NB II: Kifakadt az edző: "Megverettek minket"; már nyolc kihagyott büntetőnél járnak Lipcseiék

Kiakadt a játékvezetésre a 94. percben veszítő Csákvár vezetőedzője; kilenc veretlen meccs sem ér bennmaradóhelyet. A másodosztály 33. fordulójának érdekességei.
Csakfoci Admin 2018. május 3., csütörtök 21:25
Szerző: Csakfoci Admin 2018. május 3., csütörtök 21:25

A forduló bravúrja

Nagy meglepetést okozott szerdai győzelmével a Dorog együttese: A Schindler Szabolcs vezette, kiesés ellen küzdő hazaiak Fürjes büntetőből szerzett góljával győzték le 1-0-ra az NB I-be igyekvő Kisvárdát. Ezzel a bravúrgyőzelemmel a Dorog a 13. helyre lépett fel a tabellán, négy pontra eltávolodva a kieső helyektől. Viszont ahogy a hazaiak vezetőedzője a találkozó után fogalmazott, „a kötél még ott van a nyakukon”.

A találkozó teljes egészében visszanézhető:

A forduló „menekülője”

Kettőből kettő: Ez a Budafoki MTE mérlege a szezonbeli harmadik edzőváltás után. Tóth Bálinttal egyelőre százszázalékos az újonc: a Csákvár idegenbeli, 3-1-es legyőzése után tegnap este a Ceglédet múlták felül hazai pályán 2-1-re. A hat pont máris bennmaradóhelyet ért a Budafoknak, amely a Szegedet és a Zalaegerszeget utasította maga mögé.

Fél éven belül másodszor tért vissza az edző az NB II kiesőjelöltjéhez: „Meglepett, de a játékosok engem akartak”
Honlapunk információi szerint Gálhidi Györgyöt Tóth Bálint váltja az NB II 19. helyén álló Budafoknál. Érdekesség, hogy Tóth ebben a szezonban már volt a csapat vezetőedzője.

A forduló tizenegyesölője

Bár a ZTE FC 2-0-s vereséget szenvedett a Soroksár otthonában, és az utolsó előtti helyre csúszott vissza, a találkozó emlékezetes maradhat a zalaiak télen igazolt hálóőre, Kovács Zoltán számára. A korábban az Újpestben szereplő kapus először 0-0-s állásnál védte ki Gyömbér Gábor tizenegyesét ütötte ki, majd a lefújás előtt pár perccel, már 2-0-s hazai vezetésnél Albert Ádám sem tudott túljárni az eszén büntetőből. Lipcsei Péter vezetőedző a mérkőzés után meg is jegyezte: a szezonban már a nyolcadik tizenegyest hagyták ki.

A forduló fordítása

Az egész idényben várakozás felett teljesítő Budaörs a Csákvárt fogadta tatabányai otthonában, Nagy Zsolt góljával azonban korán előnybe került a vendégcsapat. A 70. percben aztán Csonka Bonifác szabálytalansága után megfogyatkoztak a csákváriak, amit ki is használt a Budaörs. Előbb a 73. percben egyenlítettek, majd a 94. percben Czvitkovics Péter belőtte a győztes gólt is (2-1). Érdekesség, hogy a rutinos középpályás néhány hete a Zalaegerszeg otthonában szintén a hosszabbítás végén döntött, akkor is hátrányból állt fel csapata.

A hazaiakat irányító Bognár György a találkozó után úgy fogalmazott, csak annak örül, hogy nagyon rossz teljesítménnyel is nyertek, a vendégek részéről Szíjjártó István a Csákvár honlapján fakadt ki a meccs másnapján.

Még mindig nem akarom elhinni, hogy így “megverettek” minket. Hogy nem az elfogultság beszél belőlem talán bizonyítja, olyan felvételek állnak a rendelkezésünkre, mely egyértelműen bizonyítják, két teljesen szabályos gólt vett el tőlünk a játékvezető asszisztense jelzésre.

- Az első félidőben, 0-1-nél Bokros Szilárd mélységből indulva futotta le védőjét, szó sem lehetett lesről, s úgy találtunk a kapuba, majd a 87. percben Sándor György gólpasszánál tökéletesen látszik, amint az asszisztens lemaradva húzza be lesnek a hibátlan átadást. Ráadásul Berényi Tamás olyan ütközésért állította ki a 70. percben, 0-1-nél középső védőnket, Csonka  Bonifácot, amilyet alig három perccel korábban, a budaörsi kapu előtt szabályosnak minősített Fényes Szabolcs részéről.

A forduló érdekessége

Ritkán látni olyan helyzetet, amiben a Szeged 2011 együttese van: Kilenc mérkőzés óta veretlenek, mégis kieső helyen állnak. A tél óta Goran Kopunovic vezette gárda egy híján tíz bajnokit játszott le vereség nélkül, legutóbb például a Mosonmagyaróvár elleni 0-0-t, de így is a 18. helyen áll. A kilenc találkozóból kettő nyert meg (a Soroksár és a Szolnok ellen) a Szeged, a többin egyaránt egy pontot szerzett.

A forduló "bajba kerülője"

Néhány héttel ezelőtt még senki sem gondolta volna, hogy a kiesés elleni küzdelemben is érdekelt lehet majd a Szolnoki MÁV együttese. A Tisza-partiak stabilan a 10. hely környékén tanyáztak, sőt amolyan április elsejei tréfának idegenben, 0-2-ről fordítva, egy félidőt emberhátrányban játszva legyőzték 3-2-re a ZTE-t. Azóta azonban óriási mennyiségben kapják a gólokat, ellentétben a pontokkal. Az elmúlt hét meccsen 19-szer kapitulált a védelmük, ezzel szemben csak négyet rúgtak. Tegnap a Békéscsabától kaptak ki 4-1-re hazai környezetben.

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB II - KATTINTS!

NB II: A Békéscsaba tovább küzd az NB I-ért - eredmények
A Békéscsaba három pontot faragott a második helyezett Kisvárdával szemben, de még így is hét pont a hátránya.