NB I: Bő 7 hónap után, Felcsúton szakadt meg a Fradi veretlenségi sorozata - videó, tabella

Saját térfélről szerzett góllal kapott ki a Ferencváros a Puskás Akadémiától, amivel megszakadt a zöld fehérek hosszú veretlenségi sorozata.
Csakfoci Admin 2018. október 20., szombat 21:25
Szerző: Csakfoci Admin 2018. október 20., szombat 21:25

A Ferencváros a nagy rivális Vidi szombathelyi győzelmének tudatában lépett pályára Felcsúton az NB I 11. fordulójának zárómérkőzésén, a zöld-fehéreknek tehát a pontelőnyük megtartása érdekében győzniük kellett volna a Puskás Akadémia otthonában.

Az első lövés a Puskás Akadémia-játékos, Mioc nevéhez fűződött, aki kevéssel lőtt a léc fölé, a túloldalon Varga Roland lőtt közelről fölé. A két lövést két kapufa követte: előbb Koch próbálkozása csattant a bal oldali kapufán, majd Böde fejese jött ki a felső lécről.

A 20. percben a forduló góljával megszerezte a vezetést a Puskás Akadémia: a hátvéd Hegedűs János a saját térfeléről, mintegy 60 méterről emelte át Dibusz Dénest (1-0).

A félidő hátralevő részében a hazaiak szerezhettek volna újabb gólt: Urblík lövését Leandro mentette, a kipattanót Balogh lőtte rá, itt Dibusz mutatott be bravúrt.

A szünetben Bőle helyére Finnbogasont küldte a pályára Szerhij Rebrov, és a második félidő elején Böde révén egyenlíthetett is volna a Fradi, de mellé fejelt a támadó. A 64. percben Böde fejese a felső lécen csattant, majd Varga Roland szögletei okoztak veszélyt, de felcsúti részről vagy a védők, vagy a kapus mentett.

A hajrához közeledve Mioc jobb alsó felé tartó lövése, majd Petrjak a bal felsőt kevéssel elkerülő próbálkozása jelentett veszélyt, de az utolsó percekben sem tudta igazán kapuja elé szögezni ellenfelét a Ferencváros.

A hazaiak 1-0-ra nyertek, a zöld-fehérek bő hét hónap, egész pontosan 2018. március 3., a Diósgyőrben elszenvedett 2-1-es vereség után kaptak ki ismét az NB I-ben.

Puskás Akadémia - FTC 1-0

Gólszerző: Hegedűs J. 20.

FRISS: ÍGY ÁLL AZ NB I TABELLÁJA - KATTINTS!

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.