NB II: A Diósgyőr lőtt egy gólt, majd kivédekezte a meccset - még maradt esély a feljutásra

Eppel Márton fejese három pontot ért. A Soroksár a hajrában ugyan a kapuba talált, de les miatt nem adták meg gólját.
Budai László 2022. május 9., hétfő 21:49
Szerző: Budai László 2022. május 9., hétfő 21:49

A Diósgyőr úgy fogadta hétfő este a Soroksárt, hogy mindenképp győznie kell ahhoz, hogy esélye maradjon az élvonalba kerülésre. A találkozó előtt riválisa, a Kecskemét hat ponttal, két több győzelemmel és 17 góllal állt jobban.

A Soroksáré volt az első komolyabb helyzet, a 10. percben Redzic harcolt meg keményen egy labdáért három diósgyőrivel is, majd Lovrencsicshez továbbított, aki jobbról betört a 16-oson belülre, majd az oldalhálóba bombázott.

Négy perccel később a Diósgyőr is veszélyeztetett (volna): előbb Hudák rúgta fel Kellert a 16-oson belül, ám a játékvezető nem ítélt büntetőt, majd Szatmári szöglet utáni fejesét védte bravúrral Major.

A Sori erre rögtön válaszolt, Lőrinczy közeli lövésénél Danilovicnak is nagyot kellett védenie.

A 28. percben vezetést szerzett a hazai csapat: Szűcs jobb oldali beadása pattant fel, ez így éppen jó lett Eppelnek, aki hét méterről a jobb sarokba fejelt (1-0).

A második félidő első negyedórája igen eseménymentesen telt, az első valamirevaló próbálkozást a 62. percben láthattuk, de Lucas 16-oson kívüli lövése is mellé ment.

A másik oldalon Valencsik próbálkozott, de Danilovicnak csak annyi dolga volt, hogy a megpattant lövést megmentse a szöglet elől.

Láthatóan a Diósgyőr nagyon féltette egygólos előnyét, így inkább a védekezés mellett döntött, amit a hazaiak nem nagyon tudtak feltörni.

A DVTK támadójátékáról sokat elárul, hogy Vukmir a szünetben lecserélte csatárát, Zsolnait, majd a helyére álló Németh Máriót a 72. percben hozta le.

Veszélyeztetni is csak Hegedűs tudott komolyabban először a második félidőben, szabadrúgásból leadott bombája kevéssel ment el a bal kapufa mellett.

A 80. percben a Soroksár kis híján egyenlített: Lovrencsics lőtt egy jobb oldali szöglet után 11 méterről a bal sarokba, de Katona lesen állt a kapufánál, így zavarta a kapust, emiatt pedig nem adták meg a találatot.

Maradt végül az 1-0-s diósgyőri előny, így Dragan Vukmir csapatának még van esélye az NB I-be való feljutásra. A Diósgyőr az utolsó két fordulóban előbb Ajkára látogat, majd a Budafokot fogadja.  A Kecskemét eközben Szombathelyre megy, majd a Szentlőrincet látja vendégül.

NB II, 36. forduló

DVTK-Soroksár 1-0 (Eppel 28.)

DVTK: Danilović - Szatmári, Hegedűs J., Belényesi - Szűcs K., Lucas, Bertus, Oláh B. (Polgár, 77.), Keller - Eppel (Könyves, 72.), Zsolnai (Németh, 46.) (Kocsis D., 73.)

Soroksár: Major - Ternován, Kékesi, Gyömbér, Valencsik - Redzic, Katona, Lőrinczy, Hudák, Csernik (Szerető, 46.) - Lovrencsics

REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.