BL: A félidőben kapust cserélő Real Madrid a végén kerülte el a nagy égést - eredmények, videók

Meglepetés Madridban: a Real 0-2 után, csak a 85. percben tudott egyenlíteni a hajrában tíz emberrel játszó Bruges ellen. Közben Olaszországból hozta el a három pontot a Sahtar Donyeck.
Dudás Gábor 2019. október 1., kedd 20:52
Szerző: Dudás Gábor 2019. október 1., kedd 20:52

A Real nagy meglepetésre már az első félidőben 2-0-s hátrányba került a belga bajnok Bruges ellen, azután, hogy Párizsban egy hármast kapott. A nigériai Emmanuel Dennis első góljánál a partjelző lest intett, így a videóbíró döntött, méghozzá úgy, hogy érvényesnek találta a csatár találatát.

A szünetben Zidane gondjai tovább tetéződtek, miután a rosszullétre panaszkodó Courtois-t le kellett cserélnie a franciának, a nyáron igazolt Areola állt a kapuba a belga helyett.

A második félidőben a VAR a madridiak szépítő góljánál is főszerepet játszott. Sergio Ramos fejesénél elég egyértelműnek tűnt elsőre a les, de a visszajátszás szerint egyvonal volt, így jöhetett a középkezdés.

A hajrát megnyomták a hazaiak, nagy fölényben is futballoztak, a bolgár bíró pedig a vendégek csapatkapitányát, Vormert kiállította a 84. percben.  A piros lapot követő szabadrúgás után Casemiro - megint csak fejjel - egyenlíteni is tudott, de több gól már nem esett, így a korábbi 13-szoros győztes Real két meccs után 1 ponttal áll a csoportban.

A másik kora esti meccsen is meglepőnek mondható eredmény született, bár az Atalanta 4-0-s zágrábi veresége már sejtette, hogy nem a Serie A tavalyi meglepetéscsapata lesz az egyértelmű favorit a Sahtar Donyeck ellen. Az ukrán bajnok végül egy 95.(!) percben esett góllal vitte el a három pontot Milánóból.

Bajnokok Ligája, csoportkör, második forduló:

A-csoport:

Real Madrid – FC Bruges 2-2 (Dennis 9., 39., ill. S. Ramos 55., Casemiro 85.) - piros lap: Vormer (Bruges, 84.)