NB I-es edzőmeccsek: A Vidi döntetlent játszott, a Puskás negyedjére is nyert

A MOL Fehérvár FC a horvát ezüstérmes Eszék ellen játszott döntetlent, a Puskás Akadémia a szlovák Nagyszombatot győzte le. Mindkét magyar csapatnak ez volt az utolsó felkészülési mérkőzése az európai kupaselejtezők jövő heti rajtja előtt.
Csakfoci Admin 2021. július 1., csütörtök 20:22
Szerző: Csakfoci Admin 2021. július 1., csütörtök 20:22

NK Osijek  - MOL Fehérvár FC 1-1

Gólszerzők: Bockaj (52.) ill. Zivzivadze (65.)

MOL Fehérvár FC: Kovácsik (Kovács D.) - Kojnok, Lüftner, Stopira, Funsho - Alef, Houri - Petrjak, Kovács I. (Tamás O.), Dárdai - Zivzivadze

A fehérváriak klubhonlapjának beszámolója szerint az óriási esőt követő mérkőzés első félidejében leginkább kisebb helyzetek alakultak ki, Vidi-részről Stopira fejese, Funsho távoli lövése és Dárdai próbálkozása jelentett veszélyt.

A fordulás után az 52. percben az eszékiek szerezték meg a vezetést: egy gyorsan elvégzett szabadrúgást követően Grzan centerezett középre, majd a tizenhatoson belül érkező Bockaj futtából, nagy erővel a hálóba vágta a labdát (1-0). Erre a 65. percben válaszolt a Fehérvár, Houri sarokrúgását Zivzivadze csúsztatta a gólvonal mögé az ötösről (1-1). A hajrában Vidi-részről Funsho és Houri, a horvátoktól Bohar dönthetett volna, de végül maradt az 1-1-es eredmény.

Puskás Akadémia FC - Spartak Trnava 2-0

Gólszerzők: Nagy Zs. (15.), Plsek (35.)

PAFC: Tóth B. – Szolnoki, J. Nunes, Stronati, Deutsch L. – Baluta, Spandler, Van Nieff – Slagveer, Plsek, Nagy Zs.
Csereként pályára lépett: Favorov, Kiss T., Komáromi, Weslen Jr., Corbu, Major G.

Negyedik nyári felkészülési mérkőzésén gyorsan vezetést szerzett a PAFC: negyedórányi játékot követően Luciano Slagveer indítására Nagy Zsolt indult, s mivel Dominik Takác kapus igencsak elnézte a labda ívét, Nagy a közben odaérő kapust kicselezve a hálóba gurított (1–0). A felcsúti gólra kimaradt ziccerrel válaszoltak a szlovákok, majd a 35. minutumban Deutsch készítette le fejjel a labdát Plseknek, aki közelről nem hibázott - írja a pfla.hu.

A második félidőben elhibázott egy tizenegyest a Puskás Akadémia ellenfele, így maradt a 2-0-s végeredmény, a PAFC pedig négy győzelemmel, kapott gól nélkül zárta edzőmérkőzéseinek sorát.

NB I-es edzőmeccsek: Így zárták a felkészülést a csapatok - az összes nyári találkozó egy helyen
Rengeteg edzőmérkőzést játszanak az OTP Bank Liga csapatai a nyári holtszezonban is. A könnyebb átláthatóság kedvéért folyamatosan frissülő menetrenddel jelentkezünk a felkészülési találkozókról. A következő napok programja mellett az összecsapásokat csapatokra bontva is megtaláljátok. Jó böngészést!