135 válogatottság maradhat ki a németek Eb-keretéből - így alakul a legnagyobb riválisunk névsora

Niclas Füllkrug, Chris Führich, Robin Koch és Kai Havertz is ott lesz a magyarokkal azonos csoportban szereplő házigazda német labdarúgó-válogatott keretében a június 14-én kezdődő Európa-bajnokságon.
Csakfoci.hu 2024. május 14., kedd 17:28
Niclas Füllkrug, Chris Führich, Robin Koch és Kai Havertz is ott lesz a magyarokkal azonos csoportban szereplő házigazda német labdarúgó-válogatott keretében a június 14-én kezdődő Európa-bajnokságon.
Szerző: Csakfoci.hu 2024. május 14., kedd 17:28

A német szövetség vasárnap óta napi két kerettagot nevez meg, először Nico Schlotterbeck és Jonathan Tah, majd Manuel Neuer és Aleksandar Pavlovic szereplése lett hivatalos, hozzájuk csatlakozott most a Bajnokok Ligája-döntőre készülő Borussia Dortmund támadója, az előző szezon társgólkirálya, Niclas Füllkrug, illetve a Bundesligában remeklő VfB Sttugart szélsője, Chris Führich.

Nem sokkal később kiderült, hogy Robin Koch, az Eintracht Frankfurt és Kai Havertz, az Arsenal futballistája is ott lesz az Eb-n. Kedden még további játékosokat is megneveztek: a Bayern Münchent erősítő Leroy Sanét nevét egy frankfurti kiállító teremben hozták nyilvánosságra, míg a VfB Stuttgart védőjének, Maximilian Mittelstädtnak a beválogatását egy német énekes jelentette be az Instagramon.

Ezzel egyidőben olyan sajtóhírek láttak napvilágot, hogy két rendkívül tapasztalt játékos, az 57-szeres válogatott Leon Goretzka, illetve 2014-ben világbajnok, 78-szoros válogatott Mats Hummels játékára sem számítanak a Nationalelfnél.

A német válogatott június 3-án Ukrajna, június 7-én pedig Görögország csapatával játszik felkészülési mérkőzést. Az Eb-n a június 14-i nyitómérkőzésen Skócia lesz a németek ellenfele, aztán június 19-én a magyarokkal, június 23-án pedig a svájciakkal játszanak az A-csoportban.

Julian Nagelsmann szövetségi kapitánynak június 7-én kell megneveznie azt a 26 játékost, akire az Eb-n is számít. (MTI)

Olvastad már?
Magyar válogatott: Itt van Rossi kerete az Eb-re - nagy visszatérők is meghívót kaptak, de a tartalékoknál is akad meglepetés
A szövetségi kapitány megnevezte azt a 26 játékost, aki készülhet a németországi tornára, de van öt tartalékunk is.
Elolvasom
Átigazolások
Vidi
Bobál távozott
Szerződést bontott Bobál Gergellyel a Fehérvár.
Ferencváros
Julio Romao
A Botafogo hivatalos ajánlatot tett Júlio Romaóért a Ferencvárosnak, valamint Pedro Bicalhóért a Qarabagnak, de mindkettőt elutasították. A brazil klub azonban tovább próbálkozik. (Globo)
DVSC / Honvéd
Domingues újra mozgásban
A nyáron Debrecenből Spanyolországba igazoló Brandon Domingues máris távozhat a Real Oviedótól, lengyel és török klubok hívják helyi lapinfók szerint.
Tovább az összes átigazoláshoz