Fotó: MTI/Illyés Tibor

Eb 2024: A csoportok véglegessé váltak, elkészült a teljes menetrend - így zajlik majd a torna

Budai László 2024. március 27., szerda 10:45
Fotó: MTI/Illyés Tibor
Szerző: Budai László 2024. március 27., szerda 10:45

Kedd este Georgia, Ukrajna és Lengyelország biztosította utolsóként, pótselejtezőn a helyét a nyári, németországi Európa-bajnokságra. Így a torna összes csoportja teljessé vált, és az Eb menetrendje is véglegesnek tekinthető.

Mint ismert, a mieink négyese már biztos volt: Marco Rossi csapatának Németországgal, Skóciával és Svájccal kell majd megküzdenie a továbbjutásért.

A csoportok


Forrás: BBC

Válogatottunk már az Eb legelején, június 15-én, szombat kora délután pályára lép, amikor Svájccal mérkőzik meg. Négy nappal később a házigazda németek, június 23-án, vasárnap este pedig a skótok lesznek az ellenfeleink.

A torna menetrendje

A-csoport: Németország, Skócia, MAGYARORSZÁG, Svájc

1. forduló
június 14., péntek: Németország-Skócia, München 21.00
június 15., szombat: MAGYARORSZÁG-Svájc, Köln 15.00

2. forduló (június 19., szerda)
Németország-MAGYARORSZÁG, Stuttgart 18.00
Skócia-Svájc, Köln 21.00

3. forduló (június 23., vasárnap)
Svájc-Németország, Frankfurt 21.00
Skócia-MAGYAROSZÁG, Stuttgart 21.00

B-csoport: Spanyolország, Horvátország, Olaszország, Albánia

1. forduló (június 15., szombat)
Spanyolország-Horvátország, Berlin 18.00
Olaszország-Albánia, Dortmund 21.00

2. forduló
június 19., szerda: Horvátország-Albánia, Hamburg 15.00
június 20., csütörtök: Spanyolország-Olaszország, Gelsenkirchen 21.00

3. forduló (június 24., hétfő)
Albánia-Spanyolország, Düsseldorf 21.00
Horvátország-Olaszország, Lipcse 21.00

C-csoport: Szlovénia, Dánia, Szerbia, Anglia

1. forduló (június 16., vasárnap)
Szlovénia-Dánia, Stuttgart 18.00
Szerbia-Anglia, Gelsenkirchen 21.00

2. forduló (június 20., csütörtök)
Szlovénia-Szerbia, München 15.00
Dánia-Anglia, Frankfurt 18.00

3. forduló (június 25., kedd)
Anglia-Szlovénia, Köln 21.00
Dánia-Szerbia, München 21.00

D-csoport: Lengyelország, Hollandia, Ausztria, Franciaország

1. forduló
június 16., vasárnap: Lengyelország - Hollandia, Hamburg 15.00
június 17., hétfő: Ausztria-Franciaország, Düsseldorf 21.00

2. forduló (június 21., péntek)
Lengyelország - Ausztria, Berlin 18.00
Hollandia-Franciaország, Lipcse 21.00

3. forduló (június 25., kedd)
Hollandia-Ausztria, Berlin 18.00
Franciaország - Lengyelország, Dortmund 18.00

E-csoport: Belgium, Szlovákia, Románia, Ukrajna

1. forduló (június 17., hétfő)
Románia-Ukrajna, München 15.00
Belgium-Szlovákia, Frankfurt 18.00

2. forduló
június 21., péntek: Szlovákia-Ukrajna, Düsseldorf 15.00
június 22., szombat: Belgium-Románia, Köln 21.00

3. forduló (június 26., szerda)
Szlovákia-Románia, Frankfurt 18.00
Ukrajna-Belgium, Stuttgart 18.00

F-csoport: Törökország, Georgia, Portugália, Csehország

1. forduló (június 18., kedd)
Törökország - Georgia, Dortmund 18.00
Portugália-Csehország, Lipcse 21.00

2. forduló (június 22., szombat)
Georgia - Csehország, Hamburg 15.00
Törökország-Portugália, Dortmund 18.00

3. forduló (június 26., szerda)
Georgia - Portugália, Gelsenkirchen 21.00
Csehország-Törökország, Hamburg 21.00

Nyolcaddöntők

június 29., szombat
2: A2-B2, Berlin 18.00
1: A1-C2, Dortmund 21.00

június 30., vasárnap
4: C1 - D3/E3/F3, Gelsenkirchen 18.00
3: B1 - A3/D3/E3/F3, Köln 21.00

július 1., hétfő
6: D2-E2, Düsseldorf 18.00
5: F1 - A3/B3/C3, Frankfurt 21.00

július 2., kedd
7: E1 - A3/B3/C3/D3, München 18.00
8: D1-F2, Lipcse 21.00

Negyeddöntők

július 5., péntek
1: 3. nyolcaddöntő győztese - 1. nyolcaddöntő győztese, Stuttgart 18.00
2: 5. nyolcaddöntő győztese - 6. nyolcaddöntő győztese, Hamburg 21.00

július 6., szombat
4: 4. nyolcaddöntő győztese - 2. nyolcaddöntő győztese, Düsseldorf 18.00
3: 7. nyolcaddöntő győztese - 8. nyolcaddöntő győztese, Berlin 21.00

Elődöntők

július 9., kedd
1: 1. negyeddöntő győztese - 2. negyeddöntő győztese, München 21.00

július 10., szerda
2: 3. negyeddöntő győztese - 4. negyeddöntő győztese, Dortmund 21.00

Döntő

július 14., vasárnap
1. elődöntő győztese - 2. elődöntő győztese, Berlin 21.00

Címkék: #EB 2024 #2024-es Eb
Neked ajánljuk
Átigazolások
Újpest
Lőw Zsolt, Szalai Ádám
Sajtóhírek szerint Szalai Ádám nemet mondott az Újpest sportigazgatói pozíciójára. A lila-fehérek felvették a kapcsolatot Lőw Zsolttal is, aki azonban nem edzőként segítene.
Légiósok
Szalai Attila
A Kicker szerint a Hoffenheim sportigazgatója az olyan "átigazolási mellényúlások" miatt távozhat, mint például Szalai Attila, Mërgim Berisha és Anton Stach.
Nyíregyháza
Révész Bálint
A klubtulajdonos az erősítési tervekről is beszélt a csakfoci.hu-nak.
Tovább az összes átigazoláshoz