Élő: Belga-olasz Eb-rangadó

A titkos esélyes a korábbi győztes ellen.
Dudás Gábor 2016. június 13., hétfő 18:58
Szerző: Dudás Gábor 2016. június 13., hétfő 18:58

Lyonban csap össze az Európa-bajnokság E-csoportjának két favoritja, a torna titkos esélyesének is tartott Belgium, valamint a meggyengülni látszó Olaszország, akit azonban lebecsülni soha sem szabad.

A találkozót a legutóbbi BL-döntő bírója, az angol Mark Clattenburg vezeti majd. Tartsatok velünk!

Belgium - Olaszország 0-2 (Giaccherini 32., Pellé 92.)

93. perc: Vége, győztek az olaszok 2-0-ra!

92. perc: ELDŐLT! 2-0! Sakk-matt helyzetet alakította ki a belga kapu előtt az olaszok, végül Pellé bombázott közelről a kapuba.

91. perc: Vertonghen sárgult be.

90. perc: 3 perc a minimum ráadás.

89. perc: Hajmeresztő jelenet az olasz kapu előtt, lukat fejelt egy védő, végül Buffoné lett a labda.

85. perc: Szép! Egy gyors olasz kontra végén Immobile bombázott kapura 17-ről, Courtois kitornázta a léc alól a labdát. Nem sokkal később a kapus egy veszélyesen a kapuja felé csorgó labdát is elcsípett.

82. perc: De Bruyne a bal oldalról adott be, Origi megelőzte Barzaglit, de a léc fölé bólintott.

78. perc: De Rossi lemegy, érkezik Thiago Motta.

78. perc: Bonucci is besárgult, Origit rúgta fel.

76. perc: Immobile jön a sárga lapos Éder helyett, a másik oldalon Cimant a BL-döntőn gólt szerző Carrasco váltja.

75. perc: Éder-sárga, ő is Hazard-t rántotta le.

73. perc: Lukaku le, Origi be.

71. perc: Sikerrel lassítják a játékot az olaszok, a belgák mezőnyfölénye igencsak meddő.

66. perc: Chiellini rántotta le Hazard-t, itt az első sárga.

62. perc: Nainggolan helyett érkezik Mertens. Római helyett nápolyi.

59. perc: De Sciglio-Darmian csere az olaszoknál.

54. perc: Bravúr! Courtois Pellé szép fejesét szedte ki gyönyörűen a bal sarokból.

53. perc: Nagy helyzet! Lukaku törhetett kapu felé, majd lőtt is 16-ról, a kifutó Buffon és a kapu fölé.

46. perc: Folytatódik a találkozó! Nem cserélt Marc Wilmots sem. Buffon érkezett meg utoljára külön, egy kis késéssel.

46. perc: Félidő, 1-0 az olaszoknak!

42. perc: De Bruyne tört kapura, de szerelte őt a visszafutó Giaccherini. De Rossi és Lukaku eközben majdnem összeverekedett, Buffon, majd Clattenburg békítette őket.

36. perc: Majdnem kettő! A tétovázó belgák között Parolo csúsztatott középre, jött Pellé és fejelt, kevéssel a kapu mellé! Óriási helyzet volt!

35. perc: Candreva célozta meg ballal a kaput, a belga hálóőr a léc alól paskolta ki a labdát.

32. perc: GÓL! Bonucci óriási gólpasszt adott a félpályáról (!) Giaccherininek, aki a kifutó Courtois mellett elpasszolta a labdát 14 méterről. 0-1!

29. perc: Pellé tekert 20-ról kapura, jócskán a jobb kapufa mellé.

22. perc: Megint a római Nainggolan próbálkozott távolról, ezúttal nem talált kaput.

20. perc: Két belga és egy olasz kapura lövési kísérlet - eddig a fegyelmezettségé a főszerep a pályán.

10. perc: Nainggolan kínálta meg 25-ről Buffont, eldőlve védett a kapuslegenda.

4. perc: Jó iramban kezdődött a találkozó, mindkét csapat próbálkozott már egy-egy veszélytelen kísérlettel.

1. perc: Megy a meccs Lyonban!