Fotó: mlsz.hu

Még egy kupát bezsebelt Juhász Roland, Feczesin Róbert és Czvitkovics Péter is

A korábbi magyar válogatottakkal felálló Unione FC nyerte az Amatőr Kupa-döntőt.
Nyikes Zoltán 2024. április 25., csütörtök 21:11
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. április 25., csütörtök 21:11

Az Unione FC nyerte csütörtökön a labdarúgó Amatőr Kupát. A budapesti csapat, melyben olyan egykori válogatott futballisták szerepeltek, mint Juhász Roland, Feczesin Róbert és Czvitkovics Péter, a csütörtöki döntőben 1-1-es döntetlen után tizenegyesekkel 7-6-ra győzte le a Mezőörs KSE együttesét az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

Aribi Hasszan a 26. percben szerzett vezetést a fővárosiaknak, a kisalföldiek pedig Végh Tibor révén a 64. percben egyenlítettek. Az idegek csatájában a Mezőörs közel állt a végső sikerhez, mert Kaszai Gábor korai hibája miatt az ötödik körben a korábbi élvonalbeli csatár, Vayer Gábor már kupagyőzelemért lőhetett, azonban próbálkozását hárította Tavasi András, aki később maga is értékesítette a 11-esét.

A nyolcadik párban előbb a Mezőörs rontott, majd a 95-szörös válogatott Juhász Roland a jobb kapufát találta el. A kilencedik pár már döntést hozott: a mezőörsi 11-est kivédte Tavasi, az Unione játékosa viszont nem hibázott. A férfi Amatőr Kupa döntőjébe a MOL Magyar Kupában legtovább jutott két amatőr csapat jutott be. (MTI)