasula 76., ill. Laci 11., Gjasula 95.)

Horvátország: Livakovic - Juranovic, Sutalo, Gvardiol, Perisic - Brozovic (Pasalic, 46.), Kovacic, Modric - Kramaric, Majer (Sucic, 46.), Petkovic (Budimir, 69.)

Albánia: Strakosha - Hysaj, Arjeti, Djimsiti, Mitaj - Asllani, Ramadani, Laci (Gjasula, 73.) - Bajrami, Manaj, Asani (Seferi, 64.)

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)