Sallai álom-bemutatkozása, 233 magyar perc a topligákban - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. A topbajnokságok közül kettőben négy magyar is pályára lépett.
Dudás Gábor 2018. szeptember 24., hétfő 9:30
Szerző: Dudás Gábor 2018. szeptember 24., hétfő 9:30

Németország

Remekül sikerült a magyar válogatott Sallai Roland bemutatkozása a Bundesligában: Légiósunk a Freiburg kezdőcsapatában kapott helyet a Wolfsburg elleni idegenbeli bajnokin, és a 7. percben máris villant, szép fejessel előnyhöz juttatva csapatát. A támadó később tizenegyest is kiharcolt csapatának. Később aztán megsérült, a 41. percben le is kellett cserélni. A Freiburg végül 3-1-re nyert. Sallai sérülése viszont a hírek szerint nem súlyos - kattints!

Dárdai Pál csapata, a Hertha 4-2-re verte a Borussia Mönchengladbachot, így négy fordulót követően veretlenül áll a tabella második helyén.

Szalai Ádám a 78. percben, csereként állt be az akkor 1-0-ra vezető Hoffenheimbe a Dortmund ellen. Bár az előnyt végül nem sikerült megtartani, az 1-1-es döntetlen is bravúros eredménynek nevezhető.

Gulácsi Péter pedig végigvédte az RB Leipzig frankfurti bajnoki mérkőzést, amelyen 1-1-es döntetlen született.

Olaszország

A végig a pályán lévő és remekül futballozó Nagy Ádámmal a soraiban aratott komoly bravúrt a Bologna a Serie A 5. fordulójában, 2-0-ra verve az AS Roma együttesét, első győzelmét aratva a bajnokságban. Nagy a védekező középpályás-poszton, a második félidőben közel volt a gólpasszhoz is, de tökéletes ziccerlabdáját Okwonkwo centikkel a kapufa mellé gurította. A hajrában a magyar játékos fejsérülést szenvedett egy ütközést követően, ápolni kellett, de folytatni tudta a játékot.

Franciaország

Jó játékkal segítette csapatát a találkozó előtt még sérüléssel bajlódó Bese Barnabás, együttese, a francia másodosztályú Le Havre pedig döntetlent játszott a Troyes együttesével (1-1). Az elmúlt hetekhez hasonlóan ismét a kezdőcsapatban kapott helyet a magyar válogatott legutóbbi, Görögország elleni győztes meccsén is remek teljesítményt nyújtó szélső(védő).

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligás Guimaraes B 2-0-ra kikapott a Leixoes ellen, hazai pályán. A találkozón végig kispados volt a magyar U21-es válogatott támadó.

Görögország

A magyar válogatott Ugrai Roland szombaton megszerezte első gólját a görög Atromitosz csapatában. A Haladás, a Ferencváros és a Diósgyőr korábbi csatára - aki a múlt csütörtökön igazolt új klubjába - végigjátszotta az AEL Lárisza ellen 2-0-ra megnyert bajnokit, amelynek 85. percében ő állította be a végeredményt. Csapata négy forduló után három győzelemmel és egy döntetlennel áll a görög élvonalban. Megyeri Balázs védte végig az Atromitosz kapuját.

Windecker Józsefet nem nevezték a Levadiakosz hétvégi bajnokijára - 3-0-ra kapott ki a csapata a Panathinaikosz ellen.

Skócia

Bogdán Ádám végigvédte a Hibernian, a Dundee FC otthonában lejátszott bajnoki találkozóját, amelyet 3-0-ra nyert meg az Edinburgh-i gárda.

A skót másodvonalban érdekelt Dundee Unitedet irányító László Csaba együttese 2-0-ra verte idegenben a sereghajtó és 0 pontos Falkirk csapatát.

Lengyelország

Nagy Dominik ismét fontos szereplője volt a Legia Varsó csapatának, amely simán nyert az újonc Legnica otthonában a lengyel bajnokság kilencedik fordulójában. A 4-1-es siker során a válogatott középpályás volt az előkészítő: Cafu ívelése után két védőt becsapott, majd amikor a harmadik eszén is túljárt, látványos sarkazós mozdulattal passzolt a gólszerző Carlitos Lopezhez, akinek már nem volt nehéz dolga.

Ukrajna

Kádár Tamás ezúttal is végigjátszotta a Dinamo Kijev bajnoki mérkőzését, 4-0-ás győzelemnek örülhetett a Desna ellen.

Csehország

Bobál Dávid (Dukla Praha) nem volt a keretben, amikor csapata 1-0-ra kikapott a Sigma Olomouc otthonában.

Kocsis Gergő ugyancsak kihagyta a Karvina 4-1-es sikerét a Pribram ellen.

