A Real elképesztő gólokkal nyerte meg zsinórban harmadik BL-trófeáját - videók

Karius két hatalmas hibája sokba került a Liverpoolnak a Real elleni BL-döntőn. Gareth Bale a finálék egyik legszebb gólját szerezte. Videók.
Budai László 2018. május 26., szombat 22:39
Szerző: Budai László 2018. május 26., szombat 22:39

A Liverpool kezdte harcosabban és aktívabban a BL-döntőt. Wijnaldum, Salah és Mané is próbálkozott lövéssel, de a Real védői rendre blokkolni tudtak. A 24. percben aztán Alexander-Arniold révén kaput is talált az angol csapat, de Navas nagyot védett. A másik oldalon Ronaldo került egyszer helyzetbe, az ötös sarkáról bombázott fölé. A játékrész közepén két súlyos sérülés is volt: előbb Salah-t kellett váll-, majd Carvajalt bokasérülés miatt lecserélni – mindketten sírva hagyták el a pályát.

A félidő második felében a Real volt aktívabb: a 44. percben Ronaldo nagy helyzetben fejelt, amit Karius fogott, a kipattanót pedig Benzema lőtte a kapuba. Les miatt azonban nem adták meg a gólt.

BL-döntő: hihetetlen gólok

A második félidőben egymás után születtek a hihetetlenebbnél hihetetlenebb gólok. Az 50. percben Benzema kapott kiugratást, de Karius megfogta a labdát, azt oda akarta dobni védőjének, de Benzema felemelte a lábát, a Pool kapusa nekidobta annak a labdát, amely így pattant a kapuba (1-0).

Az angolok négy perccel később egyenlítettek: Lovren fejelt kapura egy szöglet után, Mané a gólvonal előtt belekapott a labdába, amely a kapuban kötött ki (1-1).

Aztán pedig érkezett a csereként beállt Bale, és Marcelo baloldali beadása után zseniális, ollózó mozdulattal, fantasztikus gólt lőtt a jobb felsőbe (2-1).

Mané kis híján ismét egyenlített, de a 70. percben, 20 méteres lövése kijött a jobboldali kapufáról. A Pool ment előre az egyenlítésért, de a Realnak voltak nagyobb helyzetei, a 83. percben pedig el is dőlt a meccs: Bale közel 30 méteres lövését Karius ejtette saját kapujába. Potyagól (3-1).

A Real így 3-1-el nyerte meg zsinórban harmadik BL-trófeáját.