Svájc

Kecskés Ákost ezúttal sem nevezték,Vécsei Bálint viszont kezdőként az első félidőt végigjátszotta a St Gallen elleni bajnokin (2-2), majd a szünetben lecserélték.

Szlovákia

A Dunaszerdahely a szlovák bajnokság 9. fordulójának zárómérkőzésén a bajnoki címvédő, Európa Liga-főtáblás Spartak Trnavát fogadta és hátrányból fordítva, őrült hajrá után győzött 3-2-re. Vida Kristopher és Kalmár Zsolt végig, Vida Máté pedig a 73. percig volt a pályán, előbbi kipattanó lövése után született meg a mindent eldöntő Pacinda-találat.

Holman Dávid a 72. percben lépett pályára a Slovan Bratislavában és egy Sered elleni, 2-1-es győzelemnek örülhetett.

Ausztria

Szántó Tamást nem nevezte a Salzburg elleni, 2-1-re elveszített rangadóra a Rapid Wien.

A második meccsén bokasérülését és felépülését követően már az osztrák másodosztályú Liefering kezdőcsapatában találta magát a 17 éves Szoboszlai Dominik. Edzője bizalmát egy gólpasszal hálálta meg a 72. percben a magyar tehetség, aki végig a pályán volt a LASK Juniors otthonában aratott 3-0-ás bajnoki győzelem során.

Horvátország

Két egykori Vidi-játékos, Gyurcsó Ádám és Mirko Ivanovski két-két góljának köszönhetően győzött 4-2-re a Hajduk Split az Istra 1961 elleni horvát bajnokin vasárnap. A magyar válogatott szélső a 21. és a 25. percben volt eredményes.

Hollandia

A 18 éves Dobos Áront (Fortuna Sittard) nem nevezték a Willem II ellen 4-4-re végződött élvonalbeli bajnokira.

Dánia

A dán Midtjylland magyar hátvédje, Korcsmár Zsolt végig a kispadon ült a Sonderjyske elleni bajnokin. Honfitársa, a Köbenhavn kapusa, Köteles László sem kapott lehetőséget az Esbjerg ellen.

Ciprus

Balogh Norbert kispados volt az APOEl-Doxa bajnokin, amelyet meglepetésre 5-2-re elveszített a címvédő.

Izrael

A Korhut Mihályt foglalkoztató Hapoel Beer-Sheva hétfőn játszik majd a Bnei Yehuda ellen.

Kazahsztán

Kleinheisler László kezdőként az első félidőt végigjátszotta, a szünetben viszont lecserélték, miközben klubja, a címvédő Asztana 2-1-re verte idegenben az Akhzajikot.

Elek Ákos és Eppel Márton is végig a pályán volt a Kajrat Almati csapatában, amely meglepetésre 1-0-ra kikapott a Zetisutól.

Románia

Lang Ádám (CFR Cluj) végigjátszotta a Hermannstadt ellen 1-0-ra megnyert bajnokit.

Prosser Dániel nem került be a Sepsi meccskeretébe, nélküle játszottak 1-1-es döntetlent a Voluntari gárdájával hazai pályán.

Törökország

Feczesin Róbert a 40. percben állt be a másodosztályú Adanasporba, amely így is kikapott otthon 2-1-re a Boluspor csapatától.

USA

Nikolics Nemanja végigjátszotta a Chicago Fire idegenbeli mérkőzését, 2-2-re végeztek a New England otthonában.

Két magyarral kapott ki meglepetésre 2-0-ra az eddig egyébként remekül szereplő Sporting Kansas City: Németh Krisztián végig a pályán volt, Sallói Dánielt pediga 80. percben cserélték be.

Arab Emírségek

Csereként beállva, de góllal mutatkozott be új csapatában, az al-Ittihad Kalbában Dzsudzsák Balázs. A magyar szélső szerdán írt alá új együtteséhez, másnap pedig a félidőben küldte pályára edzője az Al-Dhafra otthonában rendezett bajnokin. A 73. percben a csapata számára megítélt büntetőt magabiztosan értékesítette (a tizenegyest az MTK által kölcsönadott Myke Bouard Ramos harcolta ki), az al-Ittihad Kalba a 91. percben Ramos révén szerezte a meccs végeredményét beállító második gólt.

Nem sokkal korábban Dzsudzsák hosszú és nyílt levelet írt a magyar szurkolóknak - kattints!

Irán

Koman Vladimir a 86. percig volt a pályán a Sepahan csapatában, amely 1-1-re végzett a Foolad együttesével.

Kína

A Guzmics Richárdot végig a soraiban tudó, a kínai másodosztályban szereplő Yanbian Funde 4-1-re nyert vasárnap a Beijing Baxy FC ellen a bajnokság 25. fordulójában. A lefújás után a szurkolók előtt ünnepeltek meg a kiütéses sikert, amivel feljöttek a 8. helyre a tabellán.

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.